Cemalettin Bilgin

Yapay Zeka ve Siyaset!

CHP genel başkanı Özgür Özer’in Adayları belirlerken “YAPAY Zeka kullandık” demesi Özgür Özeri sirkelerken, bazı siyasetçiler de YAPAY Zeka kullandığı düşünülyeme başlandı.

YAPAY ZEKA artık pek çok alanda kullanılmaya başladığını biliyor ve görüyorken, CHP genel başkanının uygulaması bazı parti ve siyasetçilere de sirayet ettiği görülmeye başlandı!

Acaba gördüklerimize, duyduklarımıza inansak mı? diye çelişkiler yaşarken, sanırım bu seçimlerde bazı siyasetçiler kendilerinin aday belirlemede yetersiz kalmaları YAPAY ZEKANIN aday belirlemede uygulamaya başlandığı dikkat çekiyor!.

CHP genel başkanının başlattığı aday belirleme konusundaki çalışmasının Tokat’ta ve Niksar’da sanki aynı uygulamayı yapanlarında olduğunu düşünmeye başladık!.

Mart ayında yapılacak olan Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi üyeliği ve İl Genel Meclisi üyeliklerinin yapay Zeka ile belirlediği düşüncesi 20 Şubat günü mesai saati bitiminde uygulanıp uygulanmadığını görmüş olacağız!!!

Niksar’da ve Tokat’ta ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Partiler kazanmak içinde değil, inadına seçimi kaybetmek için büyük gayret içinde!!!

Halkın beklentileri farklı olurken, partileri ellerine dolayan bazı çok zeki insanlar sanırım YAPAY ZEKAYI kullanmış olmalı ki HALKIN Beklentilerine cevap vermek yerine, kendi kişisel hırs ve zevki için uygulamalar belirlendiği görülüyor!

Bundan sonra halkımızda sanırım bu YAPAY ZEKA sistemine alışırsa, bundan sonra partilerin YAPAY ZEKA sistemine uygun hareket edileceği görülüyor.

Türk Siyasi hayatı bundan sonra YAPAY Zekalı sistemle oy alacaklar, buda şunu gösteriyor; A veya B partisi eskiden aldığı oylar belli idi, tahminler büyük oranda belli olurdu, artık YAPAY Zeka sistemi ile oy verme işlemi başlayınca kimse hangi partinin oy alacağını günler önce tahmin edemeyecektir!

Bu Yapay Zeka işine aklımız yattı, bundan sonra bizlerde Oy verecek insanlara destek vermek için halkımıza ücretsiz “YAPAY ZEKA” ile Oy nasıl verilir? veya kime oy verilmesi gerekir?” sorularını sisteme alarak yardımcı olacağız.

2024 Mart ayında seçim öncesi bir iki deme yapmayı düşünüyoruz! Bakalım Yapay Zeka kimleri hangi partiye yönlendirecek?

Öyle ya birileri kendi zekasına güvenmeyip teknolojiye kendisini mahkum ediyorsa, oy verecek halk olarak bizlerde bir deneme yapmakta fayda görüyoruz!!!

Ne ilginç değil mi?

Seçim kazanmak ve oy almak artık Bilgisayarlara sorarak oy kullanacağız!

Sahiden bunu bizler ilk denemeyi yaptığımızda bunu açıklayacağız, bizlerin bu uygulaması veya denemesi olur ya, ülke geneline yayılabilir ve hatta; YSK gelecek yıllarda oy verme işini Bilgisayar sistemi ile uygulamaya başladığında, on numara oy verme imkanı ortaya çıkacaktır!

Nasıl mı?

YSK oy verme imkanını ilerleyen dönemlerde Bilgisayar üzerinden yapılmaya başlandığında,  yeni sistem içine YAPAY ZEKA Sistemini de entegre ederler ise, bizler oy vermeden hemen önce Bilgisayarda 1 düğmeye basılarak “YAPAY ZEKA” sistemi kime oy vereceğimizi mutlaka ortaya çıkartacaktır!

İşte on numara sistem!.

Halkın ne istediği, ne talep ettiği, kime oy vermek istediği , kimi aday olarak görmek istediği hiç önemli değil! Yapay Zeka ne derse o olur!!!

Sanırım Salı günü, bütün partiler sahada kimleri görmek istediği, adayların gerçek olup olmayacağını  görecek ve buradan Yapay Zeka sisteminin kimler tarafından uygulandığını da görmüş olacağız!

CHP genel başkanı bilmeden her partiye veya partilerin içinde kendilerini Yapay Zekadan akıllı sananlar, aday tespitlerini yapmış olacaktır!

Bilmeden nasılda bir sistemin aday belirlediğini anlamış olacağız!

Yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri kadar, Tokat için İl Genel Meclisi seçimleri de önemli olduğunu herkes gibi bizler de biliyoruz.

Tokat il ve ilçelerindeki İl Genel Meclisi üye sayısı 40 üyeden oluşur.

20219 yılında yapılan mahalli seçimlerde AK Parti 20 İl Genel Meclisi üyesinin seçilmesini sağladı, MHP dahil diğer muhalefet partileri de 20 İl Genel Meclisi üyesi kazandı.

Sanırım bu yapılan seçimler unutuldu! veya unutturulmak isteniyor!

O zaman şunu hatırlatmakta fayda vardır.

2019 yılı seçimlerinde BBP İl genel Meclisi üyesi Tokat İl genel Meclisi seçiminde AK Partiye oy vermemiş olsa idi, AK Parti İl Genel Meclisi Başkanını seçemeyecekti ,yani seçimler Kılın üzerinde gel git yaptı ve Muhalefetin Meclisi Başkanı seçilmesi engellenmiş oldu!

Peki 2019 yılında bıçağın sırtından dönerek Tokat’a İl Genel Meclisi Başkanlığını AK Parti zor alırken, yani BBP üyesi oy vermemiş olsa idi, AK Parti Meclis Başkanlığını seçemediğinde ne olurdu?

Aslında bu gerçekler bizleri ilgilendiren bir konu değil tabiki! Ama, yine de bir hatırlatma yapma gereği duyduk!

CHP genel başkanı Özgür Özel Yapay Zeka Yazılımı sayesinde aday belirlerken, Tokat’ta partiler nasıl bir yöntem uyguluyor?

Bu seçimde şu gerçeği göreceğiz!

MHP her ne kadar Cumhur İttifakı içinde genel başkanlar seviyesinde sıkıntı yaşamamış olsa da!, genel başkanlar dışında özellikle yerel bölgelerde Milletvekilleri, bazı parti yetkilileri ve bazı zeki insanlar bir birinin ayağını kaydırmaktan geri durmuyor!.

Bu yazımı tarihe not düşmüş olarak görmek isteyenler, saklayıp seçim sonrasında nasıl bir aday tespiti yapıldığını görmüş olacak!.

Şu Yapay Zeka bizlere bundan sonra çok şeyler değiştireceğini düşünüyoruz!!!

Birileri hırsı uğruna bir sistemin geleceği ile oynayıp oynanmadığını görmek mümkün olacaktır!!!

Günün Sözü; Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz.    Hz. Ömer

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.