Cemalettin Bilgin

Seçmeni anlamak ve Kızmamak Gerekir!

Ülkemizde gerçekleşen Yerel Seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum.

Seçim sonuçları halkımızın hür iradesi ile ortaya çıkmıştır, saygı duymak gerekir.

Her seçimin kendisine ait özellikleri vardır, her seçimi kendi alanında değerlendirmek gerekir.

Bizi ilgilendiren seçim Niksar seçimidir!

Tokat ve ilçelerinde gerçekleşen değişimleride iyi anlamak ve sonuçları iyi okumak gerekir!.

Yerel seçimlerden önce gerçekleşen Milletvekili seçimlerini sağlıklı analiz yapmak gerekirdi!, Milletvekili seçimlerini sağlıklı analiz yapılmaz ise, sonuçlarına katlamak gerekir!

Bizler seçimin sağlıklı analiz yapılmasından yanayız.

Gerçekleşen seçimlere fazla müdahil olmadık!, kendi çapımızda küçük oynamalar yaptık, bir iki eleştiri hakkımız kullandık.

Bizler Niksar seçimi konusunda ciddi analiz yapmaya  çalışacağız!

Niksar’da AK Partinin seçim kazanması çok kıymetlidir, bu seçimde Niksar seçmeni Özdilek Özcan’ın belden aşağı yaptığı iftira dolu sözlere seçmen DUR! demiştir.

Aslında Niksar seçimini kaybetmek  gayet doğal olabilirdi!!! Ama seçmen “hayır algılara inanmıyorum, Niksar’ın hizmete ihtiyacı var ve Özdilek Özcan’ın halka yaşattığı zulmü, yeni seçilen Belediye Başkanı Semih Tepebaşının çözmesini bekliyoruz, bize zulmü çektiren AK Parti eteketini taşıyan Özdilek Özcan oldu ama, işi çözmesini istediğimiz Belediye Başkanı Semih Tepebaşıdır” dedi!.

Tokat ve ilçelerinde AK Partinin seçim kaybetmesi tabiî ki ciddi araştırma gerektirmektedir ama, bizim önceliğimiz Niksar’dır!

AK Parti Niksar’da zoru başardı!

Aslında Semih Tepebaşı kardeşim ve ekibi zor sınavı başarmış oldu, AK Parti Niksar’da seçimi kaybetmesi ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilirdi ama, seçmen önemli bir hamle yaparak yapılan algılara kulak tıkadı ve acilen Niksar’ın sıkıntılarının özellikle mahallelerde canı yanan insanların alt yapı ve yollarının kısa zamanda çözülmesini istiyor!

Niksar’ın önemli sıkıntıları var, bu sıkıntıların altından kalkacak olan tek kurum AK Parti Hükümeti ve AK Parti Milletvekillerimizdir.

Şunu ifade etmek isterim, seçimin kaybedeni yok, seçimde halkımız önemli mesajları verdi, önemli olan bu mesajı anlamak ve okumak gerekir.

Bizler daha önce olduğu gibi bundan sonrada düşüncelerimizi paylaşacağız.

Niksar’da 25500 oy varken seçmen  19551 oy kullanıyorsa bunun nedenlerini anlamak gerekir.

Seçimler Demokrasinin mehenk taşıdır.

AK Parti Seçimi  Niksar olarak kazandı! Ama kazanmak yetmiyor, kazanmanın karşılığını zaman geçmeden yerine getirmek gerekir.

Bu seçim zorlu sınavların yaşandığı seçim oldu.

Cumhurbaşkanımız MYK toplantısı yaptı, burada yapılan toplantıda konuşulanların çoğunluğu basına sızdı.

Bakalım sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan neler demiş?

Ne diyor özetle; “Bu masanın etrafında hiçbir arkadaşım sonuçların sorumluluğundan kaçamaz.

Başkalarını hesaba çekmeden önce kendimizi hesaba çekeceğiz.”

Nerede bir eksik, hata, kasıt veya ihanet varsa üzerine gitmek boynumuzun borcudur.”

Ya hatalarımızı görerek kendimizi toparlarız ya da güneşi görmüş buz misali erimeye devam ederiz.”

Peki sayın Recep Tayyip Erdoğan bu sözleri söyledikten sonra parti içindeki operasyonları ne  zaman yapar?, bu konuda bizlerin bir şey yazması mümkün olmayacaktır.

Anlaşılan şuki! Partide, bürokraside ve yakın çevrede hesap vermekten muaf hiç kimse yok. Herkes hesaba hazır olmalı, sayın Cumhurbaşkanının ismi ile artık siyaset yapmaktan vazgeçilmelidir!.

AK Parti eskiden  sahaya önem verirdi, özellikle son seçimde saha kimsenin umurunda olmadı!

Sayın Cumhurbaşkanı ve AK Parti genel başkanı eskiden sahaya hakim idi, son iki üç seçimde saha hakimiyetini kaybettiğini görüyoruz!!!

Bizim açımızdan o kadar çarpıcı tespitler yazarız ki!.

