EDİTÖR

YAZIK OLDU NİKSAR’A!.

Niksar 5 yılını kaybetti, büyük köy olma yolunda hızla ilerleyecektir.

Birilerine göre peşin konuştuğumuzu söyleyebilirler ama, bu yazdığımız düşünce asla peşin söylenen söz değil, 5 yılını dolduran bir belediye başkanı Niksar’a nasıl kaybettirdiğini görmemek için gözlerin görmemesi, kulakların duymaması gerekir.

“Eh ne diyelim mi” diyeceğiz, tabi ki bir şeyler yazacağız, bugüne kadar yazdıklarımız sanki azmış gibi, bundan sonrada yazalım tarihe hiç değilse not düşelim.

Gerçekten Niksar’a yazık oldu, Niksar’a 5 yılını kaybettirenler ve kaybettirmeye devam edenler her şeyden önce vicdanları ile baş başa kaldığında kendilerinin hata yaptıklarını görecektir.

Niksar içinde bulunduğumuz 5 yılını kaybetmişti, süslü sözlerle, renkli resimlerle Niksar’ın geliştiğini iddia edenler Niksar’ı tarafsız bir gözle bir gün gezmesi yeterlidir.

Niksar’da Nüfus kaça düştü? bundan sonraki seçimlerle birlikte Niksar hızla göç vermeye devam edecektir.

Bizler Niksar’dan bir kişinin dahi gitmesini istemeyiz, lakin bizlerin istenmesi için, insanların göçmemesi için insanlara umut vermek gerekiyor, iş vermek aş vermek gerekiyor.

Niksar’ın nüfusu 33 binler civarında olduğunu tahmin ediyoruz, geçen yıl 38800 olan nüfus bu sene 33 binler civarında, 1 yıl içinde kaybolan 5 bin nüfusun hesabı soruldu belediye başkanı Özdilek Özcan AK partili yetkililer tarafından; “aferin sana Niksar’ın nüfusunu bir yıl içinde 5 bin kaybettirdin al sana bir beş yıl daha” dercesine kaybedilen nüfus karşısında özel ödül vermiş oldular.

Birileri bize, “bu seçimi reis yaptı, Cumhurbaşkanımız yaptı” sakın demesin, bu sonucu Niksar’ın kaybetmesini isteyenler istedi, sayın Cumhurbaşkanımızda kendisine sunulan doğru bildiği belgeyi onaylamış oldu, Niksar’da yaşanan sıkıntıları sayın Cumhurbaşkanımız bilmiş olsa nelerin olacağını buradan yazmak istemeyiz, Cumhurbaşkanımız belediyeciliğin ne olduğunu bilen ve şehrin ilerlemesi için nasıl bir çalışma yapılmasını yakinen yaşayan değerli bir siyaset ve devlet adamıdır.

Çok şeyler yazmak mümkün, yazmaya yazarız da, birilerine paye verdirmemek için yazmamaya çalışacağız, yoksa yazacak, söyleyecek, muhataplarımız çok var.

Ne yapalım bizler Niksar’da doğduk, Allah nasip ederse de bu şehirde öleceğiz, başka şehirde ölsek bile bu şehirde toprağa verileceğimizi herkes bilir.

Ağlayıp karalar bağlayacak halimizde yok, bizimle adeta dalga geçer gibi bir süreci yaşayanlar seçim sandığından gerekli dersi alacağına inanıyoruz.

Pazar gününden itibaren birileri salyalarını akıtmaya başlamış, ne yapalım bu satırlardan salyacıları bir kaç defa yazdık, biz yazdık dost dediklerimiz ve bildiklerimiz bunları dikkate almıyorsa, onlarında bizlerin üzerinde bir hesapları vardır mutlaka.

Birileri Niksar’a kaybettirmeye çalışsa da bizler Niksar’ın kaybetmemesi için dün olduğu gibi bugünde yarında çalışacağız, uçan kuştan medet umut onlardan destek bekleyeceğiz.

Sakın yanlış yapılmasın bu şehrin üzerinden uçan her kuşun bu şehre katkısı var, bu şehrin üzerinden daha çok kuş geçmesi içinde çalışıyoruz, nasıl mı?

