EDİTÖR

YAZSAMMI?, YAZMASAMMI?

“Sağım solum söbe” diye oyun oynardık, şimdi bu oyunu bilen ve oynayan varmıdır?.

“Sağım solum söbe” oyunu belki oynanmıyor ama, bizim etrafımızdan musibetler bir türlü gitmiyor.

Yazmayalım, diye gayret ediyoruz, şu seçim sürecinde hiç değilse fazla nasırlara basmayalım, diyoruz emme lakin birileri sürekli karşımıza gelip görüntü veriyor, yetmiyor birde alnımızı kaşımaya çalışıyor!…

Yazmayalım tamamda bazı konuların da açığa çıkması için devletimize destek vermek gerekmiyor mu?.

Devlete ve millete ihanet edenleri yazma!, devletin malını çalanları, gasp edenleri yazma!, terör örgütlerine yardım edenleri yazma!, milletin malını çalanı yazma!, kurumlarda yaşanan sıkıntıları yazma!, tamamda ne yazalım? Peki.

Yazma!…

Siyaset yazınca bir şeyleri yazma gerekiyor, Niksar gerçeğini yazmak gerekiyor, yazmayınca olmuyor.

Bugünü şöyle savuşturmakta fayda var.

Bizler ne kadar yazmayalım desek de yine de bir şeylere dokunuyoruz.

Cuma akşamı bir paylaşım yaptım Niksar’da yaşanan bir yolsuzluk hakkında yazdığım yazı üzerine CHP Tokat Milletvekili sayın kadim Durmaz aradı, sayın vekilimiz yaşanan süreçle ilgili düşüncelerimizi sordu, bizlerde elimizdeki bilgiler ışığında düşüncelerimizi ifade ettik, sayın Milletvekilimize duyarlılığından dolayı teşekkür ederim.

Demek oluyor ki bizlerin yazdığı her yazı ilgili ve yetkililer tarafından okunuyor, yazdıklarımızın okunur olması bizleri mutlu etmektedir.

Cumartesi günü değerli bir dostumuz bizleri gazetemiz işyerinde ziyaret etti.

MHP eski Tokat Milletvekili ve Devlet Bakanı sayın Reşat Doğru beyefendi bizleri ziyaret ederek sohbet yapma imkanımız oldu, biraz geçmişten konuştuk, sayın bakanımız; “Cemalettin bey ben siyaseti bıraktım, zaman buldukça dost ve arkadaşlarımızı ziyaret ediyorum” dedi ve geçmiş yıllarda bizlerin yaptığı Erbaa HES mücadelemizden bahsedince; “ Cemalettin bey sizleri sürekli takip ediyorum, özellikle Erbaa HES konusunda yaptığınız mücadeleyi taktir ediyorum, o günkü şartlarda sizlerin yanında yer aldık ama mücadeleyi başlatıp bitiren siz oldunuz” dediğinde tabi ki mutlu olduk ve sayın bakanımıza teşekkür ederken, Erbaa ilçemizin çok hayati bir sıkıntısını dile getirdim.

Erbaa Hes mücadelemiz devam ederken Erbaba ilçemizin hayati bir meselesi Ovanın Sulama suyu meselesi ve içme suyu meselesi var idi, bizler Erbaa HES mücadelesini verirken bölgede Şahin Kaya Barajı çalışması vardı, bu konuyu gündemimize aldık, eski Tokat Milletvekilimiz Bekir Sobacı abimizle Erbaa TV sinde özel programa katıldık çok önemli düşüncelerimizi aktardık ve dedik ki; “Şahin kaya Barajında toplanan su üretim yaptıktan sonra yine başka bölgelere bırakılacak bu Barajın suyunun çok küçük bir kısmı Erbaa İlçemiz tarafına aktarılsın, Erbaa ilçemizin içme ve arazi suyu meselesi 100 sene çözülmüş olsun” dedik, amma lakin o zamanki siyasetçilerimize bu düşüncemizi kabul ettirmedik, Erbaa Hes Mücadelemizi ne kadar duyarlı yaptık ise Şahin kaya Barajından gelecek Suyun Erbaa’nın hayati meselesi olduğunu çok söyledik ve yazdık amma lakin o günkü siyasetçilere bunu anlatamadık, bu hayati mesele halen çözülmedi Erbaa çiftçisi çoğu zaman su bulamadı arazilerini sulayamadı, Sulama Birlikleri yeterli çalışma yapamadı, Elektrik kullanılarak arazilerin sulanması sağlandığında, yüksek Elektrik paraları birliklerin ciddi borçlanmasına neden oldu, birlikler borç batağına battı, Allah’ın verdiği Su nimeti başka bölgelere akıp gitti.

