EDİTÖR

UMUTLARIMIZ KIRILDI!.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Tokat ziyaretinde pek çok yatırım konusunda umutlarımız vardı, şimdi umutlarımızdan vazgeçtik.

Cumhurbaşkanımız Tokat’a teşrif etmeden önce şu yazımızı kaleme aldık.

“EKMEK DE İSTEMİYORUZ SU DA. TOKAT-ORDU YOLU’NUN YAPILMASINI BEKLİYORUZ” dedik ve devamında şu düşüncelerimizi paylaştık.

“CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TOKAT ZİYARETİ BELLİ OLDUKTAN SONRA TOKAT HALKININ TEK BEKLENTİSİ; “NE EKMEK İSTİYORUZ NEDE SU, TOKAT-ORDU YOLUNUN BİR AN ÖNCE YAPILIP BİTMESİNİ İSTİYORUZ” SÖZLERİ YANKILANMAYA BAŞLADI.

 

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANLAR UZUN YILLARDAN BERİ TOKAT-ORDU YOLUNUN YAPILMASI İÇİN VERDİKLERİ SÖZLERİN ARTIK HAYATA GEÇMESİ İSTENİYOR.

 

TOKAT MİLLETVEKİLLERİNİN TOKAT-ORDU YOLU KONUSUNDA NEDEN CUMHURBAŞKANINA GEREKLİ İSTEKLERİ İLETMEDİĞİ TOKAT SEÇMENİNİN SÜREKLİ SORDUĞU SORU.

 

TÜRKİYE SINIRLARINDA YOL KONUSUNDA EN GARİBAN BÖLGENİN TOKAT BÖLGESİ OLMASI DİKKAT ÇEKERKEN, BİR BAŞKA DİKKAT ÇEKEN HUSUSU

 

TOKAT BÖLGESİNİN AK PARTİNİN OY DEPOSU KONUMUNDA OLUŞUDUR.

 

2014 MAHALLİ SEÇİMLERİNDE 12 BELEDİYENİN 12  SİNİ TOKAT HALKI AK PARTİYE İKRAM ETMESİNE RAĞMEN GEÇEN SENELER İÇİNDE BÖLGEDEKİ EN ÖNEMLİ YOLLARIN YAPILMAMASI HALKIN TEPKİSİNİ ÇEKMEYE BAŞLADI.

 

TOKAT HALKI KENDİLERİNİ TEMSİL EDEN BAŞTA AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİNDEN, MHP VE CHP MİLLETVEKİLLERİNDEN TOKAT-ORDU YOLUNUN CUMHURBAŞKANINA İLETİLMESİNİ BEKLİYOR.

 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN TOKAT ZİYARETİNDE MİLLETVEKİLLERİNDEN TEK İSTEKLERİ; NE EKMEK İSTİYORUZ NE DE SU, BİZLER TOKAT-ORDU YOLUNUN YAPILMASINI BEKLİYORUZ” DİYEREK SLOGANLAŞAN ÜZÜCÜ TABLONUN BİR AN ÖNCE GÜZELLİĞE DÖNÜŞMESİNİ BEKLİYOR.

 

TOKAT- NİKSAR YOLUNUN %70 DEN FAZLA KISMININ TAMAMLANMASINA RAĞMEN 1 YILA YAKIN ZAMANDAN BERİ YOL İNŞAATININ DURMASI İSE BÖLGE HALKININ TEPKİSİNİ ÇEKMEKTEDİR.

 

TOKAT HALKI SORUYOR; TOKAT HALKI SİYASETEN AK PARTİYİ DESTEKLEMESİNİN KARŞILIĞI TOKAT BÖLGESİNDEKİ YOLLARIN YAPILMAMASI MIDIR?.

