EDİTÖR

TOKAT VALİSİ OZAN BALCI “BASININ ÇALIŞMASINI ANLAMLI VE ÖNEMLİ BULUYORUM”

Tokat Valimiz sayın Ozan Balcı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler” günü dolayısı ile Tokat ve ilçelerinde görev yapan gazetecilerin gününü kutladı.

Valimiz sayın Ozan Balcı Salı günü sabah saat 09.30 da basın mensuplarını Tokat İşeri tesislerine davet ederek sabah kahvaltısında buluştu, gazeteci arkadaşlar senede bir iki defa ancak bu tür toplantılarda bir araya gelme imkanı bulunuyor, vali beyin;  “BASININ ÇALIŞMASINI ANLAMLI VE ÖNEMLİ BULUYORUM” demesi bizler için çok değerli ve önemli sözlerdir.

Tokat Valimiz sayın Ozan Balcı’nın kahvaltı sonrasında 2 aylık kısa zaman içinde önemli çalışmalar yaptığını görüyoruz.

Tokat’ın ekonomik kalkınmasına ciddi destekler sağlayacak olan Tarım-Hayvancılık- Turizm alanlarındaki çalışmalar yanında sosyal projelerinde hayat bulacağı müjdesini vermesi Tokat’ın gelecek günlerde ülke genelinde kendisinden söz edilecek bir il olacağını görüyoruz.

Tokat’ın kalkınmasındaki önceliğin Tarım ve Hayvancılık alanında olacağını, bu kalkınmaya ek olarak Turizm alanındaki var olan değerlerin özel çalışmalar yapılarak mutlaka ekonomiye katkı sağlaması gerektiğini ifade etti.

Vali bey konuşmasında yapılan her çalışmayı halkın ve ilgili kurum yetkililerinin desteği ile olacağını ve bu desteklerin alınması ile birlikte yapılan çalışmaların kısa zamanda hayat bulacağını ifade etti.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile gerçekleşen etkinliğin yapılan açıklamam ile daha anlam kazanmış oldu.

Tokat’ta yapılacak çalışmaların tek başına başarılı olmasının mümkün olmadığının altını çizen sayın Balcı, “küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun hepimizin olsun” düşüncesi ile çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Tokat’ta eğitimin üst seviyelere çıkması için çalışmalara başladıklarını, engelli olarak eğitimlerine devam edemeyen çocuklara devletin tüm imkanlarını seferber ederek engelli çocukların mutlak eğitimlerine devam etmeleri gerektiğini, özel yetenekli çocukların tespiti ile de onlara özel eğitim verecek imkanların sunulacağını ifade etti.

Vali beyin konuşmasının büyük bölümünü video şeklinde çekme imkanım oldu, bunu herkesle paylaşarak doğru bilgilerin ilk elden sunulmasına katkı sağlamış olacağım.

Yapılan konuşmayı canlı olarak Facebook sayfamdan yayınlamak isterdim ama bulunduğumuz alan da internet yeterli çekim gücüne sahip olmadığı için yapmamız gerekeni yapamadık ama video çekimi yaparak telafi etmeye çalıştık.

10 Ocak  Çalışan gazeteciler günü dolayısı ile çok sayıda gazeteci arkadaşlarımız davete katılmış idi, arada  sırada bir araya gelmenin güzelliğini aslında daha çok yapmamız gerekirdi, arkadaşlarımız doğal olarak haber peşinde koşmak zorunda kalınca konuşmadan sonra kısa bir hatıra resmi çekimi gerçekleşti sonra herkes görev başına gitmek zorunda kaldı.

Vali beyin konuşmalarını hem videoya çektim hem de dinledim, her düşüncesine katılmamak mümkün değil çünkü yapılan ve yapılacak olan her çalışma insan odaklı idi.

Doğaya sahip çıkmak vali beyin dediği gibi doğadaki “börtü böceğe sahip çıkmak” önemli idi, Doğadaki “börtü böceğe sahip çıkmak isteyen bir vali, doğal olarak her yapılan çalışmayı insan odaklı yapacağı düşüncesini ortaya koymuş oldu.

Tokat’ta çalışmalar farklı, doğru ve anlamlı bir şekilde takip edilecek olması dikkatimizi çekti, Vali beyin başkanlığında il ve ilçelerde Kaymakam beylerin başkanlığında yürütülecek olan sosyal projeler dikkat çekici idi.

