EDİTÖR

TAKKE DÜŞER, KEL GÖZÜKÜR!.

Seçimlere 5 kala heyecan fazlalaştı.

31 Mart seçim heyecanı artık bütün partilerde zirve yaparken, seçmenler üzerinde de etkili olmaya başladı.

Niksar’da seçim heyecanı yükselmeye başlarken, partilere yakın bazı insanlar seçmenleri etkilemek için algı operasyonu yapmaya başladı.

www.yesilniksar.com adlı internet sitemizde belediye başkan adayları ile ilgili anket çalışması yapmış idik, sonuçları yayınlayacakken Yüksek Seçim kurumunun yasakları günü ile karşılaştık, bu nedenle seçim anketini yayınlama şansımız olmadı, çalışmayı birkaç gün önce tamamlamış olsa idik sonuçları yayınlamak isterdik.

Bizler anket firması falan değiliz, halkın isteği üzerine anket çalışması yaptık, sonuçları yayınlayacağımızı ifade etmiş idik  ama kanunlar buna izin vermedi.

Bizlerin yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını bizlerde merak ediyoruz, bakalım internet sitemizde yaptığımız anket sonucu neyin göstergesi olacak?.

Anket sonuçlarını seçimlere kadar yayınlamak kanunen sakıncalı, bizler her zaman kanunlara saygılıyız, saygılı olmak zorundayız, kanunlara karşı gelmek hiç kimseye fayda sağlamayacak ayrıca seçimleri bir aday kazanacak, seçim sonuçları zaten 31 Mart akşamı saat 20 ortaya çıkacak ve heyecan doruk noktaya gelecektir.

31 Mart seçimleri yaşanan ve yaşanması muhtemel olan  pek çok olayın sonucunu gösterecektir.

Seçim sonuçlarını bugünden kestirmek çok kolay değil ama, çok ilginç ve heyecanlı bir seçimin olacağını söylemek mümkün.

31 Mart akşamı saat 20 civarında sonuçları almaya başlayınca, Niksar ‘ad heyecan doruk noktasına çıkacaktır, önemli olan sonuçların ortaya çıkması ile birlikte bazı geri zekalılar inşallah taşkınlığa kalkışmaz.

31 Mart seçimlerinden sonra 4 yıl seçimler yok, Cumhur İttifakı partiler Ankara ve İstanbul’u alacağı için siyasetçiler bir seçim havasına ülkeyi sokamayacaktır.

Ülke genelinde belediye başkan adayları veya partilerde farklı seçim sonuçları çıkmış olsa da, Ankara ve İstanbul sonuçları kadar etkili ve tepki verecek bir siyasi dalgalanma olmayacaktır.

AK Parti Tokat ve ilçelerinde seçim kaybettiğinde ülke siyasetine fazla etkisi olmayacak, ama Ankara ve İstanbul’u aldığında muhalefet partileri seslerini kesecekler, hele birde İzmir’i Cumhur İttifakı alınca muhalefet partileri nefes dahi alacak yer bulamayacaklar ve siyasetin tepesinde ciddi çalkantılar olacaktır.

Ankara belediye başkanlığı seçiminde bir sıkıntı yaşanacağın sanmıyoruz, Ankara seçmeni belli zaman içinde AK Partinin yaptığı yanlışları ifade etseler de, Ankara seçimi ülke genelini ilgilendireceği için seçmenlerin riskli bir döneme ülkeyi sokacağını sanmıyoruz.

Tokat’ta 12 de 12 yapan AK Parti seçimlerde pek çok belediyeyi kaybetmiş olsa ne olacak ki?, sonuçta sayın Cumhurbaşkanımız siyaseten hesap soracağı kişilere hesabı soracak, 4 yıl sonra yapılacak olan seçimlerin hazırlığını ona göre değerlendirecektir.

Ankara bizlerinde dikkatini çekiyor, özellikle CHP adayı sayın Mansur Yavaş’ın kendisini savunamaması seçmen üzerinde ciddi etkisinin olduğunu görüyoruz.

