Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı beraberinde AK Parti Tokat Milletvekili  Mustafa Aslan, AK Parti İl başkanı Cüneyt Aldemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar İle Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Gökhan İnce  İl Genel meclisi üyesi Sadullah Karataş, Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün beraberindeki kurum amirleri Serenli Beldesini ziyaret etti.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyeti Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleş karşıladı, Balcı ve beraberindekiler ilk önce Kadın Girişimcileri  için verilen Ceviz Soyma, Kurutma, Boylama tesisini gezdi, Tokat Milletvekili Mustafa Aslan’a yapılan çalışmalar hakkında kısa bilgi sunuldu, daha sonra Vali Balcı ve beraberindekileri karşılayan Serenli halkına kısa açıklamalarda bulunan Vali Balcı;  “değerli hemşerilerimiz Serenli halkı olarak  Türkiye’nin Cevizini yetiştiriyorsunuz. Serenli, Niksar, Tokat diye bakmıyoruz. Yapılan çalışmalar ilk önce sizin ailenize, bölgemize ve ülkemize önemli ekonomik katkılar sağlayacaktır, artık Serenli bölgesinde yetişen cevizler ülkemize yurt dışından ithal edilen Ceviz girişine engel olacaktır, yaptığınız kıymetli çalışmadan dolayısı hem sizler kazanacaksınız, hem de ülkemiz yurt dışına Döviz ödeyerek Ceviz alımına son verecektir, bu kıymetli çalışmalardan dolayı, Milletvekillerimize, İl Özel idaremize, Genel Sekreterimize, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İl Genel meclis üyelerimize, çiftçilerimize, Tarım Mühendislerimize,  Ziraat mühendislerimize, ilçe Tarım müdürlüğüne, Fidanlık müdürlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yaptığımız çalışmalardan dolayı Hayır dualarını alacağız inşallah” dedi, burada köy halkı ile kısa sohbet yaptıktan sonra valinin köye geldiğini öğrenen çocuklar vali Balcının yanına gidince Balcı çocuklara çeşitli kitaplar hediye etti.

BALCI; SERENLİNİN  ÇALIŞKAN HALKINA GÜVENİYORUM, HEDEF 200 BİN CEVİZ FİDANI” DEDİ.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı vatandaşlarla yaptığı kısa sohbetten sonra Serenli de çalışmaları devam eden Ceviz dikim alanlarını incelemek üzere bölgeye Milletvekili Aslan ile birlikte gittiler, ceviz diki alanlarını inceleyen Vali Balcıya Belediye Başkanı Nurettin Keleş bilgi verdi. “sayın Valim sayın Milletvekilim, bugün itibaren beldemizde 100 bin Ceviz fidanını toprakla buluşturduk, inşallah sula sıkıntısını da giderdiğimizde halkımız daha da mutlu olacaktır” dedi.

Vali Balcı;  Göletimiz inşallah hallolacak. Siz dikmeye devam edin. Hatta Fidan dikimini  100 bin 200 bin yapın. Dikebildiğiniz her yere dikin” dedi.

Başkan Nurettin Keleş;  “sayın Valim şu anda tekrar bir çalışma başlattık. Güz döneminde bir planlama daha yapacağız. Ama ne kadar çıkar bilemiyorum tabi. Birde bizim o kadar büyük alanımızda yok, sahamızda yok, arazimizde yok. Bulabildiğimiz her alanı dikiyoruz, ayrıca bizlere 5 bin metrelik boru yardımında bulunursanız sulamada sıkıntı yaşanan bölgeleri de sulamış oluruz” dedi.

Vali Balcı;  Muhtemelen 200 bine gelirsiniz. Belli bir büyüklüğe gelirseniz buraya tüccar gelir, tesis kurarsınız, Gölet konusunda sıkıntı yaşanmayacak çalışmalar devam ediyor, yapılan Gölet doğal yollardan dolası sizler içinde avantaj olacaktır, bu bölge Gölet için uygun olduğunu düşünüyoruz, teknik heyet tekrardan incelemelerde bulunsun ona göre en kısa zamanda Gölet yapım işini çözeriz” dedi.

Vali Balcı, Milletvekili Mustafa Aslan ve beraberindeki heyet Serenli’deki çalışmaları yerinde gördükten sonra Niksar’a hareket etti.