ŞARKICI;  İMAM HATİP OKULLARINDA OKUYAN HERKESE HAKARET ETTİ, SONUÇ NE OLACAK?

Günümüzde hakaret etmek özellikle sosyal medyadan moda oldu, hatta hakaret edenler ciddi taraftar bulmaya da başladı!…

Bir sanatçı!, şayet sanatçı ise, toplumun belli bir kesimine hakaret ediyor, hakaret edene; “ayıptır, sanatçı isen sana yakışmadı” demesi gerekirken, hakaret edene sahip çıkılıyor, hakaret eden taraftar buluyor.

Toplum artık ciddi olarak dejenere olmuş, kimin eli kimin cebinde belli değil!.

Hakaret edenleri bulmak görmek isterseniz sosyal medyayı sürekli dolaşınız.

Yalnız sosyal medyada mı hakaretler var?,

Vallahi yazılı basında bile her gün onlarca hakarete uğrayan ve hakaret eden kişiler var.

Onlarca, yüzlerce örnekten bir küçük alıntı yapalım o zaman.

Bakınız bunu yazanda tüm topluma, yani kendisi gibi düşünmeyen bir avuç azınlık dışında kalanlara “eşek gibi alışacaksınız” diyor.

Kişiye “eşşek” demek hakaret olmalı.

Bakalım tüm insanlara “eşek” diyen, başka ne demiş?

İsim doğru ise UmbayBurla; “Her yerde sevişen, sarılan, mini şortu/etekli, elinde bira olan gençlere eşek gibi alışacaksınız, sizin çocuklarınız, kızlarınız da eşek gibi bize özenip bizim gibi olacaklar. @UmmayBurla” isimli veya rumuzlu kişi yazmış.

Dünyada “”en özgür ülke hangisi?” diye sorulsa, hiç tereddüt etmeden TÜRKİYE deriz.

Aslında ülkemizde Özgürlük artık topluma ve insanlara hakaret noktasına gelmiş, dünyanın başka ülkesinde böyle bir özgürlük olamaz, ama Türkiye de var, artık hakaretleri “özgürlük” olarak görmek isteyen bir grup var!

3-4 ay önce söylenen sözler, iki gün önce sosyal medya aracılığı ortalığa bomba gibi düşü verdi.

Gülşen denen şarkıcı müsvettesini hiç dinlemedim, TV lerde haber olarak verilirken hal ve hareketlerini, izleyicileri etkilemek için giydiği kıyafetlerle öne çıktığını görüyoruz.

Her çürük malzemenin bir alıcısı oluyor.

Ülkemizde öyle muhteşem sesler var ki, gerçekten sanat icra ediyor, Türk Sanat Müziği, Halk Müziği, Arabeks veya çeşitli Müzik türlerini söyleyen öyle muhteşem sesli insanlar varki, inanın bugün vücudunun nerede ise tümünü açıp, güzel sesi olmayanlar kadar toplumdan ilgi görmüyor!.

Neden?

Sahneye çıkan sanatçının en önemli özelliği sesi ve sesle birlikte yorumladığı şarkılardır.

Peki bütün İmam Hatipli insanlarımıza hakaret eden sözde sanatçının sesi güzelmi?

Yukarıda verdiğimiz bir örnekten sonra ilginç bir yorumu daha sunmak isterim.

Ülkemizde ünlü bir Prof, sözleri ile sürekli gündem yaratan Prof hocamız bakalım ne demiş?;

Prof. Celal Şengör Yorum @celal_hocaniz; “Son yirmi yılın özeti: İki paket makarnaya oyunu satanlar bu felaketin sorumlusudur.” demiş.

Peki bu Prof. hocamız bu sözleri ile kime mesaj verdi ve oylarını iki paket Makarnaya satanlar” diyerek kimleri suçladı ve de hakaret etti?

Koskoca bir Prof bile ülkemizdeki seçimlerin sağlıklı yapıldığını bildiği halde, partilere oy veren insanları “makarnaya oy vererek sattılar” sözünü söylüyorsa, kime ne diyelim.

Hakaretler, sözler kesinlikle cezasız kalmamalıdır amma, işin dozunu da kaçırmamak gerekir.

Ne garip bir ülkede yaşıyoruz?

Sahnede bir zavallı büyük bir topluma hakaret ediyor, koskoca Fenerbahçe taraftarı hakaret eden şahsı savunacak şekilde koca statda zavallı kadının şarkısını söyleyerek destek veriyor!!!!.

Peki;  Cumhuriyetin kurucu partisi CHP  genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu bütün İmamhatipli insanlara hakaret eden Gülşen’in tutuklanmasına karşı çıkıyor; “derhal serbest bırakılmalı” diyor.

Ve CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu siyasette yeni bir hamle yapmaya kalkarak, “CHP genel başkanı olarak geçmişte hata yaptığımız, kırdığımız, üzdüğümüz, haklarını yediğimiz, haksızlık yaptığımız bütün kesimlerle helalleşmek istiyoruz, 2023 seçimlerine tertemiz bir şekilde toplumun bütün bireylerini kucaklayarak girmek istiyoruz”, biz böyle anladık!.  diyerek, “HELALLEŞME TURLARINA” çıktığı bir dönemde, bütün İmam hatip okulundan mezun olan ve olacak olanlara hakaret eden zavallıya sahip çıkarak HELALLEŞMENİN SAMİMİ OLMADIĞINI ORTAYA KOYMUŞ OLMUYORMU?

Valla siz ne dersiniz bilmem, Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” sözleri samimi değildi, bunu sıkça göstermiş oluyor.

Bir siyasi parti lideri seçimlere giderken, ülkemizdeki bütün kurum çalışanlarını tehdit ediyor, hakaret ediyor, “iktidara gelince hesap soracağız” diyor, sonra “helalleşmek istiyoruz” diyerek halkımızı yalanlara inanmamızı bekliyor.

Keşke CHP genel başkanı söylediği sözlerde samimi olsa ve seçimlere HDP nin peşine takılmadan girebilse!!!

Halka değilde HDP nin alacağı oylara bel bağlayan hiçbir siyasetçi asla seçimlerde başarılı olamaz.

6+1 li masa halkı söylemleri ile kandırmaya çalışıyor ama, Türk Halkı kimin ne dediğini, kimin ne yapmak istediğini biliyor.

CHP genel başkanı seçimlerde gerçek güç sahibi Türk halkını değil de, 3-5 figüranın peşine düşerse sonuç değişmez, sandığa gömülü verir.

Toplulukları söylediği şarkılarla değil de, giydiği kıyafetler ve çıplaklığı ile öne çıkartan bir sahne figüranından fazla bir şey beklememek gerekir.

Bakınız; hiç yapmadığım bir örnek daha vereyim. “İmam Hatipliler bu memleketin değerli evlatlarıdır. İmamlarımıza, hatiplerimize ve din adamlarımıza yönelik her türlü hakareti kınıyoruz ve kabul etmiyoruz.”

  1. Perincek” diyor, doğru sözü kim söylerse söylesin onu taktir ederiz, toplu kutuplaştırılmamalıdır.

Seçimlere kadar daha çok provakatör sözler ve olaylar yaşarız, ama değişen bir şey olmaz. Cumhur İttifakı partilerin ilçe ve il teşkilatları samimi olarak seçimlerde çalışsın gerisi vız gelir.

Günün Sözü; Allah’ım, nefsimi, işimin sonunu, evimi, ailemi, sevdiklerimi, rızkımı, sağlığımı ve bana verdiğin her şeyi muhafaza et.