Cemalettin Bilgin

BİZLER GERÇEKLERİ YAZARIZ!.

Bizler gerçekleri yazarız, birilerinin işine gelmese bile!.

www.yesilniksar.com. İnternet sitemizde her gün 40 haberden fazla haber yayınlıyoruz, yaptığımız haberler siz saygıdeğer okuyucularımız tarafından okunması bizleri mutlu etmektedir.

Bizler gerçekleri yazarız, yazdığımız gerçekler herkesi memnun etmeye bilir, buda gayet doğaldır!.

Yaptığımız haberler ve köşe yazıları bazı insanların hoşuna gitmediği belli!

Gönül isterki herkesin hoşuna giden haber yapalım, köşe yazısı yazalım, sohbet yapalım amma, öyle olmuyor!

Niksar’ın doğru ve yanlışlarını yazacağız, Tokat ve bölgesinde yapılması gerekenleri takip edip haber yapacağız, bunlar kaçınılmaz sondur.

Deprem Haberleri yapıyoruz, birileri bizlere kızıyor!.

Farklı düşünceleri yazıyoruz bazı insanlardan tepki alıyoruz!.

Sanırım haberciliği ve köşe yazısı yazmayı bazı insanlardan öğrenmemiz gerekiyor!

Ne yapalım var olan gerçekleri yazmayalım mı?

Tokat ve bölgesi Deprem kuşağı içinde.

Kelkit vadisi dünyanın en zengin Doğa harikası bölgelerden bir tanesi amma, bu Doğa harikası bölgeler rant uğruna geleceği karartıldı, bölgenin doğal yapısı bozuldu, bundan sonra değişen iklim şartlarının sıkıntılarını nasıl yaşarız günü gelince öğreneceğiz.

Deprem Kelkit vadisinin kaçınılmaz sonudur.

Yani Kelkit Vadisi Depremlerin sonucunda alınan nimetler kadar, yaşanan depremlerden sağlıklı binalar yapılmaz ise sıkıntıları da yaşanacak bölgedir.

Bizler; Depremden bahsedemez isek, Yağmurun yağacağını, Güneşin doğacağını da yazmamamız gerekir.

Son zamanlarda sitemize o kadar hakaret içeren yorumlar geliyorki, bunu anlamak mümkün değil!.

Bir bilim insanının düşüncesini haber yapıyoruz, birileri üsten aşağı veryansın ediyor, bizleri suçlayıcı dille suçluyor ve hatta hakaret ediyor.

Kelkit Vadisi Kuzey Anadolu fay hattının en hareketli bölgelerinden bir tanesidir.

Kuzey Anadolu Fay hattı Dünyanın en aktif ve hareketli bölgelerinden bir tanesi olduğuna göre, yaşanan ve yaşanacak olan Depremlerden  haber yapmak görevimizdir.

Son aylarda bizler Depremlerle ilgili halkın bilgi sahibi olması ve aynı zamanda yetkililerinde görevlerini hakkı ile yapmasını isteyen haberler yapıyoruz, birileri düğmeye basmışcasına hakaret dolu yorumlar yapıyor!.

Şunun bilinmesini isteriz, haberlerdeki yorum kısımlar herkese açıktır, ancak yorumlar herkese açık demek, klavye başına geçip bizlere hakaret yapılmasına imkan sağlamaz!

Bizler görevimizi yapıyoruz.

Mutluca köyünün arazisini adeta gasp edercesine harekete geçen kişi ve firmaları ortaya koyarız, bölge halkının yanında yer alırız, bunu yapmak bizlerin asli görevidir.

Mutluca Köyü bölgesinde yapılmak istenen GES projesi için başlatılan eylemi haber sitemizde ve kendi sosyal sayfamızda haber yapmaktan mutlu olduk ve sonuçta, Mutluca köyü halkının haklı direnişine destek verdik, bizlerinde vermiş olduğu küçük bir destek sonunda Mutluca köyü haklı direnişinde, mutlu sona ulaştı ve arazileri GES bahanesi ile ellerinden alınması son bulmuş oldu.

Günebakan köyünde meydana gelen ve Heyelan olmadan 3-4 gün öncesinden başlayan sıkıntılı süreci bizler haber yaptık, kendi sosyal sayfamızdan canlı yayınla bütün ülkeye haber ulaştırınca yetkililer hakarete geçti ve maddi sıkıntı dışında çok şükür insanlar yaralanma olayı ile karşılaşmadı.

