EDİTÖR

SİYASETİN KİRLİ YÜZÜ!.

Siyasetin kirli yüzünü yine görmeye devam ediyoruz.

CHP ve HDP’nin ortak düzenledikleri  mitinge gelen samimi ve gerçek CHP’liler miting alanına alınmak istenmedi, CHP’li insanlar ellerinde Türk Bayrağı ve Atatürk resimli bayrak ile miting alanına gelinde bir grup HDP’li yetkili CHP’lilerin üzerine yürüyerek ellerindeki Atatürk resimli Türk bayrağını almak istediler

Yürüyüşte “ADALET İÇİN YÜRÜYORUZ sloganlarının atıldığı bir zamanda  yaşanan sıkıntı tam bir rezaletin örneği idi.

CHP VE HDP NİN ORTAK MİTİNGİNE TÜRK BAYRAĞI İLE GELEN CHP’LİLER ŞOK OLDU.

HDP’LİLER CHP’LİLERİN TÜRK BAYRAĞI AÇMALARINA MÜSADE ETMİYOR VE ELLERİNDEKİ TÜRK BAYRAKLARINI ALMAK İSTİYORLAR.

CHP insanların ellerindeki Atatürk resimli Türk bayraklarını almak isteyen HDP’li ve mitingi düzenleyen kişilere gerçek CHP’liler ve vatan sevdalıları tepki gösteriyor; “bu bayrağı kimse alamaz, bu bayrağı elimden kimse alamaz, ben bu bayrak için buradayım” diyor, uzun bir kargaşa yaşanıyor.

İlginç değil mi?,- Tırajikomik.. CHP’liler, Hdp’lileri “Türkiye’lileştireceğiz” diye oy bağışlamış, Hdp’liler ise CHP’lilere Türk Bayrağını Yasaklamış, 31 mart seçimlerine CHP ısrarla hdp’lilerle gitmeye devam ediyor.

Gerçek vatan sever ve Atatürkçülere yakışan bir mücadeleyi veren gerçek CHP’lileri kutluyoruz, özellikle bir bayan kardeşimiz elindeki Türk bayrağını almak isteyenlere vermediği gibi sonuna kadar mücadele yapıyor, bölücü sloganlara sessiz kalan organize yapan kişiler Atatürk resimli Türk bayrağına tepki göstermeleri bu ülkede var olan bir gerçektir.

CHP; biz bu ülkenin kurucu partisiyiz, Atatürk’ün kurduğu CHP bu ülkenin sahibidir” derken, Hdp’liler ise 31 Mart seçimlerine giderken Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün resimli Türk Bayrağının miting alanına alınmamasını sağlıyor.

“BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR” sözü inşallah yeniden hayat bulacaktır, gerçek CHP’liler yaşanan bu süreçleri iyi değerlendirecektir, kendi  ülkende kendi bayrağını bir siyasi mitingde veya yürüyüşte kullanamazsanız, nerede kullanacaksınız.

CHP bu seçimden sonra mutlaka kendisine yeni bir yol haritası çizecektir.

31 mart seçimleri CHP için önemlidir, CHP içinde yuvalanan Atatürk düşmanları ve ihanet içindeki hainlerle, gerçek CHP’lilerin ayrışma günü 31 Mart seçimleri sonrasında olacaktır.

Gerçek CHP’liler ellerinde Atatürk resimli Türk bayraklarını her zaman ve her yerde dalgalandırmak için CHP’ye sahip çıkacaktır.

HDP’nin kendi mitinginde zaten Türk bayraklarını görmek mümkün değil, ama hiç değilse CHP ile birlikte yaptıkları miting ve toplantılarda Türk bayraklarına saygılı olmaları gerekir, bizler bunları söylerken iyi ki gerçek yüzlerini CHP’lilere göstermeleri bakımından da önemlidir.

CHP’li insanların miting alanında verdikleri mücadeleyi canı gönülden kutluyorum; “bu bayrağı kimse alamaz” diyen insanların sayısının az olması hiç önemli değil, önemli olan gönülden bu vatana sadık olmaları ve kendi değerlerine sahip çıkmalarıdır.

Bir siyasi miting alanına davet edilen insanlara “Türk Bayrağını taşıyamazsın, buraya sokamazsın”  diyen hainlere karşı; “bu bayrağı elimden kimse alamaz, ben bu bayrak için buradayım” diyenler olduğu sürece bu ülke hiçbir zaman ayaklar altına alınamayacaktır.

31 Mart seçimlerine giderken siyasetin çirkin yüzünü sıkça görmeye başladık, inşallah seçimlere giderken gerçek CHP’liler kendilerine karşı yapılan ihanetin farkına varırlar ve ilk defa seçimden önce tepkilerini sandıkta kendi parti yetkililerine verirler, sonrada parti içindeki sıkıntıları temizleyerek vatan sever olduklarını Atatürk’ün kurduğu partinin Atatürk’e yakışır şekilde bu ülke insanına hizmet yapmasını sağlarlar.

Atatürk’ün kurduğu bir siyasi oluşum etkinliğinde Atatürk ün resminin alınmaması, Türk Bayrağının miting alanına sokulmamasının asla bir izahı yoktur, miting alanındaki provakatör kişilerin ellerindeki Türk bayrağı taşımak isteyenlere söyledikleri sözleri kabul etmek mümkün değildir.

Gerçek CHP’lilerin en güzel sloganı “Ben bu bayrak için buradayım” demesi olacaktır.

Gerçekten de vatana sevdalı CHP’liler ve Atatürkçülerin “Ben bu bayrak için buradayım” sözleri siyasete damga vurmalıdır ve seçimlerin sonuna kadar bu sloganı her zaman ve her yerde ifade etmelerini isteriz.

Siyasi koltuk uğruna insanlar milli ve manevi değerlerinden vazgeçmemelidir.

Birileri koltuk sevdası uğruna kendi milli ve dini değerlerinden vazgeçebilir ama, onların ihanetleri görüldüğünde gerekli tepkilerin verilmesi gerekir. Miting alanında Türk bayrağını miting alanına almak istemeyenlere ve çöpe atmak isteyenlere verilen bu tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyümelidir.

Bizler bir konuyu yazarken Hdp ismini mecburen yazmak zorundayız aksi taktirde ülkeme ve milletime ihanet edenlerin ismini dahi burada yazmak istemeyiz.

CHP aklını başına almalıdır, Hdp ile yapılan her seçim çalışması kendilerine zarar verdiğini, CHP’nin sürekli seçmen kaybetmesinin nedeni olarak Hdp’yi her zaman desteklemeleri olduğunu görmeleri gerekir.

Siyaseten AK partinin önünü kesmek için Hdp ile iş birliği yapmak CHP’ye  oy kazandırmıyor, kazandırmadığı gibi gerçek CHP’lilerin oylarını kaybediyor.

Siyaset bir hizmet yarışı ise, CHP başka partilerin kapısından içeri girip onlara taviz vererek onlara verdiği tavizler sonrasında “kazanacağım” dediği yerde sürekli kaybediyor.

Yapılacak seçimlerde CHP mutlaka kendisini toparlayacak şartları oluşturacaktır.

Cumhuriyetin kurucusu olduğu bir siyasi parti, kendi kurduğu Cumhuriyeti yıkmak için siyaset yapan hiçbir oluşum ile bir araya gelmemesi gerekir.

Günün Sözü: BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.