EDİTÖR

TARAF DEĞİLİZ, AMA!.

Seçimler yaklaştıkça birileri düğmeye basmaya başlamış.

31 Mart seçimlerine az bir zaman kaldı, ne derler; “Takke düştü, Kel gözüktü” diye, biz bunu derken bizim Kel Ömer kardeşimizi kastetmiyoruz, o şapka takıyor, Çorba yapıyor.

Seçimler yapılacak sonuca herkes katlanacak, şu kişi veya bu kişi seçimin galibi olacak.

“şu söz önemli; “siz neye layık iseniz öyle yönetilirsiniz”. Ülke yönetimi 17 yıldır AK Partinin elinde, sayın Cumhurbaşkanımız ve arkadaşları 18 yıl önce kurdukları partiyi seçime soktular ve 17 senedir AK Parti iktidarı devam ediyor, 31 Mart seçiminden sonra 4 yıl daha seçim yok yani AK Parti bizleri genel yönetim olarak 21 yıl yönetmiş olacak.

Yazımızın başlığında ifade ettik “BİZ TARAF DEĞİLİZ AMA” yazmaya devam ediyoruz, her yazdığımız yazının mutlaka bir veya birkaç hedefi vardır bundan da asla vazgeçmeyiz.

Bizler Cumhur İttifakına inanan insanlarız, bu seçimde Cumhur İttifakının zarar görmesini istemeyiz ama, aday belirlemede yaşanan sıkıntıların da bir karşılığı olmalıdır.

Seçimlerde ne kadar “taraf olmayacağız” desek de mutlaka samimi ve dürüst insanların yanında yer alacağız ve doğruların tarafı olacağız.

Seçimler yaklaştıkça pek çok dost ve arkadaşımız bizleri ziyaret ediyor, karşılaştığımız zaman; “seçimler nasıl gidiyor?” diye sorduğunda, bizde; siyasete karıştığım görüldü mü?, bak gayet rahatım birilerinin dayatması karşısında yapacak şey yok, sandığa gideriz bir oyumuz var verir sonucuna katlanırız” diyoruz.

Seçimler yaklaştıkça insanların beklentileri de değişiyor, ne kadar kendimizi geriye çekersek çekelim mutlaka bizleri bir şeylerin peşine takmaya çalışıyorlar.

Sohbetlerin konusu ne olabilir?, hangi aday ne demiş?, hangi aday seçim vaadi olarak ne söylemiş?, ne yapacakmış?.

Sohbetler sürüp gidiyor, Niksar eski belediye başkanı İdris bey ile zaman zaman sohbet ederiz, başkan Çarşamba günü bizleri ziyarete geldiğinde yine siyaset konuştuk; “başkanı nasıl gidiyor seçimler aday yapmadılar sizi ama mutlaka bir düşüncen vardır?, ayrıca daha önce haber yapmıştım sizin döneminizde Çamiçi Yaylasının Kanalizasyon şebekesi meselesi bitmek üzere idi sizden sonra iş yapılmadı bu konu önemli olduğu için soruyorum, ayrıca daha önce yapılan bir iş tamamlanmadan yine yapım için ihale yapılabilir mi?, diye sorduğumda, İdris bey biraz durakladı ve şu düşüncesini aktardı; “Cemalettin bey taktir parti yönetimlerinindir, görev vermiş olsalardı bizden sonra yapılmayan hizmetleri yapacaktık, bize görev vermediler ancak bizlere fikrimiz sorulduğunda kendilerine güzel düşüncelerinizi ifade ediyoruz, bu şehre güzel hizmetler yaptık hayırlı  artık, sorduğun diğer soruya gelince, evet Niksar Çamiçi yaylasının kanalizasyon meselesini çözmüş idim, malzeme parası İller Bankası kredisi işçiliği Niksar belediyesinden olmak üzere çalışma yaptık, hizmete başladık Kebap Ocakları bölgesine kadar kanalizasyon şebekesini getirdik, sonbahar aylarında yapabildiğimiz kadarki kısmını yaptık havalar soğudu Kar yağınca çalışmayı bıraktık İller Bankasından kredi le aldığımız malzemeyi güvenli bölge olarak Çamiçi bölgesindeki Orman deposuna muhafaza ettik, bildiğiniz gibi 2009 belediye başkanlığı seçimi biz kaybettik, devlette devamlılık esası vardır benden sonra seçilen arkadaşımız işi tamamlaması gerekirdi, çünkü iş İller Bankası kredisi ile yapılmıştı, sonrasını uzun zaman takip edemedim, bir ara konu açıldı daha öncede sizinle konuşmuş idik o zaman soruşturdum ki Çamiçi yaylasının kanalizasyon işi yapılmamış, devletin kurumu kendi yaptığı ihaleyi tamamlamak zorundadır, yapılmayan işte sıkıntı olur suç işlenmiş olur ki bunun bedeli herkese sıkıntı yaratır”  dediğinde başkana, peki bu konuda yetkililere hiçbir şey sormadınız mı?” dediğimde; “Cemalettin bey konuyu geçen günlerde partimizin yaptığı istişare toplantısında gündeme getirmiştim, mevcut belediye başkanı Özdilek beye konuyu hatırlattım, kendisi de gerekli cevabı vereceğini ifade etti, ama verilen cevap doğru olmadığını kendisine ifade ettim, devlet yapılan işin hesabını mutlaka sorar, o hizmet mutlaka tamamlanmalı” dedi.

