Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ilçe ziyaretlerine devam ediyor.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı mesai mefrumu tanımadan yapılan yatırımları ve gelecek için önemli projeleri bizzat takip ederek çalışmaları yerinde inceliyor.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar ziyareti öncesinde, Başçiftlik ilçesine giderek “GEÇ TURFANDA” meyve fidan bölgesine giderek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Başçiftlik ilçesinde yapılan çalışmalarla ilgili olarak Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e  açıklamada bulundu, Vali Balcı; “Cemalettin bey ülkemizde herkesin bildiği gibi erkenci Turfanda üretimi yapılmaktadır, erkenci Turfanda ürünleri nasıl ki katma değeri yüksek olarak üreticiye yansıyorsa, inşallah bizlerde Başçiftlik ilçemizde yaptığımız, GEC TURFANDA meyveleri yetiştiğinde Başçiftlik halkımız önemli ekonomik katkılar alacak, bölgenin ekonomik yapısı daha güzel olacaktır. Yapılan çalışmalara başlamadan biraz zorlandık, sonra yapılan toplantılar sonunda halkımız yapılacak çalışmaya inandı ve kendi özel arazilerine Kiraz, Erik, Elma, Armut, Vişne fidanlarının dikilmesini sağladı, yaptığımız çalışmalarda öncelik halkın taleplerine öncelik veriyoruz, çalışmalarımızda Belediye Başkanları, Kaymakamlar, İl Genel Meclisi üyelerimiz, Muhtarlarımız önemli katkılar yapıyorlar, bizde Tokat valiliği, Tokat İl özel İdaresi olarak halkın taleplerine karşılık veriyor, destekliyoruz, bölgenin artık göç veren değil, giden gençlerimizin geri dönüş yaparak tarım ve hayvancılık alanında kendi doğdukları topraklarda refah seviyesi yüksek, sağlıklı ve huzurlu yaşamalarını sağlamaktır, inşallah Başçiftlik ilçemizde yapılan çalışmalar kısa zamanda meyvelerini verecektir” dedi.

Vali Balcı; ,“Başçiftlik’te Geç Turfanda Meyve Bahçemize 55 bin Kiraz ve 30 bin Elma olmak üzere toplam 85 bin meyve fidanı diktik, az miktarda diğer meyce çeşitleride dikilmiş ve dikilen fidanları yerinde görme imkanım oldu, dikim yapılan fidanlar gayet sağlıklı, sulama sistemini de modern bir şekilde hizmete sunduk. Cemalettin bey biz Çiftçimizin, üreticimizin, tarımın dostuyuz. Her zaman yanlarındayız, desteğimiz tamdır” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Başçiftlik ilçesindeki ziyaretten sonra Niksar’a gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi, çalışmalar hakkında Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e  açıklamada bulundu; “Cemalettin bey Başçiftlik ilçesindeki çalışmaları yerinde inceledik, şimdi Niksar’dayız, daha öncede ifade etmiştim, Niksar  Cevizi ile ün yapmış bir şehirdir, ismine yakışır şekilde  Niksar bölgesinde 180 bin Ceviz fidanı diktik, artık Niksar kaybedilen Ceviz ürün miktarını artık yeniden kazanmış olacak, Hükümet Konağı yapımı devam ediyor, Kapalı Spor salonunu yeniden yapıyoruz, Yüzme Havuzu, Tenis Kortu, Voleybol ve Basketbol sahası yapımına başlıyoruz, Niksar’a yeni bir Halk Kütüphanesi kazandırıyoruz özel idare imkanları ile çalışmalar yapıldı, yakında telini atacağız,

Tokat Valisi  , “Valiliğimiz koordinesinde, OKA, İl Özel İdaresi, OSB Müdürlükleri kaynaklarından yaklaşık 10 milyon TL bütçe ayırdık. OSB’lerimizin altyapı sorunlarını çözüyor; üretime, istihdama destek veriyor; bir taraftan da toprağımızı, suyumuzu, çevremizi ve doğamızı koruyoruz.”