Her zaman ifade ediyoruz, bizim için ilk önce yaşadığımız şehir sonra bölgemiz ve sonra ülke genelinde yaşananlar!

Seçimler göz göre göre kaybediliyor.

Herkes topu bir başkasına atıyor, sonra top Taca atılıyor, Top Tacdan gelene kadar maç dakikası bitiyor!

Bundan sonra çok şeyler yazılacak, çok konuşulacak daha önceki seçimlerde olduğu gibi!.

Sahi den şunun cevabını alabilirmiyiz?

Bundan önceki seçimlerde seçim sonuçları sağlıklı şekilde değerlendirildimi?

Sanmıyoruz, bizler partinin içinde yönetici falan değiliz ama, bu şehirde armut toplamıyoruz!!!

Halkın içindeyiz halk ne diyor?, ne istekleri var bunları yaşıyor ve görüyoruz!

AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan bence önemli sözler söyledi, yapılan seçime saygılı olunacağını ancak seçmenin verdiği mesajı sağlıklı değerlendireceklerini ifade etti, bu çok önemli!

Milletvekili seçimlerinde halkın verdiği mesajlar alınmaz ise, Yerel seçimlerde Türkiye haritası Kıpkırmızı olmaktan kaçamaz!!!

Bu seçimin değerlendirmesi ciddi olarak ele alınır ise 4 yıl sonra yapılacak olan Milletvekili seçimleri sağlıklı olur.

Bu seçimde pek çok insanın ifade ettiği gibi, AK Parti seçmeni şunu dedi; “biz genel seçimde verdiğimiz mesajı AK Parti almadı anladı ise de umursamadı, nasıl olsa reis bu işi halleder reisin ismi ile biz bu seçimi de götürürüz” dendi ve her seçim sayın Erdoğan’ın kredisi ile seçimler yapıldı!

Şunu söylemek gerekir, doğruları ile yanlışları ile bir seçim sonuçlandı gelecek 4 yıl  sağlıklı analizler yapılmalı, artık Cumhurbaşkanı üzerinden siyasi rant sağlamaktan vazgeçilmelidir!

 

YORUMLAR

4 adet yorum var

  1. “AK Parti Niksar’da seçimi kaybetmesi ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilirdi”
    EDİTÖR SİZ KİMSİNİZ… BÖYLE BİR İFADE KULLANAMAZSINIZ.. NİKSARDA DEVLET YOK MU, AZMİ BEY BAŞKAN OLSAYDI NE SIKINTISI OLACAKTI.. SEÇİM AKŞAMI MİKROFUNU ELİNE ALIR ALMAZ HADSİZCE KONUŞTUĞU LAFLARA BAKIN, BİR DE REİSİN BALKON KONUŞMASINA BAKIN.. BU KİBİRDİR.. HIRSIZLAR, SOYSUZLAR NE DEMEK.. CUMHUR İTTİFAKI DEĞİL Mİ MHP, 2023 DE KOL KOLA ÇALIŞMADIK MI.. EDİTÖR SİZDE HADDİNİZİ BİLİN, İNSANLARI GERMEYİN..

    1. bu ve benzeri yazıları yazmaya devam edeceğiz bu bilinmelidir. Ben Semih başkanın Avukatı değilim ama o sözleri kime söylediği bellidir, muhatabı Özdilek Özcan’dır!biraz bekleyip görelim, şunu kesin olarak söyleyebilirim Semih başkanın Azmi başkana yönelik asla çirkin bir söz söylemedi vede söylemezde, sanırım sizler kızgınlıkla söyleneni üzerinize alıyorsunuz bu doğru bir düşünce değil, bu seçimler tüm kışkırtmalara rağmen sağlıklı başladı, sağlıklı sona erdi, seçmenlere ve adaylara teşekkür ediyoruz, yanlış anlaşılmalara dikkat etmek gerekir, bir yazıyı gerekirse bir kaç defa okumak gerekir. şunu da ifade edeyim, Niksar Belediyesi ilgili bakanlıktan Müfettiş çağrıldı artık bundan sonra hukuk ve yargı devreye girecek, biraz sabır, kimlerin haklı, kimlerin haksız olduğuna yargı hukuk karar verecektir, inşallah 15 yıllık süreç araştırılacak, yetimin hakkını kim yedi ise bedelini ödeyecektir.

      1. haa şöyle.. ılımlı yorum yapmayı sizde öğreneceksiniz Editör.. avukatı değilim diyorsunuz ama tam da avukatlık yapıyorsunuz, yok lafı ona söylemedi buna söyledi..!! yazdığınız yazıyı baştan bir kere daha okumanızı tavsiye ediyorum.. Azmi başkan seçimi kazansaydı ne tür ciddi sıkıntılar olacaktı Editör?? şu ifadeyi kullanamazsınız bir kere..

  2. Niksarin merkezinde kendini niksarin sahibi görerek niksarin köyünden olmayı küçümseyen grubun temsilcilerine ait bir haberdir.özdilek başkanın beldeden biri olarak niksari yönetmesi bu gruba çok dokundu….helal sana Özdilek başkan, bu grubu 10 yıl varlığınla durdurdun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.