Cemalettin Bilgin

ERMENİLERDEN KURTULAMADAN!.

Suriyeliler meselesine fazla kafayı taktık mı ne?.

Ülkemizde kaos çıkartmak isteyenler, “Suriyeliler dışarı” sloganı atmaya devam ediyorlar, ne  için?, kim için?, ne yapmak istiyorlar?.

Sahi, bu Suriyeliler ülkelerinde her şey gayet güzeldi de onun için mi ülkemize gelip sığındılar senelerden beri çadırlarda perişan bir şekilde hayat sürüyorlar?.

Bazı insanlarda vicdan ve merhamet olmayınca, insana hayvan muamelesi yapmaktan asla geri durmuyorlar.

Suriyeliler meselesi ortaya konduğunda, nedense anında tepki veriyorum!, Suriyeliler dışarı sözlerini sarf edenlere ciddi tepkiler veriyorum, bunun en büyük nedeni, atılmak, itilmek istenen kişilerin İNSAN olmasıdır.

“YARATILANI YARATANDAN DOLAYI SEVERİM” sözü hayatımıza anlam kattığı için, nereden geldik?, nereye gideceğiz?, sözlerini sürekli hatırladığımız için.

İnsan olan herkes için “YARATILANI YARATANDAN DOLAYI SEVERİM” sözleri yeterde artar bile.

Bizi kim yarattı? Cenabı Allah, o zaman bizi yaratana sonsuz şükranlarımızı ifade ederken, bizler gibi yaratılan her insana saygı duymak gerekir.

Bizler;  YARATILANI YARATANDAN DOLAYI SEVERİYORUZ, istersen sevme, herkes sevgisizliğini kendisine yansıtır.

Kimisi iktidar yanlışı gözüken insanlarımız, kimisi muhalefet partilerinin sempatizanı gözüken insanlarımız, “Suriyeliler dışarı” sloganı atınca hemen destek buluyorlar, toplumun bir kısmı bu konuda maşallah insani değerleri yitirmişcesine saldırıya hazırlar.

Tokat Güneş gazetesi sahibi Mehmet Aktürk abimiz aşağıdaki paylaşımı yazdı;

Mehmet Aktürk; Başıboş bir suriyeli, başıboş bir köpekten daha tehlikelidir.çünkü,basibos bir köpek,cinayet islemez,hirsizlik yapmaz,taciz etmez,tecavuz etmez,kimseye yük olmaz,enazindan hainlik etmez” diyor!. Yazık çok yazık, Suriyeli insanları Köpekten aşağı görmek hiçte şık değil, Mehmet Aktürk abimiz insani değerlerlerin kıymetini bilen insan olmasına rağmen böyle bir paylaşım yapması bizleri şaşırttı, bu notuna bizlerde küçük bir not yazdık ama sanki kıyamet kopmuş gibi insanlar çok ağır ifadeler kullandıklarını gördük.

Bir başka arkadaşlımız buda sosyal demokrat bir insan; Mültecileri kayıtlı oldukları şehirlere değil, ait oldukları Ülkelere gönderin” diyor, altına da “Türk Halk” diyor, ben gitmelerini şimdiki sıkıntılı zamanda istemiyorum bu benim tercihimdir.

Allah kimseyi sahipsiz, evsiz, barksız, yuvasız ve vatansız bırakmasın.

Bülbülü Altın Kafese koymuşlarda Bülbül; “illaki vatanım” demiş.

Siz 3 yaşındaki Aleynayı ne zaman unuttunuz?, Varil bombalarından kurtulmak için vatanını terk eden Aleynanın babası, denize açılan bir bot ile Varil bomlarının ailesini yok etmemek için barınacak ülke ararken, Denizlerin dalgaları ile hayatı son buldu.

Bazı insanlar “Mülteciler ülkelerine” diyerek güya memleketlerini kurtarmaya çalışıyorlar, bu ülkede 40 yıldır TERÖR ihaneti varken,neden bir gün, “TERÖR hareketlerini kim yapıyorsa destekliyorsa onu kınıyoruz, lanet olsun bunlara destek verenlere” demiyor!.

Mesele ülkeyi sevmek ve ülkemizi düşünmek olduğunu sanmıyorum, güncelliğini koruyan ve Suriyeliler üzerinden algı yaparak hükümeti karalamak isteyenler kampanya yapanlara destek vermiş oluyor.

Yazımızın başlığına dikkat etmek ve çokta düşünmek gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti 80 yıldır Ermeni meselesini çözemedi, ülkemizde asla ve asla Ermeni katliamı olmadığı halde, başta ABD ve Fransa olmak üzere, sürekli Ermeni katliamını ülkemiz yapmış gibi her yıl suçlayıcı açıklamalarda bulunmaları bizlere bir mesaj vermeli ve ülkemize sahip çıkılması gerektiğini anlatmalıdır.

Kurtuluş savaşı sırasında ülkemizi işgal etmek isteyen hain devletlerle işbirliği yapan ülkemiz sınırlarındaki Ermeniler ayaklanmış, binlerce Türk ve Müslüman insanımızı katletmiş ve katletmeye devam ederken sınırlardan iç bölgelerine askerlerimizi çekerek katliamların durması sağlanmış, çocuk ve kadınlarımızı katleden Ermeni isyancıların bir kısmı toplatılarak başka ülkelere gönderilmesi sağlanmış, sınırlar dışına çıkartılmak istenen bir kısım ermeni vatandaşlar yollarda hastalıklardan veya yorgunluklardan ölmüş olduklarını tarihi belgelerden öğrenmiş oluyoruz, hal böyle iken Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Osmanlı devleti hiçbir ermeni bölgesinde katliam yapmadığı halde, bazı ülkeler tarafından ülkemiz suçlanmaktadır.

Türk milleti hiçbir tarihte katliam yapmamıştır, ABD milyonlarca Kızıl dereli insanı katletmiştir, Fransa milyonlarca Cezayirli ve Afrikalı insanı katletmiştir, Almanya yüz binlerce Yahudi’yi katletmiştir ama onlar hiçbir zaman katliamla suçlanmadığı halde bizim ülkemizi bu hain devletler her yıl suçlamaktadır.

Bugün dünyanın gözü önünde Suriye de işlenen insanlık dışı katliama sessiz kalan başta ABD, Fransa, İngiltere, BM teşkilatı olmak üzere, ülkemizde yaşayan 100 bin  Suriyeliyi  sınırlarız  dışına gönderilse ve yine bugünkü Suriye nin Esat rejimi Suriye sınırlarına gönderdiğimiz insanların üzerlerine Varil bombaları ile saldırıp binlerce insanın katledilmesini sağladığında, binlerce insanı Varil bombaları ile katleden Suriye’nin katil terim yetkilileri “suçlanmayacak”, Türkiye Cumhuriyeti devleti ve yetkilileri şartlar gereği sınır dışı ettiği insanların ölümlerinden sorumlu tutulacak gün ve saat geçmeden başta ABD, Fransa, İngiltere, Almanya ülkemizi uluslar arası mahkemelerde yargılanması için girişimlerde bulunacaktır, bu düşüncemin altını kırmızı kalemler çiziniz ve saklayınız.

Yani Türkiye Cumhuriyeti devleti Ermeni katliamına hiçbir zaman destek vermemiş, yapmamışken 80 yıldır Ermeni katliamı yapılmış gibi, ülkemiz suçlanıyor ve bir türlü buna çözüm bulunamıyorsa, bugün Suriyeli insanlardan 100 bin kişinin sınır dışı edilmesi halinde karşılaşacakları her olumsuzluktan ülkemizi sorumlu tutacaklarını asla unutulmamalıdır

Bekara “karı boşamak kolaydır” denir. Klavye başında ahkam kesenler, kendilerini vatansever ve milliyeti sayanlar, ülkenin gerçeklerini görmek mecburiyetindedirler.

Hiçbir iktidar 4 milyon yabancı olan kişinin yıllarca topraklarında asalak yaşamasını istemez, bir insanı düşünün bomboş, hiç bir hedefi ve yapacağı iş yok akşama kadar bomboş bekliyor, işi yok, bir hedef belirleyemiyor, her şeyden önce nafakasını kazanmak için yaşadığı şehirde çalışmak istiyor, çalışırken engeller, iş ararken engeller, yolda gezerken engellerle karşılaşırsa, o insan artı insanlıktan çıkartılmak istenmiştir.

Sonuç olarak, klavye başında ahkam kesenler, bu ülkede 1-2 sene daha Suriyeli insanlarla yaşamak zorunda kaldığımızı bilmeli, onlara İnsan oldukları için, insanca davranmalıdır.

Hiçbir Suriyeli insan “Köpekten kötü” değildir, olamazda, her milletin iyisi de, kötüsü de vardır.

Suriyeliler gelmeden bu ülkede hain yok mu idi?, tecavüzcü yok mu idi?, hırsız, soysuz yok mu idi?.

Bu ülkede Suriyeliler gelmeden her türlü olumsuzluk vardı, bugün de var, yarın olmaması için milletçe gayret edelim, bu ülkede huzur ve mutluluk olsun.

Günün Sözü: Recep Tayyip Erdoğan 2023’e kadar; Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgaz’ı bulursa, Nükleer santralleri inşa ederse, Yerli otomobil’i çıkartırsa, Suriye ve Suriyeliler meselesini çözerse!. Yine sevmeyenler olacaktır!…

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.