KALİTELİ SEBZE FİDESİNE YOĞUN İLGİ

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin kendi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin kendi bünyesinde sağlıklı üretim yaptıkları Sebze Fidesi yoğun ilgi görüyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Tokat iklimine uygun sağlıklı ve yerli Sebze Fidesini yetiştirerek bölgedeki Çiftçilere  ücreti karşılığında satışına başlandı.

Üniversite Kampüs alanında başlayan satışlara ilgilin yoğunluğu dikkat çekerken, Fide satışlarının ve yetiştirme şartlarının gerçekleşeceği programdan 1 gün önce Çiftçilerin yoğun ilgisi Ziraat Fakültesi yetkililerini şaşkına çevirdi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesindeki Ziraat Fakültesinin yetiştirdiği her ürün tokat halkı tarafından taktirle karşılanırken, aynı zamanda satışa sunulan her ürün alıcı buluyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi bünyesindeki her Fakültenin ve Yüksek Okulun çalışmaları nı halka açan ve halkla birlikte çalışmaların hayat bulmasını sağlayan ve destekleyen  Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz; yaptığımız her çalışma Tokat halkı içindir, Tokat halkının taleplerini Üniversite olarak değerlendiriyoruz, Üniversite olarak halkın taleplerini karşıladıkça Üniversitemiz her yıl gelişiyor ve büyüyor, çalışmalarımızı halka birlikte yapmaya devam edeceğiz” düşüncelerini ifade ediyor.

Fide tanıtım ve satışlarının 2 Mayıs 2024 günü saat 10 da yapılacak olan törenden sonra devam etmesi bekleniyor.