ADAYLAR BELLİ OLDU

24 Haziran 2018 Milletvekili

24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerine girecek Milletvekili adayları belli oldu.

24 Haziran seçimlerinde Milletvekili olacak aday açıklamaları Pazartesi günü akşam saat 17 ye kadar sürdü, pek çok kişinin ismi netleşmediği için nefesler kesildi.

Her seçim mutlaka heyecan verir, 24 Haziran seçimlerinin daha heyecanlı geçtiğini düşünüyoruz.

2019 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin erkene alınması ile başlayan sürprizler, milletvekili adaylarının açıklanmasına kadar devam etti.

24 Haziran seçimlerine giderken  en önemli hamleleri MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli yaptı, sayın bahçeli 2019 tarihinde yapılması gereken normal seçimlerin bir açıklama yapması ile erkene alınması ile başlayan hamlesi, milletvekili adaylarının açıklanması ile son buldu.

Türk siyaset tarihinde artık MHP ciddi bir oyun kurucu parti, sayın Devlet Bahçelide iyi bir siyasetçi ve devlet adamı.

Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen şer oyunların bozguna uğraması işi sayın Bahçeli yapıyor, sayın Bahçeli’nin her hamlesi bir ihanetin çökmesine neden oluyor.

Ülkemizi 15 yıldır yöneten AK Parti, kendisi üzerinden yapılan devlete ve millete karşı her ihanet girişiminin bozulmasını MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli yaptığını görüyoruz.

Evet AK Parti ülkeyi 15 yıldır yönetmeye çalışırken bugüne kadar onlarca defa ihanete uğramış çeşitli defalar darbe girişimlerine maruz kalmış, her sıkıntılı süreçte ise MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli, milletimize ve devletimize karşı yapılan ihanet girişimlerinde hep iktidar partisinin yanında yani sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almıştır.

Hani diyoruz ya; “mesele devler ise gerisi teferruattır” diye.

MHP genel başkanı sayın Devlet bahçeli hiçbir zaman siyasi ikbal peşinde koşmamıştır, siyasette her zaman yapılması gereken hamleleri yapmış ülkemizin siyasi kaoslara düşmesine mani olmuştur.

15 yıllık AK Parti iktidarında ülkemiz çok büyük sıkıntılardan geçmiştir, bugüne kadar yapılan onlarca ihanetin en tehlikeli olan 15 Temmuz ihanet girişimidir.

15 Temmuz ihanet girişiminin henüz sonuçları tam olarak alınmamıştır, inşallah yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ülkemiz daha sağlıklı yönetilecek, ülkemiz refah içinde yaşamaya devam edecektir.

24 Haziranda yapılacak olan seçimlerin pek çok önemi var bu önemli konuları yeri ve zamanı geldikçe yazacağız, saygıdeğer halkımızın daha çok bilgi sahibi olmasına katkı sağlamaya çalışacağız.

24 Haziran seçimlerinde iki defa oy kullanacağız, ilk oyumuzu Cumhurbaşkanı seçimi için, diğerini Milletvekili seçimleri için kullanacağız ve kullanılan her iki oy da tek zarfa konacak vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz.

24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi ile Cumhuriyetin kurulmasından sonra en sağlıklı sistemin uygulanacağını hep birlikte göreceğiz.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Milletvekili seçimleri ülkemiz için hayati önem taşımaktadır, özellikle artık ülkemiz koalisyonlar belasından kurtulacak hangi partinin Cumhurbaşkanı seçimi kazanırsa 5 yıl ülkeyi istikrar içinde yönetmiş olacaktır.

Yeni seçimlerle birlikte ülkemizde 9 parti seçimlere katılıyor, 6 Cumhurbaşkanı adayı da Cumhurbaşkanlığı yarışında yer almış oldu, yapılacak olan seçimlerin en heyecanlı tarafı partilerin milletvekili adaylarının belirlenmesinde yaşandı.

24 Haziran seçimlerinin en etkili partisi MHP bu seçimlerde daha dikkatli olduğunu görüyoruz, sayın Devlet Bahçeli milletvekili adaylarının belirlenmesi için yaptığı çalışmalar kısa zamanda sonuç verdi, diğer partilerin Pazartesi günü son dakikaya kadar uzattığı süreyi sayın Bahçeli bir hafta önce sonuçlandırmış oldu.

Bizleri ülke geneli de ilgilendirse, daha çok Tokat seçimleri ilgilendiriyor, bizler için Tokat önemli.

24 Haziran seçimlerine Tokat siyaseti yeni sürprizlerle girdi dersek yanlış olmaz, siyaset kulislerinde aday ismi geçenler ve ismi cılız bir şekilde geçen insanların aday oluşu Tokat siyasetine damgasını vurmuştur.

Tokat’ta Milletvekili adaylarını bir hafta önce açıklayan MHP önemli isimlerle 24 Haziran seçimlerine merhaba dedi.

MHP Milletvekili seçimine; Av. Sayın Yücel Bulut, Bilgisayar Mühendisi sayın Cahit Açıkkapı, sayın Mustafa Ersagun Dalan Öğretmen , Makine Yüksek Mühendisi sayın Serhat Bilgin, sayın Filiz Yılmazer Öğretmen hanımefendi aday olarak katılmaları sağlanmıştır.

24 Haziran seçimlerinin ciddi oyun kurucusu MHP olduğu için MHP aday tespitlerinde hata yapmadan seçimlere katılmaya öncelik vermiştir.

Tokat’ta AK Parti sürpriz isimlerle girdiğini görüyoruz, halen milletvekili olan 4 vekilden yalnızca Av. Sayın Yusuf Beyazıt seçimlere katılmaktadır, diğer 3 isim seçimlere katılmadıklarını görüyoruz.

AK Partinin Milletvekili sıralaması; Av. sayın Yusuf Beyazıt, Av. sayın Mustafa Aslan, Av. sayın Özlem Zengin, Av. sayın Fatih Akgün, Eczacı sayın Adem Dizer seçimlere girme şansı bulmuştur.

Tokat’ta CHP de sürprizler yaşanmamıştır, CHP Tokat Milletvekili sayın Kadim Durmaz yine ilk sırada milletvekili adayı olarak seçimlere katılma şansı bulmuştur.

CHP nin Tokat Milletvekili sıralaması; sayın Kadim Durmaz, sayın Hasan Efe Uyar, sayın Çağdaş Kurtgöz, sayın Duran Belene, sayın Gülperi Coşar olarak belirlenmiştir.

AK Parti ve CHP nin milletvekili adayları son saat son dakikaya kadar dışarıya sızmaması ilginç yorumlara neden oldu, YSK na teslim edilen listelerle birlikte partilerde ilginç tepkiler meydana geldi.

Seçimlere katılan adaylara hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz, başarılar dileriz, bu seçimin galibi doğal olarak halkımız olacaktır, halkımız tercihlerini en sağlıklı şekilde yapacaktır.

24 Haziran seçiminde nasıl bir milletvekili sıralaması olur bunu ilerleyen zamanda yazmaya çalışacağız.

24 Haziran seçimlerinde sürprizi MHP ve AK Parti gerçekleştirdiğini görüyoruz, her iki partide de adayların güçlü oluşu Cumhur İttifakına sağlıklı bir şekilde yansıyacaktır.

Yapılacak olan seçimlerin, ülkemize, milletimize, Tokat’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Günün Sözü: GÜNEŞ UFUKTAN ŞİMDİ DOĞAR YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR.