EDİTÖR

YEREL SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA

31 Mart seçimleri çalışmalarında son noktalar konmaya başladı, belediye başkanları, belediye meclisi ve il genel meclisi listeleri belli oldu.

Niksar’da seçime girecek olan siyasi partiler İl genel meclisi ve belediye meclis listelerinin son halini ilçe seçim kuruluna verdiler.

Partiler belediye meclisi listelerini verdikleri halde AK Parti Belediye meclisi listesinin açıklanması dikkat çekiyor.

AK Parti ilginç ve de düşündürücü şekilde İl Genel Meclisini ve Belediye Meclisi sıralamasını saklıyor, listeler ilçe seçim kuruluna verildikten sonra neden saklama gereği duyuldu bilmiyoruz.

AK Parti 31 Mart tarihinde yapacağı seçimde sıkıntılı süreçler yaşıyor, daha öncede ifade ettim, yapılacak seçimde en rahat olması gereken parti AK parti olması gerekirken aday belirlemede çok zikzaklar yaşandı, adayların doğru tespit edilememesi seçimleri riske attığını görüyoruz, aday listelerinin geç açıklanmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de halkın beğenisini  kazanmayan adaylarla seçime girme istekleridir.

Bu seçimde seçmenle siyasetçiler tam olarak yüzleşeceklerdir, semene rağmen; ben yaptım oldu bitti, işinize gelirse” düşüncesini hakim kılmaya çalışanlarla halkın hesaplaşma seçimi olacaktır.

AK Partinin Ankara ve İstanbul’da seçim kaybetmesi mümkün değildir, seçmen kitlesi asla Ankara ve İstanbul da seçim kaybedilmesini istemeyecektir, ama Tokat bölgesinde yanlış adaylarda AK Parti yetkililerinin ısrarcı oluşları işin şeklini değiştirecektir.

Ülke genelinde AK Partinin şu ilde veya ilçede seçim kaybetmesinin yankıları nasıl olur bilmeyiz ama Tokat ve ilçelerinde AK Parti elindeki belediye başkanlıklarını İyi Partiye ve CHP kaptırdığında siyasi kıyamet o zaman kopacaktır.

Tokat’ta Cumhur İttifakı içinde MHP nin veya AK Partinin hatta Büyük Birlik Partisinin seçim kazanması bir sıkıntı yaratmayacaktır, ama özellikle İyi Partinin bölgede seçim kazanması siyaseten ciddi hesapların sorulmasına neden olacaktır.

Tokat’ta Cumhur İttifakı Partiler önde gibi gözükse de İyi Partinin ilçelerde ciddi rakip olduklarını görüyoruz.

Niksar’da şu an için 3 parti adayının kazanma ihtimal vardır, MHP, İyi parti ve AK Parti arasında ciddi bir yarış vardır, İyi partinin adayı genç oluşu iyi bir eğitim alması, projelerine bakıldığında daha gerçekçi sunum yapması halkın her geçen gün dikkatini çekiyor.

AK Partinin Niksar’da seçim kaybetme riski çok yüksektir, bugüne kadar hiçbir belediye başkanına bugünkü adaya gösterilen tepki hiç gösterilmediğini söylemek şaşıracak bir sonuç değildir.

Niksar halkına son 5 yıldır ızdırap çektiren, pek çok kişi ve kurumla kavgalı olan bir belediye başkanının yeniden aday yapılması halkın ciddi tepkisi olmuştur.

Bizlerle kavgası zaten bellidir, bizler sayın Cumhurbaşkanımızın düşünceleri doğrultusunda FETÖ terör örgütü ile mücadele yaparken FETÖ terör örgütünden alınan FEM dershanesi konusunda yazdığımız yazılara tepki veren AK Parti belediye başkanı karşımıza çıktı, yaptığımız doğru mücadeleyi başta ilçe başkanı kemal Yılmaz kardeşimiz ve AK Parti Milletvekillerimiz bildiği halde, değerli yetkililer bizlerin yaptığı haklı mücadeleyi bildikleri halde sanırım dedikodulara önem vererek hatalı adayın devam etmesini istediler!, nedendir bilmiyoruz.

