UZUN MESAİLER!.

Bu haberin fotoğrafı yok

Seçimler başladı bizim tempomuz yükseldi.

24 Haziran seçimlerine girerken bizim çalışma saatlerimiz uzayıp gitti, sabah saat 07.30 gece saat 02 yetmedi saat 03 de sahur, sabah namazı ve sabah mesaisi.

Seçimler bizi bir hayli yoracak sanırım, uzun bir maratona başladık, çoğu zaman Tokat İl merkezindeki programlar, sonrasında Niksar merkez ve köyleri derken yoğun bir koşturma temposu.

Şükürler olsun koşturma hem konuşma, hem mücadele, iş yoğunluğu siyaset yoğunluğu hayırlısı ile 24 Haziran gününü yakalamış olacağız.

Sabah erken saatte başlayan iş ve sonrasında siyasi yoğunluk şu ana kadar bizleri sarsmadı, inşallah bu hızlı tempo ile 24 Haziranda mutlu sona erişiriz.

Siyasetçiler neden erken yaşlanıyor?, veya neden dinç ve dinamik oluyorlar, bu sorunun cevabını nasıl alırız bilmem ama, bizler sıradan küçük bir seçime girdiğimizde yaşadığımız yüksek tempoyu görünce normal hayatın daha güzel olduğunu görmüş olduk.

Bizler meslek olarak daha öncede yüksek tempo ile çalışırdık lakin siyasetin göbeğine gelince çalışma temposu birden 2-3 e katladı.

Meslek olarak zaten her gün birkaç kişi ile dertleşme dertlerini dinleme  şansım olurdu, şimdi ise yüzlerce ve hatta binlerce insanımızı dinlemek durumunda kalıyoruz.

Siyasetin içine girince, hem güzellikleri, hem de çirkinlikleri görmek mümkün, her ikisini yoğurup işin içinden çıkmak zorundasınız, aksi taktir de fren patlar nereye toslayacağınızı bilemezsiniz.

Siyaset sahnesine ısınmaya başladık sayılır, yaklaşık 1 aydır siyasetin sahasında dolaşıyoruz, şimdi siyasetin tam orta kulvarında mücadele ediyoruz.

Siyaset aranasına girince her türlü düşüncedeki insanla karşılaşmak mümkün, bizler MHP de görev yaparken, daha önce kendilerini MHP li ve Ülkücü olduklarını söyleyen bazı arkadaşlarımız; hayırlı olsun Serhat’ı kutlarım medeni cesaret gösterip yola çıkmış, maşallah başarılar dileriz”  diyenlerin sayısı çok şükür bir hayli yüksek, bunları söylerken arkadaşlara “neden bugün yokum diyorsun” dediğimizde, çeşitli nedenleri sayıyor, sonra hangi partiye gitmek istediğini söyleyince, bizlerde neden orada burası değil?, dediğimizde gerçeklerle alakası olmayan düşünceler içinde olduklarını görüyoruz.

Şunu net ifade edebilirim, pek çok insan gerçekleri bilmeden karşısındaki insana kızıyor, bağırıyor ve hatta bazen hakaret ediyor!…

İnsanların bir konuyu tam olarak bilmeden karşı tarafı suçlaması ve iftira atmasını asla doğru bulmuyoruz.

Cenabı Allah’ın en sevdiği kullar için de Peygamberlerin ayrı bir yeri varken bile Peygamber olmalarına rağmen hata yapabiliyorsa biz fani insanların hata yapmaması mümkün değildir.

İnsanlar neden ön yargılılar?.

Toplumda ön yargıları kesinlikle silmek ve atmak gerekir, lakin bunun kolay olmadığını biliyor ve görüyoruz.

Bazı insanlar gözünüzün içine baka baka, sen şunu demedin mi?, demez mi!.

Düşün bir kere sizin yapmadığınız bir hatayı, karşınızda duran insan; sen şunu yapmadın mı?, sen şunu demedin mi?, diyecek kadar ön yargılı ise bu tür insanlarla nereye kadar yol alabilirsiniz?.

