BİR BABANIN GÖZ YAŞLARI!.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bir babanın en mutlu anı ve zamanı çok fazla olmaz, bizler en mutlu anlardan birisisi dün gece yaşadım.

Oğlum Serhat Bilgin Makine Yüksek Mühendisi olarak hayatını sürdürüyor, geçtiğimiz gün evde haberleri izliyorduk, konu konuyu açtı; “baba aday olmak istiyorum” deyince biraz şaşırdım, hiç tereddüt etmeden; “oğlum sen nasıl istersen öyle yap bize hayırlı olsun demek düşer, siyaseti pek düşünmezdin neden böyle bir karar verdin” dediğimde bana “her şeyi zamanında yapma gerekir devletimize ve milletimize bunca yapılan saldırı varken biz gençler elini taşın altına koyması gerekir, arkadaşlarla sohbet yaparken sürekli devletimiz ve milletimiz için neler yapmalıyız?, sorusunun cevabını vermeye çalıştık, bugün sorumluluk gerektiriyor, büyüklerimiz bir araya gelmişler karar vermişler bu ülkenin bekası adına, onlar bir karar vererek erken seçim dediler, en zor şartlarda verilen karara destek için biz gençlerinde bu zorlu sürece katkı sağlaması gerekir” dedi.

Siyasetin içinde değiliz, her hangi bir siyasi partinin kayıtlı üyesi değiliz ama gönlümüz hep;  vatan ve millet, Bayrak, Ezan, Kur’an, Allah sevgisi ile çarpan tarafta olduk bu karar karşısında bizlerde duyarsız kalmadık ve oğlumuza “yolun ve bahtın açık olsun” dedik.

Kendi aile içinde kısa sürede bir değerlendirme yaptık, kısa bir araştırma yaptık, oğlumun siyasi düşüncesi MHP de siyaset yapmak olunca, MHP ilçe başkanı değerli dostu kardeşim Dursun Yılmaz’la bir araya gelip konuyu açtım, Dursun başkan sağ olsun; “abi vallahi bana da sürpriz oldu inan ki çok mutlu oldum kendi oğlum bir istekte bulunmuş gibi sevindim hayırlı olsun biz elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız”  dedi.

Ülkemiz için her zaman fedakarlık yaptık, yapmaya da devam ediyoruz, devletimiz için, milletimiz için her zaman fedakarlık yaptık yapmaya da andımız var, bir oğlumuz var ülkesine ve milletine hizmette kararlı olunca onların yanında yer almak boynumuzun borcudur.

Siyaset zor bir alandır, siyasetin ilkeli ve dürüst insanlar tarafından yapılmasını her zaman istedik ve de savunduk, oğlumun siyaset sahnesinde yer alacağını pek fazla düşünmedim ama çevrem de  hep şu sözleri duydum; “bu ülkenin karakteri sağlam dürüst, ilkeli gençlere ihtiyacı var, gençler bu ülkenin yönetiminde mutlaka bulunmalı” diye hep söylenir, inşallah bu sözler ülkemde hayat bulur.

Hem mutluyum, hem de babanın omuzlarına yüklenen önemli bir sorumluluğu daha üstlenmenin bilinci içinde şaşkınlıkta yaşıyorum, önemli ama zor bir süreçte elini taşın alına koymak vatan ve millete hizmet yapmak çok önemli.

MHP ilçe başkanımızla bir değerlendirme yaptıktan sonra resmi başvuru yapmadan haber yapmak istemedik, çevremizde birkaç dost ve akraba ile kısa değerlendirme  yaptığımızda, bir babanın mutlulukta zirve yapacak anlar yaşadım; “Cemalettin kardeşim, bu ülkenin Serhat gibi kıymetli  gençlere ihtiyaç var, senin oğlun dünyanın en mükemmel gençlerinden, bu teklifinden dolayı çok mutlu oldum, sakın vazgeçmesin kendim kazanmış gibi mutlu olacağım, başarılar, inan hangi partiden olacağını da sormuyorum her zaman Serhat’ı destekleyeceğimizi bilmeni isterim” diyenlerin olduğunu gördüm.

Pazartesi akşamı MHP Tokat İl Başkanlığını ziyarete karar verdik, ilçe başkanı Dursun başkanla birlikte il başkanlığını ziyarete gittik, MHP nin  İl başkanı sayın Onur Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri bizleri karşıladı sıcak ve samimi sohbet yapma imkanımız oldu, sohbet devam ederken İl ve ilçe yönetimlerinde daha önce görev yapan arkadaşlar ve önceki dönemde Milletvekili adayı olan sayın Cahit  Açık kapı ve arkadaşları da il merkezine geldi, tabi ki gazeteci dostlarımızda bizleri yalnız bırakmadılar.

Bir toplantıda oğlumu ilk defa dinleme şansım oldu, oğlum konuşurken mutluluk göz yaşlarını zor tuttum, kısa ve öz bir şeyler ifade etti; “büyüklerimiz bir karar verdi bizlerde bu karara uygun hareket ederek destek sağlamak düştü” dedi.

Aniden gelişen bir aday adaylığının çok kısa süresinde şaşkın içinde kaldım. Dün gece aynı zamanda mübarek bir gece idi, Berat gecesini yaşadık, Cenabı Allah bu özel gecelerin hatırına milletimize ve devletimize zeval vermesin.

Her şey bir anda gerçekleşti, 3-5 dost ile “ne yapalım” derken kendimizi siyasetin tam göbeğinde bulduk, İl başkanlığını ziyaretimiz Salı günü yapmayı planlarken aniden gelişen şartlar Pazartesi gecesi il başkanlığını ziyaret etme şansımız oldu, MHP nin genç ve dinamik başkanı sayın Onur Çalışkan bizleri kabul etti, samimi ve sıcak konuşma gerçekleşti, İl başkanlığından sonra ilçe başkanı Dursun Yılmaz dostum; “abi Ankara’ya ben ve kader arkadaşım Alpay Yavuz kardeşim, Erbaa, Başçiftlik, Reşadiye ilçe başkanlarımızla birlikte adayımızı da alıp sabah gidiyoruz” dedi.

Gecenin güzelliği ve mutluluğu huzuru sabahın erken olmasına neden oldu, sabah erken kalktık görevlerimizi ifa ettik ve yolcularımızı uğurladık, ilk defa yaşanan süreçlerdeki birkaç resmi paylaştık ve haber duyuldukça dalga dalga gelen teşekkür mesajları ve telefonları oldu, inanının gelen telefonlara çoğu zaman bakamadım, kendimde konuşma gücünü bulamadım, mutluluk gözyaşları dökmekle karşı karşıya kaldım bazen yüzümü sakladım, bazen işyerindeki başka bir kısma geçtim mutluluk göz yaşlarımı sildim.

Bir evlat yetiştirmenin mutluluğunu yaşadım, en güzel bir şekilde yetişip çevresinde mükemmel bir dostluk bağı kuran bir evladın babası olarak ne kadar gurur duysam az olduğunu ifade etmek isterim.

Şunu itiraf edeyim ki; bir babanın en huzur bulduğu ve mutlu olduğu anı yaşıyorum, Makine Yüksek Mühendisi olan oğlum Serhat her göreve layık birisi, bir baba olarak bunu söylemiyorum, aday adaylığının açıklanması ile birlikte gelen yüzlerce mesaj ve onlarca telefon bunların bir göstergesidir.

Yaşadığım süreçlerin bir başka anlamı ve güzelliği var, bunu zaman geldikçe mutlaka yazmaya çalışacağım.

Niksar’dan Ankara’ya giden heyet önemli görüşmeler yaptığını biliyoruz, ilk gün ilk fırsatta MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli beyin Serhat Bilgin’i makamına davet ederek kısada olsa sohbet yapması bir başka güzellik.

Her şey nasip işidir, nasipten ötesi olmaz, biz kullar nasip arayacağız, Cenabı Allah’ta bizlere bir şey verecekse nasibimizin önünü açacaktır.

Gençlerin bu ülkede söz sahibi olması gerekiyor, gençlerimizin yolları da bahtları da açık olsun, manevi desteklerini esirgemeyen tüm arkadaş ve dostlara teşekkürler.

Günün Sözü: NASİPTE VARSA GELİR HİNTTEN YEMENDEN, NASİP YOKSA NE GELİR ELDEN.