Bizler yanlış adayda ısrar edilmemesi için küçük notlar yazdık, belediye başkanı Özdilek Özcan için hiçbir milletvekilimiz ile küçük çaplıda olsa asla tartışmak istemem, onlar bizlerin vekilleri yanında dostlarımızdır, sevdiğimiz değer verdiğimi insanlarımızdır.

Ne yapalım biz gereken şeyleri gerektiğinde söyledik, yazdık bundan sonraki karar saygıdeğer halkımızındır.

Niksar halkı bu seçimde kafası karma karışık ama sonlara doğru daha kafalardaki soru işaretleri netleşecektir.

İnsanlar pek çok hata yapabilir, her insan her insanı sevmek zorunda da değildir, yetkililer hata yapar, yanlış yapar ama başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve devletin bütün yetkilileri FETÖ terör örgütü ile mücadele yaparken bu mücadeleye bizlerde destek verdik mücadele yaptık, bizim mücadelemizi engelleyen tek kişi ne yazık ki Ak Parti den belediye başkanı seçilen Özdilek Özcan’dır.

Geçen hafta yine güvenlik kuvvetlerimiz Tokat’ta ciddi FETÖ terör örgütü ile ilgili operasyonlar yaptılar ve çok sayıda göz altı ve tutuklamaların olduğunu öğrendik, devlet kurumları halen FETÖ terör örgütü ile mücadelesini sürdürürken, Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan’ın bizlere karşı kin ve husumeti söz konusu mücadeleyi yaptığımız için devam ediyor, ne yapalım peki? Şunu mu diyelim; “sen bize her türlü sıkıntı yarattın ama biz devletin bekası için sana oy vereceğiz ve kazanmanı sağlayacağız mı” diyelim?.

Keşke belediye başkanı ile belediye hizmetleri bakımından sürtüşme yapmış olsa idik, yapılan maddi hatalar her zaman telafi edilebilir, kavgaların mutlaka bir çözümü olur ama hayatımızın çoğu bu devleti yıkanlara karşı olduğu için devletimizi ve milletimizi bölüp parçalamak isteyen bir terör örgütü konusunda bizlerin mücadelesini engellemeye çalışan bir kişiyi asla affetmeyeceğiz, kinimiz yok ama, başta Niksar halkından yaptığı hatalı mücadeleden dolayı özür dilemediği için asla onu affetmeyeceğiz.

Belediye başkanları her zaman hata yapar, kendisinin yaptığı o kadar çok hatasını affettik ki, attığı iftiralar ve dedikoduları bile bir tarafa bıraktık onu  Allah’a havale ettik!.

Şunu yazmakta fayda var, AK Parti ilçe başkanı değerli kardeşim Kemal Yılmaz bana derse ki; “Cemalettin kardeşim senin FETÖ terör örgütü ile yaptığın mücadele yanlış idi, belediye başkanının bu mücadelede bir kusuru yok o seninle yaptığı mücadelede haklı derse, geri çekilmeye razı olacağım!.

Eh sayın Cumhurbaşkanımız ve MHP genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli konuşmaları içinde bu seçimin mutlaka Cumhur İttifakı partileri tarafından kazanılması gerektiğini bunun bir ülke bekası için önemli olduğunu ifade ediyorlar, bu sözlere inanıyor ve güveniyoruz, bizlerin sayın Cumhurbaşkanımıza inanması ve güvenmesi yeterli değil, onun başında bulunduğu belediye başkanı yapılan mücadeleye inanmadığına göre halkımızı nasıl bu mücadeleye ikna edeceğiz?.

Mesele devletin ve milletin bekası ise, neden yanlışta ısrarcı olundu?.

Çok şeyler yazmak istemiyoruz yeterince yorulduk, mecbur kalır isek yine yazacağız, mesele devletin ve milletin bekası içinse susacağız ama bizlerin inanması yeterli değil, halka inandırmak gerekiyor.

Günün Sözü: DEVLETİN BEKASI İÇİN VARIZ.

 

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.