Birileri bu şehrin üzerinden ve arazisinden geçen hayvanları avlayarak yaşamaya çalışır, bizlerde bu şehrin üzerinden ve arazisindeki hayvanların yaşaması için hem etrafımızdaki alanlara, hem de her yola gidiş gelişlerde uygun alanlara yem ve ekmekler bırakarak onların bu şehre katkı sağlamasını istiyoruz.

Bizler  bu şehirde yaşayan, yaşamak isteyen insana her konuda destek verirken, bu şehrin nimetlerini yiyen servet sahibi olanlar bu şehrin nüfusunun azalmasını istiyor, sanırım hayatın çirkin tarafı bu olsa gerek.

Bundan sonra mümkün olduğu kadarı ile işi kişiselleştirmeden notlar yazmaya çalışacağız.

Bizlerin kaygısı bu kadim şehir Niksar’a olan sevdamızdır, bu şehre ihanet edenler mutlaka bir gün cezalarını çekeceklerdir, zaten çekenleri de gördük.

Bu şehir kadim bir şehirdir, kıymetli bir şehirdir, Cenabı Allah bütün nimetleri ve güzellikleri bu şehre vermiştir lakin bu şehirde yaşayanlar içinde  bu şehre ihanet edenler vardır.

Bu şehrin toprağı kutsaldır, değerlidir, lakin bu şehrin toprağına ihanet edenler vardır, hainlik edenler vardır.

Şehrimizin en güzel yerinde, bu şehrin Fatihi Melik Ahmet Danişment gazi Hazretleri yatmaktadır, bu şehri İslam beldesi yapan 33 yıl Danişmentlilere baş şehir yapan, değerli zatlar vardır, evliyalar vardır, alimler vardır, ama bu alimleri taklit edenler ihanet içinde olanlarda yaşamaktadır.

5 yılını kaybeden ve kaybedecek olan bir şehirde yaşamak ve mücadele yapmak en zor yaşam tarzıdır.

Bu şehirde gerçekleri söylemek, hayatın gerçekleri ile yüz yüze gelip doğruları konuşmak artık geçerli değildir, yiyeceksin, içeceksin, gezeceksin artık tercih sizlerin.

Ağıt yaksak ne yazar ki! şehrin bir girişine kapı yapıldı, kapının altından geçerken araçların yol bozukluğundan, çiğerleri sökülüyor, çıkarken yine aynı çiğerleri sökülüyor, ama resimler üzerinden birilerine poz verip, “bakınız ben arapca yazılı giriş kapısı yaptım” deyince sanırım iş değişiyor.

Niksar’da şu an için 3 belediye başkan adayı var, tarafsız ve önyargısız olarak şunu yazayım kimsede şaşırmasın.

Niksar’da şu an partilerin adaylarının 3 tanesi de sosyal demokrat düşünceye sahip insanlar, eh ne yapalım şimdi, sosyal demokrat parti Niksar’da hiçbir zaman iktidar olamuyor ama o düşünceye sahip kişiler Milliyetçi Muhafazakar partilere şu veya bu nedenlerle girip aday oluyor ve bu şehri yönetiyorlar.

Bu gerçekleri kendileri de biliyor, bu doğru olan siyasi düşünceyi kutlamak gerekir, öyle veya böyle sonuç bu.

Niksar’da 16 bin Milliyetçi Muhafazakar oy varken aday koyamıyor, ama 4 bin oya sahip sosyal demokrat düşüncedeki insanlar 3 Milliyetçi Muhafazakar partiye gelip hakim olabiliyorlar.

Ne demişler; “AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANINDIR.

Bizler tarihe not düşmeye deva edeceğiz, kavga etmeyeceğiz, ama tercihi kavga olan varsa da bununla her zaman hesaplaşacağız.

Günün Sözü: NİKSAR KAYBEDEN LİGDE OLMAYA DEVAM EDİYOR.

 

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Cemalettin Bey Sosyal Demokrat kişi kendi partisinden aday olur. Bu tespite katılmıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.