EDİTÖR

YATIRIM ŞART

Niksar’da mutlaka göç durmalı, göçün durması içinde yatırımların yapılması şart.

Yerel seçimler yaklaşıyor, vatandaş geçim derdi ile uğraşıyor, birileri de koltuk kapmak için sıraya giriş oyun üstüne oyun oynuyor.

Yerel seçimler çok önemli, yaşadığımız şehrin ileri hamleler yapması için önemli zaman, önemli günler.

Yerel seçimlerde belediye başkanları kadar, beraber seçilecek Belediye meclisi listesi de önemli, bakalım hangi adayın listesinde bu şehirde yatırım yapılması için çalışan, gayret eden, mücadele edenler var?.

Belediye Meclisi Belediye başkanı kadar önemlidir, güçlü bir belediye meclisi belediye başkanının ciddi, sağlıklı çalışmasını sağlar, yapılacak olan hataların yapılmamasını sağlar, tabi ki seçilecek kişi belediye meclisinin ne olduğunu bilir ise!..

Belediye başkanları bir şehrin her şeyidir, hayatıdır, geleceğine ön verendir veya bir şehrin geleceğini karartan kişidir.

Seçim çalışmaları için sahaya inen belediye başkanları, beraber seçileceği belediye meclisini oluşturmaya çalıştıklarını duyuyoruz, inşallah güzel meclisi listeleri oluşur, iş olsun diye kişiler listeye konmaz bu şehrin kalkınmasına katkı sağlayacak insanların seçilmesi sağlanır.

Bizler belediye meclisini, belediye başkanı kadar önemli gören taraftayız, bizlerin görmesi önemli değil, önemli olan, seçilecek kişilerin bu anlayışta olmasıdır.

Niksar’da şu an itibaren 5 belediye başkan adayı bulunmaktadır, bunlara bir tane daha bağımsız belediye başkan adayı eklenebilir mi?, ihtimaller içinde görülüyor ama zamana bağlı bakalı ne olacak.

Niksar’da seçimlere; AK Parti Özdilek Özcan ile, MHP Duran Yadigar ile, İYİ Parti Emrah Köknar ile, Sadet Partisi Mehmet Somuncu ile ve Bağımsız Belediye Başkan adayı Avukat Mehmet Altıkulaç giriyor, bu listeye yeni bir bağımsız adayın girmesi ihtimaller arasındadır.

Niksar’da 5 belediye başkan adayını göreceğiz, kimler nasıl bir hizmete talip olmuş, kimler nasıl bir hizmet yapacağını vaat edecek.

Daha öncede ifade etmiştim Niksar’da 6 dönemli belediye başkanlarının toplamından daha fazlasını AK Parti Niksar ile başkanı Sadullah Karataş ve belediye başkanlığı yapan İdris Şahin döneminde gerçekleşmişti, bugünkü belediye yönetimi dahil.

AK Parti belediye başkan aday adayları arasında Sadullah Karataş kardeşimiz ve  İdris Şahin hocamızda olduğu halde, AK Parti çalışkan iki aday adayından bir tanesini aday yapmayarak riskli bir seçime girmeyi tercih etti nedenlerini bilmiyoruz, bildiklerimizi de yazmanın bir anlamı yok artık.

AK Parti bu seçimde bilinmeyenleri oynadığını görüyoruz, sanırım sayın Cumhurbaşkanımızın etrafında bir perde oluşturulmuş olmalı ki, adaylarda çok hatalı tercihlerin yapıldığını görüyoruz, siyasi kulislerde çok ciddi suçlamaların olduğunu bu seçimlere kadar görmedik, ilginç anların yaşandığı bir seçime doğru yol alıyoruz.

Siyasi kulisler içinde yetkili ve etkili insanlara; “bu adayla nasıl seçim kazanacağız?” sorusu bir yetkiliye sorulduğunda,  o yetkililerden her hangi bir tanesi o salonda bulunan yetkilileri eli ile işaret ederek; “şu gördüklerinize sorun hesabı, tercihi onlar yaptı ne yapayım” diyerek seçmeni ikna etmeye, olacak seçim kayıpları sonrasında hesabın onlardan sorulması gerektiğini ifade etmiş oluyor.