Ön yargıları kırmak Atom bombasını patlatmaktan zormuş, bizlerde zamanla ön yargılara sahip olan insanlarla karşılaşıyoruz, söyledikleri tüm tezleri çürüttüğümüz halde; “hayır sen tarafsız sana inanmıyoruz” diyorsa burada yapacak bir şey yoktur.

Bizler gerçeklerde tabi ki tarafız, hainlerin safında asla yer almadık, ikbal peşinde de koşmadık koşmuyoruz, çıktığımız kutlu yolda insanlara katkı sağlayabilirsek ne mutlu bizlere.

Koşuyoruz, mücadele yapıyoruz, doğruları çok açık ve net ifade ediyoruz, şayet tüm doğruları ifade ettiğimiz halde, karşı taraf ihanetleri ve hainlikleri halen görmemekte ısrar ederlerse yapacak bir şey de yok.

Yapılan çalışmalar gayet güzel gidiyor, bu seçimlerde MHP mutlaka güzel sonuçlar alacağına inanıyoruz, her parti kendi çapında çalışmalar yapmaya başlasa da MHP olarak bu seçimde en anlamlı sonuçları alacağına inanıyoruz.

Seçim çalışmalarına başlayalı bir hayli zaman oldu, yaptığımız çalışmalarda halkımız MHP ye olan ilgili ve alakası çok mükemmel, saygıdeğer seçmenlerde şunu görüyoruz; Devlet Bahçeli bu ülke için çok büyük fedakarlıklar yaptı, iktidar partisine ülke menfaati için koşulsuz destek verdi, bu fedakarlığı yapan sayın Bahçeliye bizde seçmen olarak gereken desteği mutlaka vereceğiz” diyerek MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin  devlet ve millet sevdası karşısında seçmenlerin çok etkilendiğini görüyoruz.

Seçim ziyaretlerine karşılaştığımız bazı olumsuz sözlerde var tabi ki, “MHP liyim, ülkücüyüm” deyip başka partiye gittiklerini ifade edenler; “Devlet Bahçeli neden AKP ye katıldı, destek verdi” diyerek, bir ülkücüye ve MHP liye yakışmayacak boş bir soru ile kendilerinin MHP den koptuğunu ifade ediyorlar.

MHP yi terk ettiğini söyleyenler ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeliyi eleştirenler ne yazık ki bu ülkede yaşıyorlar ama ülke gerçeğini ve de 15 Temmuz ihanet darbe girişimini unutmuşlar!.

15 Temmuz ihanetini unutanlar ve görmezden gelenler bu ülkeye ihanet eden grubun içinde olanlardır.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli, MHP yi ele geçirmek için yoğun gayret gösteren gruplara karşı dik duruş sergilemese idi bugün ülkemizin hali Allah korusun Suriye’den beter olurdu, sayın Bahçeli 15 temmuz akşamı; “MHP ve Ülkücü hareket Hükümetin yanındadır” sözleri ile gerçekleştirilmek istenen 15 Temmuz ihanetinin belinin kırılmasına neden olmuş, sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gece yaptığı açıklama ile halkımızı sokaklara davet edip hainlere karşı direnme çağrısı ülkemize karşı yapılan ihanet girişimlerini boşa çıkartmıştır.

Evet zorlu mücadeleye devam edeceğiz, çıktığımız kutlu mücadelede yorulmak yok yılmak yok, MHP ye karşı yanlış anlamaları mutlaka kıracağız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın devrilmesi için iç ve dış hain güçlerle mücadelemizi halkımızın karşısında yapacağız, Allah (cc) nasip kısmet ederse Cumhur İttifakının zaferi ile seçimleri sonuçlandıracağız.

36 yıl önce şehit edilen Gün Sazak’ı rahmetle anıyoruz 25 Mayıs kanlı bir gündü.

Günün Sözü: HEY YAKINLAR UZAKLAR, BEKLENEN PUSULAR TUZAKLAR, TAYFUNA DÖNSÜZ SAZAKLAR