 

Valimiz, “Niksar’da Valiliğimiz koordinesinde  Kültür Bakanlığımız ve İl Özel İdaremiz kaynakları ile kütüphane ve kültür merkezi yapıyoruz, yakında temelini atacağız.

Niksar’ımıza ve Niksarlı hemşerilerimize hayırlı olsun. “dedi.

Spor Tokat çalışmaları kapsamında Gençlik ve Spor bakanlığımız ile yaptığımız protakol sayesinde Yüzme Havuzu, Kapalı Spor salonu ve Voleybol, Basketbol, Halı Saha ile birlikte Tenis kortu yapılarak “Gençlerimizin ve çocuklarımızın sporu sevmeleri, daha güzel alanlarda spor yapmalarını sağlamak için kazandırılan tesisler memleketimize, hemşehrilerimize, gençlerimize ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Vali Balcı;  “uzun yıllar ihmal edilen OSB lere Valiliğimiz koordinesinde, OKA, İl Özel İdaresi, OSB Müdürlükleri kaynaklarından ayrılan bütçe ile OSB Altyapı Projeleri kapsamında Niksar OSB Evsel Atıksu, Yenilenebilir Enerji Destekli Arıtma Sistemi Projesini imzaladık.  Bir taraftan OSB’lerimizin altyapı sorunlarını çözüyor; üretime, istihdama destek veriyor, bir taraftan da toprağımızı, suyumuzu, çevremizi ve doğamızı koruyoruz.”dedi.

Uzun yıllar Niksar OSB nin sıkıntılar içinde Niksar’da yatırım yapmak isteyen yatırımcılara arsa tahsisi yapılmaması bugüne kadar Niksar OSB de yapılması beklenen yatırımlar yapılamamış, Tokat valisi Dr. Ozan Balcının gayretli çalışması ile birlikte Niksar Kaymakamı İlhami doğan’ın OSB başkanı görevini devralması ile Niksar OSB nin bütün sıkıntıları giderilmiş, yakın zamanda yeni yatırımcıların Niksar OSB ye gelerek yatırım yapacakları ifade edilmiştir.

Niksar OSB nin alt yapı çalışmaları devam ederken, yatırımcı için önem arz eden Doğal Gaz çalışmasının da başlaması bekleniyor.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı; “bölgemiz doğal güzellikleri ile adeta Cennetten bir köşe gibi bu güzellikleri koruyarak halkımıza hizmeti yapıyoruz, bölgenin güzelliğine bir katkı olması bakımından Yazıcık Kasabasına bir Mesire yeri kazandırıyoruz” dedi.

Vali Balcı; Kitabın başkenti Tokat’ta çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanmasını, nitelikli bilgiye ve kültüre sahip olmasını istiyoruz, bu kapsamda Niksar’a yeniden halk Kütüphanesini yaparak, çocukların ve halkımızın daha büyük alanda hizmet almasını, Kitap okumasına katkı sağlayacağız, daha öncede ifade ettim, Kitabın başkenti Tokat olacaktır, yaptığımız Kütüphaneler bunun öncüsüdür ” dedi.

NİKSAR2DA Kapalı Spor salonunun yeniden yapılacak olması, Niksar için önemli olduğu, gençlerin daha geniş imkanlarla spor yapmaları pek çok kötü alışkanlıklardan kurtulmaları sağlanacaktır.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e; “Cemalettin bey Niksar her hizmeti hak ediyor, bu çalışmalarımızı Milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi üyelerimiz, Kaymakam ve Belediye başkanlarımız, kurum yetkililerimizle birlikte Valiliğimiz öncülüğünde yapıyoruz. Hizmetlerin anlam kazanabilmesi için halkımız ve devletimizin kurumları ile birlikte yapınca daha anlamlı ve kalıcı oluyor, bölgede susuz Toprakların sulanması için yaptığımı göletler ve havuzlar, sulama sistemleri sayesinde Tokat özlenen şehir olmaya devam edecektir” dedi.