Seçimler kaybedilmeden kazanılması gerekir, “seçime ben nasıl istersem girerim” diyerek başlanırsa o seçimin kaybedilmemesi söz konusu değildir.

Yine siyasi kulislerden öğreniyoruz, “biz bu adayla kazanamayız” dendiğinde sorunun muhatabı yetkili; “ben gelip çalışacağım, merak etme s en razı ol yeterli” diyor, ne ilginç değil mi?, kendi seçim bölgesini bırakıp Niksar’da çalışacakmış ve seçmeni ikna edecekmiş, ilginç!.

Bu seçim Spor Toto gibi olacak, kimin kazanacağı belli olmayan  bir seçime doğru yol alıyoruz.

Yazımızın başlığında “Yatırım Şart” dedik tabi ki bu şehre, Niksar’a.

Niksar’a kim yatırım yapacaksa onu ciddi şekilde izleyeceğiz, iş olsun diye yazılan hiçbir vaadin anlamı yok bizim açımızdan, bugün ki belediye başkanı Özdilek Özcan 101 proje dedi, yetmedi sonrası yaptığı propoğandalar da “daha fazla proje yaptık” diyor, ama biz bu şehirde yaşıyor isek kim nerde ne yaptı göremiyoruz, karşımızda bulunan Belediye İş merkezi var, bu güzelim alan daha mükemmel bir hizmet binası olabilirdi, halkın cıvıl cıvıl alış veriş yaptığı işletmeler olurdu maalesef oda ölü doğdu gibi, yapım amacı Oto Park olan alanlar her şekilde kullanılıyor, özellikle Pazartesi günü en çok ihtiyaç duyulduğu zamanda Kapalı Oto Park Pazarcılara verildi, 101 projeyi doldurmak için her şeyi yazmak mümkün ama önemli olan halkın “yapıldı” denen hizmetleri görmesidir.

Niksar’a kim nasıl hizmet yaparsa yapsın yeter ki yeni işletmeler, istihdam sağlayacak işyerleri açılsın başımızın tacıdır.

Niksar’a yeni yatırım yapacak kişilerle kısa süreli sohbetlerimiz oluyor, ciddi iş adamlarımızla sohbetlerimiz  oldu, inşallah  devletin imkanlarını onlara verilmesi konusunda yardımcı olacağız, görüşmelerimiz kısa zamanda olumlu neticeler vermeye başladı, milyonluk işletmelerin kısa zamanda temellerinin atılması için bizlerde yoğun gayret içindeyiz.

Ne yapalım birileri iş yapamadığı zaman bizler gibi Niksar sevdalı olan insanlarda oturup ağıt yakacak halimiz yok, birileri oturacak, başka birileri çalışıp çırpınacak işler böyle yapılıp gidecek.

Niksar’ın geri kalma nedenini yazmaya çalışsak bir sürü şeyler yazarız, birileri konuşur, konuşurken mangalda kül bırakmaz, ama bizler konuşmaktan çok iş yapmayı severiz, yatırım yapanlara destek sağlarız, fedakarlık yaparız Allah rızası için.

Niksar var olan işletmelerin sağlıklı çalışması için mutlaka çalışma yapmak zorundadır, pek çok işletmemiz işletme sermayesinden dolayı sıkıntı yaşamaktadır, hükümetimizin işletmelere verdiği destekler neden Niksar’da yeterli hayat bulmuyor?.

Niksar’da ciddi ekonomik sıkıntılar var, işletmeler çeşitli nedenlerden dolayı kapandı, halen kapanacak işletmelerin olduğu ifade ediliyor, yeni işletmeler açılmalı, kapalı olanların kısa zamanda açılması için gayret sarf edilmelidir.

Niksar’ın yatırıma ihtiyacı var, Niksar 2019 sayımlarında ciddi kayıplar verdiğini Niksar’ın nüfusunun çok düştüğü gelen bilgiler arasında bunun düzelmesi için mutlaka yeni yatırımlara ihtiyaç var.

Günün Sözü: ŞEHRE HAYAT VEREN YATIRIMLARDIR

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.