11 Temmuz Salı günü akşam saatlerinde Niksar ve çevresinde kopan fırtına Modikoğlu Hayvancılık bünyesinde bulunan, gezer tavuklara zarar verdi.

Mustafa Ergüden’in işlettiği tavuk çiftliğinde sahibini ve bizleri de üzen hayvan kaybı oldu. Fırtına koptuktan sonra elektrik tellerinin kopması nedeniyle elektrikler kesildi.

Mustafa Ergüden; “ Dün akşam elektrikler kesildi,  Ataks cinsi tavuklar kümeslerine girdi, fakat yeni aldığımız tavuklar kümeslerine girmediler bunun nedeni  karanlığa alışkın olmadıkları için havanın kararması sonucu Tavuklar dışarıda kaldı,  Jeneratörü açmak için gittiğimde fırtına koptu, o sırada fırtına tavukları savurmuş, gittiğimde onlarca   tavuk ölmüştü, budurum  bizi üzdü, Tavukları yeni almıştık, burada yaklaşık 3500 tane tavuk var,  Tavukların etrafı tel örgüyle çevrili ve tavukları korumak amacıyla 2 tane köpeğimiz var. Yumurtalar günlük olarak satış yaptığımız marketlere gönderiyoruz,  gördüğünüz gibi bu güzel Çiftliğimize sağlıklı bir üretim yaparak halkımıza hizmet yapıyoruz” dedi.

Modikoğlu Hayvancılık çiftliğini ziyaret eden Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin şunları ifade etti; “Mustafa kardeşim geçmiş olsun Allah beterinden saklasın gerçekten Niksar bölgesi büyük bir felaket yaşadı, ben böyle bir fırtına ile ilk defa karşılaştım, her şey 5-10 dakikada oldu bitti, nasıl bir fırtına, nasıl bir yağmur yağışı anlayamadık, bu temiz ve bakımlı çiftliğinde bu güzel hizmeti yaptığın için seni bir kez daha kutluyorum, ülkemizin üretmeye ihtiyacı var, inşallah bizlerde üreten insanlarımıza sonsuz destek vermeye devam edeceğiz, zararın ciddi boyutlarda maşallah haline şükrediyorsun Allah bir daha böyle felaketler göstermesin, Evet Niksar’da Elektriklerin kesilmesi ciddi sıkıntılar yaşattı, bu yaşanan  sıkıntıları görünce herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır, bence bu bir uyarıdır, herkes yaşanan bu fırtınalı felaketi  örnek almalıdır, tekrar geçmiş olsun kardeşim” dedi.

Modikoğlu Hayvancılık sahibi Mustafa Ergüden; “abi bende anlayamadım, içerde Yumurtaları ambalajlıyorduk, havanın karardığını görünce dışarıya çıkıp hayvanları kontrol edeyim diyene kadar birden her şey allak bullak oldu, buna şükür ne yapalım hayvanlarımız sigortalı ama hiçbir yere müracaat etmedim, buna şükür ediyorum, hizmet yapmaya devam ediyoruz, inşallah ilerleyen zamanlarda hizmetlerimiz farklı alanlarda devam edecektir” dedi.

Niksar’da üretim yapan işletmelerin sıkıntıları olduğu görülüyor, yetkililerin zaman zaman işletmeleri ziyaret ederek sıkıntılarının giderilmesine çalışmak gerekiyor, Niksar’da her üretim yapan bir işletme, insanlara, iş, aş, hayat kaynağı olmaktadır, işletmelere sahip çıkılması halinde her geçen gün yeni işletmelerin açılması söz konusudur.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi  Cemalettin Bilgin işletmede bir süre daha sohbet yaptıktan sonra işletmeden ayrıldı.