Evet; bizler çok ciddi mücadeleler yaptık, Niksar’da yaşıyoruz ama Erbaa ilçemizin hayati meselelerinde duyarlı olduk, Akkuş ilçemizdeki sıkıntılarda da ciddi mücadeleler yaptık.

Bizlerin Akkuş ilçesinde matbaamız vardı, işyerimiz olduğu zamanlarda ilçede yaşanan YİBO okulu sıkıntısı başladı, binanın kaba kısmı yapılmış ince işçiliği yapılırken ilgili yapımcı firma sıkıntı yaşamıştı, firma işi bırakınca binanın yapılan alanlarının çoğu yanlış  kişiler tarafından adeta talan edildi, bu sıkıntılı sürece bizler gazete olarak müdahale yaptık çok yazılar yazdık, yaptığımız haberler zamanın Ordu Valisi tarafından dikkate alındı, okulun yapmayı üstlenen İstanbul menkul Kıymetler Borsası ile yapılan anlaşma gereği bugün Akkuş ilçesine hayat veren eğitimin üst seviyeye çıkmasını sağlayan YİBO yapılması sağlandı ve bugün Akkuş ilçemize hayat veren bir devlet kuruluşu olarak hizmete devam ediyor.

Akkuş İlçemize bir önemli katkımız daha oldu, şu günlerde bitmekte olan Akkuş Yarı Açık Ceza Evin yapılması için yapılan çalışmalar sonuçsuz kaldığı sırada bizler devreye girerek zamanın Akkuş Belediye Başkanı sayın Ergüder Efil ile konuşma yaptık sayın başkana şunu ifade ettim; “başkanım bu makamlar size baki değil buraya bir eser kazandır, bak Ayhan bey  önemli makamda bulunuyor Ceza Evi yapılması için arsa meselesini çözmelisin, bunu yap Akkuş’a önemli katkı sağlamış olursun” dedim, bugün Akkuş Açık Ceza Evi yakında hizmet verecek olması Akkuş ilçemiz için ciddi bir kazançtır.

Bakınız arada bir geçmişi yad ederek güzel şeylerin yapıldığını ortaya koyuyoruz.

Bizleri ziyaret eden eski Devlet  Bakanımız sayın Reşat Doğruya teşekkür ederiz, dostluk önemli özellikle siyaset yapıp da hemşehrilerini hatırlayıp zaman zaman ziyarette bulunmak daha da önemli.

MHP Tokat eski Milletvekilimiz sayın Reşat Doğru ile kısa da olsa güzel günleri yadettik, inşallah bu anlamlı ziyaretler zaman zaman devam eder.

Siyasetçilerin en yoğun zamanları başlıyor artık, seçimden seçime ziyaretlerin pek fazla anlamı yok, önemli olan bahanesiz ziyaretlerin yapılmasıdır.

Günler siyasetin ısınacağı günlerdir, dost ziyaretleri ile, iş ve de siyasi ziyaretleri ayrı tutacağız.

Niksar’a var olan bazı usulsüzlük ve yolsuzluklarla ilgili haberleri şu an için yapmıyoruz, soruşturma başladı, şartlar oluştuğunda mutlaka ayrıntılı haber yapacağız.

Günün Sözü: AK AKÇA KARA GÜN İÇİNDİR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.