Bu sohbeti yaptıktan sonra belediye başkanı Özdilek Özcan’ın seçimlerle birlikte hazırlattığı iki  kitapçığı bize getirenler oldu, iki kitapçık içindeki konulara bir göz attığımda yukarıdaki konu hakkında bir başlık görüm; ÇAMİÇİ YAYLASI KANALİZASYON ŞEBEKESİ PROJESİ” başlığı altında şu sözler yazılı idi; Niksar’ın gözbebeği konumundaki Çamiçi yaylamışın altyapı sorunları çözümlenecektir. Plan, mimari ve tasarım çalışmalarını görev süremizde tamamladığımız projeleri hayata geçireceğiz” deniyor, şimdi bu konu ilginç hale geliyor.

Tamam yazmayalım da, ne yapalım?, devlet bir hizmetin yapılması için milyonlarca lira ödenek ayırıyor ödeme yapılıyor ve halkın cebinden bu para alınıyor ve yapılması gereken çok önemli bir hizmet 10 yıldır yapılmıyor!..

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan söz konusu tarihlerde Fen İşleri Müdürü idi belediye başkanından çok Fen İşleri müdürü olarak onu ilgilendiriyor, çünkü Fen İşleri müdürlüğünün kontrolünde yapılan bir iş, devletin ihale sistemi ile alınan Kanalizasyon şebeke malzemeleri ortada yoksa, 10 yıldır hizmet yapılmadı ise bunun bir sorumlusu olmalı.

Bu konulara girmek istemiyoruz ama, Özdilek Özcan seçim çalışmaları içinde hazırladığı kitapçıkta yapılması gereken işler yapılmayıp yeni bir iş yapılacakmış gibi halka sunulunca konuyu halkın taktirine sunmak zorunda kaldık.

Bu seçimde insanların aklı ile alay ediliyor adeta.

Belediye başkanlarının seçim beyannamelerini ele alıp haber yapmayı düşünüyoruz, karışmayalım diyoruz ama insanların aklı ile alay edilmeye başlayınca görevimiz yapmak zorundayız.

Ne gereği vardı “150 proje yapacağım” yalanı ile kitapçıkla halkın karşısına çıkmaya?.

Seçimlere oy vermek için katılmayı düşünürken ve kenarda beklerken, neden halkımızın aklı ile alay edercesine kitaplar basılıp insanların aklı ile alay ediliyor?.

5 yıllık zaman içinde yapılması zorunlu işler yapılmayıp, “seçim kazanırsam Deprem Toplamam Merkezi Kurulması Projesi” demek ne kadar doğrudur?.

Neyse eldeki kitapçılığı ele alıp insanların aklı ile alay edilen maddeleri yazmaya çalışacağız.

Günün Sözü: İNSANLARIN AKLI İLE ALAY EDENLER, ALAY KONUSU OLURLAR.

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. kim kimi kandrıyorsa allah fitil fitil burunlarından getirsin milletin paralarını kim çar çur ediyorsa bu babamda olsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.