Bizler Bilim insanlarının vermiş olduğu bilgiler ışığında bölgede “Deprem bekleniyor” dedikten sonraki zamanlarda çok sayıda Deprem yaşandı, yaptığımız haberlerden dolayı çok sayıda hakarete uğradık ve bölgede çok sayıda Deprem oldu!

Şunu merak edenlere söylemek isteriz!.

Bizler bölgede Deprem olsun istermiyiz? Sorusuna cevabımız; Evet bizler bölgede depremin olmasını isteriz, çünkü Depremler yer kabuğunun yenilenmesini, Niksar ve Erbaa Ovalarının Depremler sonunda meydana geldiğini ve yine bölgedeki Sıcak Suların ve Şifalı Suların Depremler sonunda meydana geldiğini biliyoruz.

Depremler korkulacak bir yaşantı tarzı değildir.

Nasılki dünyanın Güneşe, Rüzgara, Yağmura ihtiyacı var ise, Depremlere de ihtiyaç vardır, bölgenin kaderi Depremleri bağrında barındırmaktadır!.

İnsanlar; Neden Deprem haberleri yapıyorsunuz? Diyeceklerine, yetkililere şunu sormalıdır!; neden Depreme dayanıklı konutlar yapmıyorsunuz? Neden sığ bölgelere konut yapımına izin veriyorsunuz?” sorusunu sormalıdır.

Birileri bizlere yaptıkları yorumlarda hakaret edeceğine, yetkililerin dikkatini çeken uyarıcı yorumlar yapmaları gerekir.

Son aylarda yapılan hakaretlerin boyutları sınırları aştı, yapılan hakaretleri kenarda saklıyoruz, bunları hukuki süreçleri başlatmaya çalışır isek çok sıkıntı yaşayan kişiler olacaktır.

Bizler uyarıcı görevimiz yapıyoruz.

Gazeteci doğruları yazar, yazılan yazıdan, yapılan haberden herkes mutlu olmaya bilir.

Bir kişi Trafik kazası yapıyor, Trafik kazası haber yapılınca taraflardan bir tanesi habere hakaret dolu yorumlar yapıyor; “benim aracımın plakasını neden yazdın?” diyerek başlıyor hakaret ve tehditlere.

O zaman şunu soralım; “neden dikkatsiz araç kullandın?.

Son zamanlarda hakaret dolu yorumlar bizleri üzerken, yapılan hakaret dolu yorumlar hukuki süreçler başlatıldığında hiç kimse; kusura bakma öyle düşünüldüğünü bilmiyorum” demeyecek!

Bizler dün olduğu gibi bugünde gerçekleri yazdık, yazmaya devam edeceğiz.

Günün Sözü; Herkes fıtratına uygun kişilerle, Olması gereken yerdedir. Ne kargayı gül bahçesine, Ne de bülbülü çöplüğe alıştırabilirsiniz… Hz. Mevlâna

YORUMLAR

3 adet yorum var

  1. Gerçekleri yazmaya devam. Düşünceler susarsa sahtekarlık alır başını gider ve olan topluma sonuçta ülkeye olur. Bizler bugün varız yarın yokuz. Ama Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar olacaktır. Bunun için gerçekleri ne oahasına ilursa olsun yazmaya devam.

  2. kendi kendini övmüşsün.. haberlerine yorum katmazsan çok güzel olur.. artık yazılarını da okumayacağım. tarafsız olamıyorsun çünkü, en son ki seçimlerde gördük tavrını..

  3. 1939 depremi 7,9 şiddetinde Merkez üssü Erzincan Depremi ilk resmî sayılara göre 32 bin 968 kişi yaşamını yitirdi, yaralılardan ölenlerle birlikte rakamın 50,000 üzerinde olduğu rivayet edilir. Bugün Kaç ilçemiz ve kasabamız Depreme hazırdır. 1939 da Reşadiye ilçesinde 2100 kişi vefat edip, sağlam binanın kalmadığı anlatıla gelir. Sizin gazetenizde rastlamadığım Köşe yazılarında ve Haberlerde Şahışlara şahsi iftira ve itibar suikasti basınımızda yapılmadığı sürece, Genel konularda Haberciler ve Halk olarak duyarlı olmalıyız. Özellikle Gazeteniz ve muhabirlerinizin dile getirdiği ekmek gramajı ve terazi ile satış yapılan yerlerde tartı ayarları kontrol altına alınmalıdır. Yeşil Niksar Gazetesini ve çalışanlarını tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.