MHP HIZLI BAŞLADI

Bu haberin fotoğrafı yok

MHP Tokat İl Başkanlığı 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için ilk startı Zile ilçesinden Tokat İl sınırlarına girerek vermiş oldu.

MHP Tokat İl başkanı sayın Onur Çalışkan, MHP Tokat Milletvekili adaylarını İl başkanlığına davet ederek burada yaptığı istişare sonucu seçim startını Tokat İl sınırlarında Zile ilçesinden  yapmaya karar verdiler.

MHP Tokat İl Başkanı sayın Onur Çalışkan; MHP Tokat Milletvekili adayları; sayın Yücel Bulut, sayın Cahit Açıkel, sayın Mustafa Ersagun Dalan, Serhat Bilgin, Filiz Yılmazer yaptıkları istişare toplantısında seçim stratejisini belirleyip ilk çalışmayı başlatmış oldular.

MHP Tokat il başkanlığında başlayan seçim hazırlıkları gayet güzel hazırlanmış MHP ye gönül veren Milliyetçi dava insanları heyecanla seçim startının verileceği Zile ilçesinde buluşmak üzere hareket ettiler.

MHP Tokat İl başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Milletvekili adayları ile birlikte Zile ilçesi sınırında buluştular, buluşma anı gerçekten görülmeye değerdi, sanki birbirlerini yıllarca görmemiş bir hasretle MHP ye gönül vermiş insanlar milletvekili adaylarını kucakladılar başarılar dilediler.

MHP 24  Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlere çok iddialı girdi, MHP teşkilatları güzel bir çalışma yapması halinde seçmenle kuracağı sıcak ve samimi ilişki  MHP nin Tokat’ta özlediği sonuçları alacağını görüyoruz.

MHP Zile ilçe sınırında başlattığı seçim startı Zile ilçemizde heyecan yarattı, Zile halkının MHP seçim konvoyuna büyük ilgi gösterdiğini gördük, ilçe sınırında başlayan seçim konvoyu ilçe ana caddesinde halkı selamlayarak Turhal ilçesine hareket ettiler.

MHP Milletvekili adayları yol boyunca çevre köy ve kasaba halkının yoğun ilgisini gördü, ana yol güzergahlarına kadar gelerek sevgi gösterisinde bulunan bölge halkı ile adaylar kucaklaştı.

MHP Milletvekili adaylarının seçim startını verdikten sonra artık halkla seçim süresinde buluşacak sıkmadıkları el, selam vermedikleri insan kalmayacaktır.

Zile de başlayan seçim startı, Turhal’a kadar geldi, Turhal Tokat arasında yine yola yakın köy ve kasabalarda yaşayan insanlarımız yollara gelerek seçim konvoyunu durdurdular, adaylarla kısa sohbetler ve hasret giderdiler.

Ülkücü hareket gerçekten de hareketlenmişlerdi, MHP araçlarını gören insanlar tarlalardan araçlarından, ev ve işyerlerinden Kurt işaretleri bazen de Rabia işareti yaparak desteklerini ifade ettiler.

Yol boyunca Ülkücü gençlerin ve MHP sevdalılarının heyecanını yakından görmek bizleri son derece mutlu etti, açık söylemek gerekirse nasıl bir duyguya kapıldım bilmiyorum yaşadığım o anların çoğunda göz yaşlarıma hakim olamadım.

İlginç bir seçim sürecini yaşayacağımızı ifade etmek isterim, inşallah heyecanımız ilk günden son güne kadar devam eder, Cenabı Allah bizlerin ağız tadını bozmadan huzurlu ve mutlu bir seçim süreci yaşamamızı nasip eder.

Zile-Turhal-Tokat halkı sanki bir özlem giderircesine MHP seçim konvoyuna ilgi gösterdi.

MHP seçim stratejisi çok açık ve net, MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli teşkilatlara verdiği talimatlar doğrultusunda hareket ediliyor, Milletvekili adayları ilk önce Cumhur İttifakını ifade edecekler, sonra Milletvekili seçimleri ile ilgili düşüncelerini ifade edecekler, bu sistem şunu gösteriyor; CUMHUR İTTİFAKINA  zarar gelecek her sözden ve eylemden kaçınılmasını ifade ediyor.

AK Parti ve MHP seçim ittifakına en küçük zarar gelmemesi için her şey en mükemmel şekilde düşünülmüş.

Bu anlamlı ve güzel günde şu şiirin yer almasını istedim.

 

BOZKURTLAR’IN YÜRÜYÜŞ MARŞI

 

Dikin göktuğları Turan üstüne

Yürüyün Bozkurtlar düşman üstüne.

 

Şimşek gibi çakın, yel gibi esin

Savaş türkünüzü Kürşad dinlesin

Ayak sesinizden yer-gök inlesin.

 

Doğsun hilaliniz vatan üstüne

Yürüyün Bozkurtlar düşman üstüne.

 

İleri, ileri bir an durmayın

Vurun Bozkurtlarım ama vermeyin

Kızıl köpeklere zaman vermeyin.

 

Tufanlar yağdırın tufan üstüne

Yürüyün Bozkurtlar düşman üstüne.

Bozkurtlar artık kutlu yürüyüşe başladı, inşallah bu kutlu yolculuk huzur ve mutlu şekilde neticelenecektir.

Akşam iftar saatinde Tokat merkeze geldik, Tokat şehir içindeki kalabalık trafik konvoyun hareketini zora soktu, ama sonuçta akşam iftar için hazırlanan alana geldik, muhteşem bir kalabalık ve coşku ile yine adaylarımız karşılandı.

MHP İl Başkanlığının düzenlediği iftar yemeğine binlerce insanımız katıldı, iftar sonrasında İl Başkanı sayın Onur Çalışkan selamlama konuşması yaptı, İl Başkanı Çalışkan; “MHP nin kutlu yürüyüşüne hoş geldiniz” diyerek davete katılanların coşkusuna vesile oldu.

MHP İl başkanı Onur Çalışkan’dan sonra, Milletvekili adayları sırası ile kürsüye davet edildi, ilk önce Filiz Yılmazer, Serhat Bilgin, Mustafa Ersagun Dalan, Cahit Açıkkapı, Yücel Bulut kendilerini tanıtan anlamlı konuşmalar yaptılar.

MHP kutlu yürüyüşe güzel başladı, inşallah en mutlu bir şekilde seçimlerden galip çıkacaktır.

Günün Sözü: NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE