24 Haziran Seçimleri

Ülkemizde yapılan her seçim

Ülkemizde yapılan her seçim önemli, 24 Haziran seçimleri daha da önemli hale geldi.

24 Haziran seçim süreçleri başladı, yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine adım adım ilerlerken, seçimin vermiş olduğu atmosferden dolayı ilginç tablolar ortaya çıkıyor.

Bir önceki yazımda; “MHP DEN KOPANLAR OKUSUN” başlıklı yazımızı yazmıştım, gerçekten de yazımızın içinde bulunan sözler İP partisi genel başkanı Meral Akşener tarafından sarf edilmiştir.

Ülkemizde hiçbir milliyetçi ve muhafazakar düşünceye sahip bir insan PKK terör örgütü elemanlarının hangisi olursa olsun onlar için bir af veya serbestlik olsun isteyemez, vatan ve millet aşkı ile yanıp tutuşan hiçbir vatan evladı, asla bir terör örgütü sevicisi ve terör örgütü destekçisi için “ülkemizde seçimlere katılsın diyemez, dememelidir.

İP parti genel başkanı Meral Akşener İçişleri Bakanlığı yapmış bir insandır, İçişleri Bakanlığı yapan bir insanın kimin hangi terör örgütüne mensup olduğunu, kimin Türk Milletine ihanet yapıp, Türk devletini yıkmak istediğini bilmesi gerekir.

İP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in MHP genel başkanlığını almak için ne kadar mücadele verdiğini biliyoruz, çoğu zaman hukuk şartları zorlanarak MHP genel başkanlığını almak isteklerinde biliyoruz.

Bir kişinin çeşitli siyasi tercihleri olabilir, insanlar şu veya bu partiyi destekleyebilir veya partide kurabilir buna kimsenin itiraz etmesi mümkün değil, ancak MHP gibi milliyetçi düşünceler içinde; Vatan ve Millet aşkı ile bu ülkeye sahip çıkan bir partinin genel başkanlığı almak isteyip alamayınca da her çeşit siyasi parti düşüncesinde olan insanlarla parti kurmak zaten halkımızın kafasını karıştırmaya yetmiş idi, bu kafa karışıklığı devam ederken, İP genel başkanı Meral Akşener’in şu sözleri; Milletvekili değilken “Başbakan olacağım” demesi, “15 inden sonra her şey değişecekkkk” demesi ve 15 Temmuz ihanet darbe girişimin yapılması, daha sonra;  Yurtta Sullh Cihanda Sulh ilkesi ile ülkede Sulh yeni baştan ilke edinerek” sözlerinden sonra 15 Temmuz ihanet darbe girişimi gecesi TRT 1 de spiker bayanın; “Yurtta Sulh Konseyinin bildirisi”    diyerek hain darbecilerin darbe bildirisini okuması  halan tartışılıyor, halkımız bu sözlerin cevabını bekliyorken, İP genel başkanı Meral Akşener’in yukardaki sözlerine cevap beklerken, seçimlere girdiğimiz bu günlerde, Meral Akşener;  “Demirtaş henüz bir sanık, hakkında bir hüküm verilmedi. Dolayısıyla diyelim ki seçimler bitti, aradan üç ay geçti ve kendisi beraat etti. Peki o aradaki seçim kampanyasındaki rekabet eşitsizliğini Türkiye nasıl izah edecek?” demesi Türk milletini tepkisini çekmiştir.

İP genel başkanı Akşener sözlerine şu şekilde devam etmiştir;  “Biz hukukun herkes için eşit, tarafsız ve objektif işlemesi gayreti içindeyiz. Siyasetçilerin, aydınların, gazetecilerin tutuklu olarak yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Aday gösterilmiş bir kişinin de kampanyasını rahatlıkla bizlerle eşit koşullarda yapmasını isterim” diyor.

