DEVLET BAHÇELİNİN ÇIKIŞI!.

MHP genel başkanı sayın

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli Perşembe günü gazetecilerin sorularına muhatap oldu, sorulan sorulara cevap veren sayın Bahçeli, gazetecilere şok yaratacak soruyu yönetti.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin 24 Haziran seçimlerine damga vuracak önemli sözlerden bir tanesini gazetecilere sordu bunun cevabının alınmasını istedi, sayın Bahçeli; “100 bin kişinin içerisinde eğer  FETO PKK desteğiyle veya buna benzer imkanlarla bir aday taraması yapılacaksa o zaman FETO nun seçmendeki siyasi ayağının hangi aday etrafında toplandığı bir kanaat oluşabilir” dedi ve devamında; “ ne kadar Bylokçu var, ne kadar görevden alınmış olan var?, ne kadar uzaklaştırılmış var?, bunların ne kadar yakını var?, bunların hepsi hangi aday etrafında düğümlenip 100 bini tamamlayacaksa o zaman Türkiye açısından önemli bir sonuç elde edilmiş olabilir” dedi.

Hadi bakalım ayıklayın Pirinci!.

AK Parti ve MHP seçim ittifakının oluşması ile birlikte sayın Bahçeliye karşı yürütülmek istenen olumsuz kampanyaya destek vermeye çalışanlara hep şunu ifade etmeye çalıştım; MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli Türk milletinin ve devletinin sağlam temeller üzerinde yoluna devam etmesi için bu ittifakın zorunluğu olduğunu biliyor, içerdeki ve dışardaki ihanet şebekeleri ve ona destek verenleri iyi gördüğü için devletin bekasını öne alarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermiştir, devletimiz bu ittifakın sağlanması ile birlikte terör örgütleri ve ihanet şebekeleri ile daha aktif mücadele yapmaya başladı ve bu mücadele kararlı bir şekilde devam edecektir. Bundan sonra FETO terör örgütü ile daha aktif ve daha sağlıklı mücadelenin başlangıcı olarak bu ittifakı görün” dedim.

Bu ülkenin ve Türk milletinin bölünüp parçalanmaması için sayın Devlet bahçelinin sorduğu soruların mutlaka cevabının ortaya çıkması gerekiyor!.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin kararlı duruşu, FETO terör örgütü mücadelesinde “yalnız adam” olan sayın  Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük destek sağlamış olacaktır.

Ülkemizde hainlik yapan, ihanet içindeki FETO terör örgütü ile yapılan mücadelede sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnız bırakıldığını söylemeyen kim kaldı, sayın Erdoğan’ı sevende sevmeyende FETO terör örgütü ile mücadelede sayın Erdoğan’ın yalnız bırakıldığını hatta parti teşkilatları bile bu düşünceyi söylemekten geri durmadılar.

Ülkemizin sağlam temeller üzerinde hayatını devam ettirmesi için MHP+ AK Parti ittifakı kaçınılmazdı, bu birlikteliği iki güçlü lider sağladı artık ülkesini sevenler bu ittifakın oluşmasından son derece mutlular, dostlar mutlu, düşmanlar mutsuzdur.

Zaman pek çok ihanetin ortaya çıkmasına vesile olacaktır, sayın Devlet Bahçelinin sözlerini dikkate alarak hareket etmekte fayda vardır.

Ülkemizde “erken seçim isteriz” diyenler ana muhalefet partileri ve TBMM de olmayan partilerdi, daha çok İP partisi genel başkanı sayın Akşener seçim istedi, AK Parti ve MHP “buyurun seçime” deyince de şaşkınlık yaşadılar halen CHP ve İP partisi şaşkınlıklarını üzerlerinden atamadılar bir sağa bir sola yalpa yapıp ülke gündemi karıştırmaya devam ediyorlar.

Seçim se seçim, buyurun seçime, bundan sonra mazeret üretmek yok, artık halkımız yetkiyi aldı, canı ne isterse onu yapacak, siyasetçilerden hesap sorma zamanı artık halkımızındır.

MHP genel başkanı sayın Bahçeli’nin aklına takılan sorulara ek yapmak isteriz.

Soru şu; CHP olarak İP sine 15 Milletvekili vererek İP sinin seçimlere katılmasını sağlamak istediği halde, İP si seçimlere katılma hakkını kazandıktan sonra neden İP genel başkanı “100 bin oyla aday olacağım” dedi?.

CHP nin siyasi jestini kabul edip sonra CHP yi ters köşe etmenin anlamı nedir?.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçelinin ifade ettiği  gibi birilerinin talimatı ile mi 100 bin imzalı seçime girilmek isteniyor?.

Yukarıdaki sorulara ek olarak bizde düşüncemizi bir kez daha ifade edelim.

Milletvekili olunmadan ve parti genel başkanı olmadan başbakan olunmuyorken ve henüz parti kurmadan, MHP yi ele geçirmeden “ben Başbakan olacağım” diyerek MHP  genel başkanlığını almadan sayın Meral Akşener  nasıl “ben başbakan olacağım” dedi?.

Bugün İP genel başkanı olan sayın Meral Akşener “ yokkkk 15 inden sonra işler değişecek” diyor bu 15 tarihi 15 Temmuz FETO ihanet darbesine isabet etti bu söylemin karşılığı ne olabilir?.

İP genel başkanı olan sayın Akşener son günlerdeki konuşmaları içinde; “Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesiyle yola çıkıyoruz, dünyada sulh sözünü ilke edinerek” devam ettiği konuşmalar devam ederken 15 Temmuz FETO ihanet gecesinde TRT 1 TV de darbe girişimi yapan hainlerin ilk darbe bildirisi; Yurtta Sulh Cihanda sulh ilkesinden hareketle Yurtta Sulh konseyi bildirisi” okundu. Bu benzerlik tesadüf olabilir mi?

Halkımızın aklına takılan bu soruların açıklığa kavuşması gerekiyor.

Milletvekili olmayan bir kişinin Başbakan olmasının mümkün olmadığı sistemde bir siyasetçi; “ben Başbakan olacağım” diyerek konuşmalarında ısrar ediyorsa!.

“15 inden sonra işler değişecek” diyerek son günlerde sıkça ayın 15 ine atıfta bulunuyorsa!.

15 Temmuz ihanet darbe girişimi öncesindeki günlerde “Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesiyle yola çıkıyoruz” diyerek konuşmalar yapan sayın Akşener’in söylemleri 15 Temmuz gecesi “darbecilerin sözleri ile aynı oluyorsa, burada insanların kafası karışıyor.

Siyasetçilerin ağzından çıkan sözler kendilerini bağlar; “Başbakan olacağım” demenin bir karşılığı olmalı “15 inden sonra işler değişecek” demesi ihanet darbe girişimi 15 Temmuz’da gerçekleşmesinin de bir karşılığı olmalı. Akşener 15 Temmuz ihanet girişimi öncesinde; “Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesiyle yola çıkıyoruz” demesi de çok ilginç ve dikkat çeken sözlerdir.

MHP genel Başkanı sayın Devlet Bahçelinin sözleri yazdıklarımızla birleşince insanların kafası karışıyor, bu soruların mutlaka cevabının verilmesi gerekiyor.

Günün Sözü: Gün ola Harman ola.