Tokat il ve ilçelerde oluşturulan çalışma grupları; şehir ve gazi ailelerine, engelli olan insanlara, gariban kimsesiz insanlar ziyaret edilecek yapılan ziyarette devletimizin temsilcisi sayın Cumhurbaşkanımızın selamları ile aileler ziyaret edilecek, ziyarette var olan bir sıkıntı olursa derhal ilgili kişi veya kuruma iletilecek, istekler veya ihtiyaçlar durumuna göre en kısa zamanda çözüm bulunacak ve taleplerin durumuna göre yapılıp yapılmadı Vali bey ve  ilgili kurum yetkilileri tarafından oluşan havuz sisteminden takip edilecek olması çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Tokat’a atanalı henüz 2 ay olmasına rağmen vali beyin çalışmaları  halkımız üzerinde oluşan olumlu hava Tokat’ın kalkınmasında önemli rol alacaktır, halkla barışık, halkla  bütünleşen her çalışma mutlaka anlam kazanacaktır.

Gazeteciler gününde önemli açıklamalar yapıldı her gazeteci arkadaşımız yapılan konuşmanın tamamını değerlendirdiğinde Tokat’ın kurtuluş reçetesinin ortaya çıktığını mutlaka görecektir.

Tokat kalkınacaksa tarım ve Hayvancılık alanları ile mümkündür, bölgeye başka sanayi kuruluşlarının gelmesi kısa zamanda mümkün değildir, Tarım ve Hayvancılık her alanda desteklenirken, bunlara bağlı olarak Tarım ve Hayvancılık sanayisinin var olan değerleri korunacak, desteklenecek, yeni Tarım ve Sanayi sektörlerinin kurulmasına her aşamada katkı sağlanacaktır.

Vali beyin konuşmaları içinde bizlerin her an hayatında olan anlamlı çalışmaların da hayat bulacak olması bizleri farklı şekilde duygulandırdı, sahipsiz ve gariban insanların dertleri ile dertlenilecek, ihtiyaçları karşılanacak, hastane veya çeşitli tedavileri var ise onlarla ilgili kişi ve birimler ilgilenecek olması bizleri mutlu eden hususulardır.

Tokat’ta gençlerin uyuşturucu ile ilgili sıkıntıya düşmesinin engellenecek olması, uyuşturucu ile amansız mücadele yapılacak olması da gelecek kuşaklar için önemli.

Gençlerimiz artık uyuşturucu tuzağına düşmeyecektir, bu konuda Tokat İl ve ilçe Emniyet ve Jandarma ekiplerinin çalışmaları devam ettiğini görüyoruz, bu çalışmaları vali bey ilgili kurum yetkilileri ile bizzat takip edeceklerini gençlerin hiçbir tuzağa düşmemesi için devletin her imkanının seferber edileceğini, gençlere daha çok sahip çıkarak onların en iyi eğitimi alarak  ve yapılan çalışmalar içinde gençlerin iyi bir Kitap okuyucusu olması için çalışmaları yakından takip edeceğini ifade etti, kitap yazan gençlerin ise mutlaka destekleneceğini yeni yazarların ortaya çıkmasına destek vereceklerini ifade etti.

Tokat Eğitim alanında önemli ivmeler kazanacağına inanıyoruz, Eğitimde  asla taviz verilmeyecek olması, eğitim kalitesinin yükselmesi için devletin bütün imkanlarının seferber edilecek olması Tokat’ın eğitimi seviyesinin yükselmesi bakımından çok değerli çalışma olacaktır.

Vali bey konuşmasını yaparken aklıma Doğa Eker kızımız geldi, Vali beyin çizmek istediği gençli profilinde Doğa kızımız var, “TÜRKİYE’DE GENÇ KIZ VE KADIN OLMAK” adlı kitabı ile gönülleri fet eden Doğa, inşallah genç yaşta önemli bir kitap çıkartarak arkadaşlarına örnek olmaya devam edecektir.

Güzel ve anlamlı bir gündü, hem günümüz kutlandı hem de insani değerlerin Tokat’a ileri hamleler yaparak yoluna devam edeceğini görmüş olduk.

Günün Sözü: İNSANA DEĞER VERKİ DEVLET YAŞASIN

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.