Bir kez daha ifade edelim ki, HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın ceza evinden çıkması için HDP liler her çalışmayı yapabilirler zaten yapıyorlar, lakin İçişleri Bakanlığı yapmış ve MHP genel başkanlığını ele geçirmek için bir sürü mücadele yapan kendisini Milliyetçi olarak gören bir siyasetçinin terör örgütü suçlaması ile ceza  evinde yatan kişi hakkında “Ceza evinden çıkmalı” teklifini yapması bu ülkenin nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Bir kez daha ifade edelim; MHP genel başkanı sayın Devlet bahçeliye kızarak MHP den koptuğunu söyleyen ve İP genel başkanını savunan MHP li ve Ülkücü insanlarımız İP genel başkanı Meral Akşener’in PKK ve teröristlerin sevicisi, savunucusu HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın ceza evinden çıkmalı özgürlüğüne kavuşmalı siyaset yapmalı” sözleri karşısında ne diyeceklerdir?.

İP genel başkanını halen tüm olumsuzluklara rağmen savunmaya çalışan arkadaşlar, bundan sonra çocuk katili apo için” özgürlük istenirse sakın ola kızmayın, olur ya Allah korusun, Akşener kaza ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 2. tur seçimlerine kalır ise bu kez seçim vaadi için; ceza evinde kalan apo rahatsız bundan sonraki cezasını evde çeksin” derse, hatta Yurtta Sulh cihanda sulh sözlerine apoyada sulh” derse ne diyeceksiniz?.

Ülkemizi 40 yıldır kan gölüne çeviren PKK terör örgütü ele başısı çocuk katili Öcalan cezasını çekiyor, ülkemizde özgürlüğün çok fazla oluşu AB kriterlerinden dolayı çok fazla özgürlüğün kol gezdiği ülkemizde siyasetin verdiği özgürlüğü terör örgütünü desteklemek için kullanan terör örgütünün adeta siyasi ayağı olan PKK terör örgütünü ve teröristleri destekleyen  Selahattin Demirtaş, Öcalan dan ne farkı var?.

Hani çoğu zaman diyoruz ya; “BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN İYİDİR” diye, seçimler olmasa, bu rezaletleri ülke insanı olarak görmeyebilecektik, ama bugün birilerinin ülkemiz için, milletimiz için neler düşündüklerini rahatlıkla görüyoruz.

Bizler var olan gerçekleri bir kez daha ortaya çıkmasını istiyoruz, tarihe not düşüyoruz, doğruda yapıyoruz.

Ülkemizin nasıl tehlikeler atlattığını halen tehlikelerin devam ettiğini anlamak için birilerinin sözlerini bırakınız bir iki defa yazıp not etmeyi , defalarca notlar yazmak ve gerçekten vatan ve millet sevdalısı insanların uykudan uyanmalarını sağlamak mecburiyetindeyiz.

Ülkemizin içinde bunlar yaşanırken, yurt dışından saldırılarda devam ediyor.

ABD, İran ile yaptığı “Nükleer silahlanma yapılmasın” anlaşmasını neden iptal etti?, ABD nin İran ile yaptığı anlaşmayı yani İran’ın Nükleer silahlanma yapılmasın anlaşmasını Türkiye öncülüğünde 3 ülke imzaya hazırlamış idi, ülkemiz Ortadoğu da bir savaş olmasın diyerek İran’la anlaşma sağlayacağı zamanda, imzaya hazır olan anlaşmayı ABD kabul etmemiş, aynı anlaşmayı 1 sene sonra ABD yönetimi Türkiye’yi dışarda tutarak imzalamıştı!.

ABD ve katil İsrail  ne gariptir ki Türkiye her seçime girdiğinde mutlaka Ortadoğu da bir karışıklık ve bombalama yapıyor.

ABD, İran ile yapılan “Nükleer silahlanma yapılmasın” anlaşmasının iptalinin en önemli nedeni ülkemizi uluslararası arena da sıkıştırmak, İran ve Rusya ile aramızı açıp Suriye de yaşanan vahşetin devam etmesini sağlamak için bozmuştur.

ABD, Türkiye’nin dünyada söz sahibi olmasını istemiyor, her geçen gün güçlenen Türkiye’nin önünü kesmek için her türlü hainliği yapmaktan da geri durmuyor, bu kadar ihanete uğrayan ülkemizde 24 Haziran seçimlerine gidiyoruz. Seçimler inşallah inananların zaferi ile sonuçlanacak, “CUMHUR İTTİFAKI- MİLLETİN AKLI” olarak hayat bulacaktır.

Günün Sözü: GERÇEK ÜLKÜCÜ, ÜLKE GERÇEKLERİNİ BİLEN VE YAŞAYANDIR.