 

BÖLGE HALKININ SESİ OLAN YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ TOKAT HALKININ HAKLI İSTEĞİNİN CUMHURBAŞKANINA İLETİLMESİ İÇİN HER ZAMAN KONUYU GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM EDECEKTİR” dedik, demesine dedikte olmadı, sayın Cumhurbaşkanımız, Tokat-Ordu yolundan hiç bahsetmedi, bölgemizdeki çeşitli yolların yapımının biteceğini bunlar içinde Niksar-Tokat yolunun da tamamlanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanımızın Tokat ziyaretinden çok şeyler bekledik, çok şeyler derken yazımızın içinde zaten belli; “EKMEK DE İSTEMİYORUZ SU DA. TOKAT-ORDU YOLU’NUN YAPILMASINI BEKLİYORUZ” dedik bu sözlerin içinde zaten Ekmek var, Su var, aş var, iş var, lakin bu sözü alamadık, bu sözün alınması için hiç kimsenin kılının kıpırdamadığını gördük, yani siyasetçilerimizden bir tık yok!.

24 haziran seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanımız Tokat’a gelmişti, o zaman Tokat halkının isteği olmayan ama Cumhurbaşkanımız tarafından ifade edilen; Kapalı Spor salonu ve yeni bir Futbol sahası yapılması için yetkililere talimat verdim bunlar yapılacak” demişti, bu sözleri duyunca hiç mutlu olmadık, Tokat halkının Futbol sahasına ve Kapalı spor salonuna şu an için ihtiyaç yoktu, halen Tokat Sporun ve ilçe takımlarının oynayacağı stat ve salonlar vardır.

Tokat Sporu taşımak zaten zor, seyirci kapasitesi az sayıda ve yeterli şekilde stadı doldurup ekonomik katkı sağlanmıyor, Tokat belediye Plevne Sporunda maç yapacağı yeterli kapalı spor salonu varken neden çok acil ihtiyaç olmayan ve insanlara aş, iş, ekmek su vermeyecek olan bir istekte bulunuldu?.

Tokat merkezde yaşayan insanların spor müsabakaları yapacağı yeterli tesisler vardır, ama Tokat-Ordu yolu yapıldığında Tokat ve bölgenin kalkınması için yeni iş alanları ve imkanları ortaya çıkacaktır.

Tokat-Ordu yolu hem Tokat halkı için, hem de Karadeniz ve İç Anadolu halkı için hayati önem taşımaktadır.

Zamanın Bayındırlık Bakanı, sonra Başbakan, daha sonra TBMM başkanı olan ve şu an İstanbul Belediye Başkan adayımız sayın Binali Yıldırım bey Niksar 8 sene önce Niksar ziyareti yaptığında Tokat-Ordu yolunun sohbeti yapılmıştı, sonra Tokat ve bölgesinden bir  heyet sayın Binali Yıldırımı makamında ziyaret ettiğinde şu özel yemini yapmıştı; “arkadaşlar size söz Tokat-Ordu yolunu yaptıracağız, inanmazsanız Kuranı Kerim üzerine yemin ederim” şeklinde sözünü hatırlıyoruz.

Tokat-Ordu yolu bölge insanları için çok önemli olduğunu bir kez daha ifade etmek isteriz.

24 haziran seçimleri öncesinde sayın Cumhurbaşkanımız Tokat için yeni bir Stat ve Kapalı Spor salonu yapılma talimatı verdikten sonraki seçim gezilerini izlemiştim sayın Cumhurbaşkanımız Tokat’tan sonra başka illere gittiğinde yapılan devlet yatırımları ve yapılacağını söylediği yatırımları duyunca, Tokat halkı adına üzülmüştüm.

Diğer illere yapılan ve yapılacak olan yatırımlar içinde insanlara, İş, Aş, Ekmek ve Su vardı, tokat il merkezine verilen sözde bunları görmek mümkün değildi.

Ne yapalım seçimlere 1 aydan az zaman kaldı, seçimler bittikten sonra 4 yıl seçim olmayacak, bir sonraki seçimleri 4 yıl bekleyeceğiz, sonuç ne olur?, bunu da bilmiyoruz belki de verilecek sözleri duymayacağız.

Günün Sözü: GÜN OLA HARMAN OLA

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.