KANLI 27 MAYIS

Bu haberin fotoğrafı yok

Kanlı 27 Mayıs’ı bir kez daha hatırlamış oluyoruz, aslında hatırlamıyoruz, hiç unutmadık ki.

27 Mayıs 1960 tarihi ülkemizde siyasi tarihe kara  leke olarak sürülen bir tarihtir.

Kanlı 27 Mayıs tarihinde; 1 Başbakan 2 Bakanı asan kirli siyaseti uygulayanlar, 58 yıl aradan sonra ne yazık ki halen bir Cumhurbaşkanını asmak için mücadele ediyor!…

Bu ülkede kirli siyaset ortadan kalmadığı sürece bu ülkede sağlıklı bir siyaset asla gerçekleşmeyecektir.

27 Mayıs 19060 darbesini gerçekleştiren ihanet şebekeleri Başbakan rahmetli Adnan Menderes’e “son isteğin nedir” diye sorduğunda rahmete kavuşan, ihanet şebekelerine şu cevabı vermiştir; “Hayata veda etmek üzere olduğum şu anda devlet ve milletime ebedi saadetler dilerim”  diyor. İşte asalet, vatan muhabbeti ve şehadete nasıl gidildiğinin en güzel cevabıdır.

Bu milletin evlatları bu ülkeye ve bu ülke insanına yapıkları ihanetler karşısında vatan ve millet aşkı ile hayatını devam ettirmek isteyenlerin sayısı çok şükür daha fazla siyasete adım atma çabasında olan bir dostumuzun şu sözleri gerçek demokrasi isteyen insanların ortak düşüncesi olsa gerek.

Bu aziz millet; “iradesine kasteden hainleri de, ömrünü vatana adayan dava adamlarını da asla unutmaz. Demokrasinin infaz edildiği, tarihimize kara bir leke olarak geçen 27 Mayıs 1960 darbesinin yıldönümünde ülkemizin gelişmesinde, ilerlemesinde ve demokratikleşmesinde önemli rol oynayan seçkin devlet adamı Merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmetle ve hürmetle yad ediyorum” diyor.

Gerçekten 27 Mayıs 1960 tarihi  bu ülke için en acı günlerden birisidir, ülkemize vurulmuş, ülke demokrasisine vurulmuş en büyük darbedir.

27 Mayıs 1960 darbesi ülkemizdeki en büyük ihanet girişimlerinden bir tanesidir.

15 temmuz ihanet darbe girişimi gerçekleşmiş olsa idi Allah korusun bu ülkede oluk oluk kan akıtacaklardı, çok şükür ki aziz Türk milleti 1960 darbesinde 3 siyasi kahramanın uğradığı ihanetin bir kez daha gerçekleşmesine izin vermemiştir.

Bu aziz millet; iradesine kasteden hainleri de, ömrünü vatana adayan dava adamlarını da asla unutmaz.  27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde rahmete kavuşan Adnan Menderes ve arkadaşlarını rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

27 Mayıs tarihi yani bugün 27 Mayıs Ülkücü Şehitleri anma günü olarak anıyoruz.

İlk şehidimiz Osmaniyeli Ruhi Kılıçkıran’dan, İzmir Ege Üniversitesi Kampüsünde şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar verdiğimiz her bir şehidimizin acısı hala yüreklerimizdedir.

Bu ülke uğruna, bu kutsal topraklar uğruna Ülkücü hareket binlerce vatan evladını kara toprağa vermiştir.

Ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hainler, ihanet şebekeleri bugüne kadar olduğu gibi, bugünde ihanetlerine devam etmektedirler, ülkemize ve milletimize karşı işlenmek istenen ihanetler karşısında vatan ve millet sevdalıları çok şükür ki her zaman dikkatli ve uyanık olmayı biliyor.

Ülkücü hareket bu ülkeye sevdalı olduğu için; Devlet kan istedi verdiler. Can istedi verdiler. Düşman bir çakıl taşı istedi baş verdiler, baş eğmediler.

Bugün ülkemizde yaşatılmak istenen ihanetlerin karşısında, 27 Mayıs Ülkücü Şehitler günü; “Cumhur İttifakı” Bin Yıllık Kardeşliğin Teminatı olarak ortaya çıkan önemli bir hareketin başlangıcıdır.

Bu ülke bizlere emanet olarak verilmiştir, emanet edilen bu aziz topraklara bizlerde, bizden sonraki nesillere emanet olarak bırakacağız, bu kutlu dava ebediyen devam edecektir.

Ülkemizde kanlı 27 Mayısların doğmasına neden olanlar, çeşitli zamanlarda yine çeşitli oyunlar oynamıştır, aziz Türk milletinin güçlü yapısı bu ülkede 27 Mayısların olmaması için büyük gayret sarf etmiştir.

15 Temmuz ihanet darbe girişi çok şükür bu ülkede hayat bulmamıştır, 15 Temmuz ihanet darbe girişimi aziz milletimizin sayesinde defedilmişse de, halen kırıntıları vardır, her  fırsatta yeni ihanetlere kalkışmaya çalıştıklarını görüyoruz.

Millet olarak olası ihanetler karşısında her an uyanık olmak zorundayız aksi taktirde, ihanetlerine devam edecekler başarılı olurlar.

Gözünden Kaçırdıysan

Kurudu gözde pınarlar

Canım içre canın gitti

Devrildi iri çınarlar

Nice gül fidanım gitti

 

Bölünmesin diye millet

Baki kalsın devlet

Dağlar gibi kemikle et

Seller gibi kanım gitti

Bu ülkeye ihanet etmek isteyen hainler karşısında, bu ülkede yaşayan her siyasi düşüncedeki insan karşılaştığı ihanetlere karşı dik durmasını bilmelidir.

1960 ihtilali bir ülkenin kirli tarihi olarak tarihe not düşmüştür. 1960 darbesini yapan hainler ülkemizin siyasi tarihini kirletmişlerdir, inşallah bu kirli tarihe bir daha fırsat vermeyeceğiz.

Bu ülkede gerçekten siyaset yapmak isteyen vatan ve millet sevdalıları, insan hak ve hürriyetlerinden asla taviz vermemelidir.

Siyasetçiler, karşısındaki siyasi rakibini hainlikle, ihanetlerle değil, seçmenleri ikna ederek galip gelmesini bilmelidirler, ülkemizde seçmenler kendisine sunulan her güzelliğin kıymetini bilecek düzeydedir, hangi siyasi düşünceye sahip olursanız olunuz, seçimlerde seçmenlerin ikna edilerek sandıktan galip çıkılması mücadelesi verilmelidir, aksi taktirde ihanetlerle iş başına gelmek isteyenler hem bu millete ağır bedel ödetirler, hem de kendileri mutlaka ağır bedeller öderler.

Ülkemiz için can verenler, Bayrak ve Vatan uğruna kanı dökülenlere,  Demokrasi için kara toprağa düşenlere Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, Türk milletinin başı sağolsun.

Günün Sözü: EN KÖTÜ DEMOKRATİK YÖNETİM, EN İYİ ASKERİ VESAYETTEN İYİDİR.