AK Parti Ankara belediye başkan adayı sayın Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamalarla yaşanan süreçleri açıkladı, sayın Özhaseki’nin konuşmasını dinleyen her Ankara seçmeni sayın Mansur  Yavaş’a oy verecekse de, açıklamalardan sonra artık  oy vermeceğine inanıyoruz.

CHP adayı sayın Mansur Yavaş seçimlerde MHP seçmenlerinin oylarına göz dikmiş olmalı, sayın Yavaş MHP üzerinde ne kadar etkili olabilir ki?, eskiden MHP de siyaset yaptığı için duygusal bağları olan insanlardan bir kısım oy alabilir ama, MHP li seçmenlerden çok fazla oy alması söz konusu olamaz.

MHP seçmeni üzerinde Ankara’da da, Niksar’a da bir algı operasyonu yapılmak istendiğini görüyoruz.

24 Haziran seçimleri önemli bir seçimdir, daha önce kendi partileri olarak gördüğü partiye 24 Haziran seçimlerinde oy vermeyecek olanlar zaten tercihlerini ona göre verdiler, lakin 24 Haziranda MHP den giden aylar gitti, ancak 24 Haziranda MHP den  giden oyların çoğunluğu MHP ye geri döndü, bunu seçim sahasında çok net görebiliyoruz.

Bizler burada şu partiyi veya bu partiyi savunmak ve eleştirmek için bir gayret içinde değiliz, ayrıca her seçim bölgesinin kendisine has özellikleri var, bu özelliklerden dolayı seçimlerde adayların kazanası veya kaybetmesi mümkündür.

Bizleri ülke genelindeki seçimler fala ilgilendirmiyor, bizleri ilgilendiren seçim bölgesi Niksar, sonra Erbaa, sonra Tokat, Ankara ve İstanbul.

Bu seçimde seçmen profilini daha net  görmeye çalışacağız.

24 Haziran seçimleri sonucu seçmenlerin vermiş olduğu mesajları yazmış idik, bu seçi sonucunda da seçmenin vereceği mesajları yazacağız, seçmenlerimiz bizlere verdiği mesajların sandığa yansıyıp yansımayacağını da göreceğiz.

Biz çok seçim gördük bu seçimi de atlatacağız, seçimden sonra dak ka bir gol bir demeyeceğiz.

Seçimlerden sonra bir durum değerlendirmesi yapacağız, sonra kazanan başkanı kutlayacağız, sonra Niksar’a güzel hizmetler yapması için duygu ve düşüncelerimizi ifade edeceğiz.

31 Mart seçiminden sonra belediye başkanı ile memleket meselesi yüzünden asla kavgalı noktaya gelmeyeceğiz, beleidyenin neyi varsa sattığında da asla “neden bunları sattın?” dahi demeyeceğiz, satmak için bir söz söyler ise de kendisine; evet başkanım satabilirsin” diyeceğiz, gerçi satılacak bir şeyde kalmadı!.

Ne yapalım sağından solundan bir şeyler yazmak zorundayız, Zülfiyare dokunmadan seçim sürecini atlatmaya çalışacağız, yazacak çok şey var, bugün yazmadıklarımızı seçimden sonrada asla yazmayacağız, ne reye kadar?, diye soranlara, benim burun mesafeme kadar gelebilir, ama, burun mesafemi geçmeye çalışırsa k böyle bir ihtimal de vermiyoruz, o zaman herkes mutlu bir şekilde 5 yılık sürece başlamış olacaktır.

Niksar yeni bir 5 yıllık süreci yaşamak için, zamanı heyecanla bekliyor.

Niksar’da 24 bin oy var, bunların tahminen 21  oyu sandığa gidecektir, 21 bin oyun 15 bini 3 parti tarafından paylaşılacağını düşünüyoruz, geri kalan 4 cü 5 binin fazlasını alan belediye başkanı olacağını düşünüyoruz.

Günün Sözü: TAKKE DÜŞER, KEL GÖZÜKÜR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.