Niksar Talazan köprüsü mevkii asfalt çalışması başladı

Niksar halkının uzun yıllardan itibaren hayal ettiği eski Amasya Erzincan yolu Talazan köprüsü mevki Aydınlık Evler Mahallesi arasındaki yol çalışmaları altyapı çalışmaları tamamlandı ve sıcak asfalt dökümü başladı.

Sıcak asfalt döküm çalışmasına Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, il genel meclis üyesi Sadullah Karataş, Şahin Günseren, Niksar Ak Parti ilçe Başkanı Semih Tepebaşı, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla başlatıldı.

Asfalt çalışması le ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında Niksar Kaymakamı İlhami Doğan açıklamada bulundu.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan “4.5 metre genişliğinde olan 2 metre ötesini göremediğimiz belki ağaçlardan dolayı belki yol darlığından dolayı ileriyi çok fazla göremediğimiz bir alandı. Bu sebeple biz arkadaşlarımızla toplantısını yaptık valimizle görüştüm, il genel meclis üyesi arkadaşlarımızla, belediye başkanı arkadaşlarımızla, muhtarlarımızla, vatandaşlarla bir araya geldik. Yolu genişletmeye karar verdik. Şükür o tarihte attığımız imzanın bugün sonuna geldik. İnşallah hayırlısıyla bundan sonra sonu görmek olur. Yol genişliğimiz yaklaşık 16-20 metreyi bulan bir yol oldu. Öncelikle bu bütçeyi sağlayan sayın cumhurbaşkanımıza, özel idareye, belediyelere teşekkür ederim. Bu yol tamamıyla toplama bir işti. En önemlisi de müteahhidimiz Kemal çok büyük destek verdi. İş makineleri bedavaya çalıştı. Bizler sadece akaryakıtını verdik. Ben bu vesileyle başta sayın valim olmak üzere milletvekillerimize ve genel meclis başkanımıza ve üyelerimize, encümen üyesi arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Onun ötesinde buranın en güzel özelliklerinden biri buradaki yaşayan vatandaşlarımız kamulaştırma bedeli almadılar, talep etmediler, yazılı beyanlarını verdiler. Bir kuruş dahi kamulaştırma bedeli ödenmeden sadece akaryakıt parasına bizim makinelerimiz ve müteahhit arkadaşımızın makinelerinin çalışmaları ile bu yolu yaptık. Merkez Birliği marifetiyle biliyorsunuz asfalt ihalesi yapıldı, bugün inşallah ona başlıyoruz. Araya pandemi girdi, sıkıntılar girdi, çalışma disiplinlerimiz biraz altüst oldu ama yaklaşık 12 kilometreye varan bir yol güzergahı dile kolay belki örneği de yoktur. Bunu da söyleyeyim çünkü çok yerde görev yaptım bu yöreye çok değer katan tarihi talazan köprümüze değer katan bir ön olacaktır. İlerleyen aşamadaki amaçlarımızdan bir tanesi yan tarafa bir bisiklet yolu ve ağaçlandırma çalışmalarını yapmak suretiyle görsellik sağlamamız lazım. Orman işletmemizde İnşallah bu alana bir mesire alanı yaparsa vatandaşlarımıza hizmet edecek, hem yol güvenliği hem de yaşam güvenliği hem de burada rekreasyon alanları ile insanlarımıza sağlıklı yaşam standardı oluşturacak bir yolu düşünüp amaç edindik. Bu vesileyle emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, arsalarını bağışlayan tüm vatandaşlarımıza, çalışan işçimizden burada yemek yapan aşçımıza kadar tüm insanlarımıza tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız bir yol kullanmayı nasip eylesin. Ayrıca yollar iyi oldu diye hız yapmayalım hız sınırlarına uyalım” sözlerine yer verdi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan’ın açıklamasından sonra AK Parti Niksar ilçe başkanı Semih Tepebaşı yapılan çalışmadan dolayı yetkililere bölge halkına emeği geçen herkese teşekkür ederken bölgenin evladı olan AK Parti Tokat milletvekili Özlem Zengin içinde özellikle teşekkür etti. Tepebaşı “emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Yola sıcak asfalt dökümü başladı. Yol çalışmaları ödenek sıkıntısı olmadığını ve herhangi bir sıkıntı olmadan kısa zamanda yolun asfaltlama çalışmalarının tamamlanacağı ifade edildi.

Yolun asfalt çalışması tamamlandıktan sonra Niksar Orman işletme müdürlüğü tarafından yol kenarlarına özel bölgeye uygun çeşitli ağaç fidanları dikileceği ve aynı zamanda yine yol güzergâhı içerisinde çeşitli bölgelere oturma alanları ve Çeşme yapım çalışmalarının olacağı ifade edildi.