EDİTÖR

SEÇİMLERİN HEYECANI YOK!.

Seçimler yaklaşırken seçmende seçim heyecanının olmadığını görüyoruz, seçim demek heyecan demekti!.

Seçimlerde heyecanın olduğunu adayların ortaya çıkmadan fazlası ile görüyorduk, partilerin adayları ortaya çıktı, heyecan birden ortadan kalktığını gördük, ilginçtir burada olmayan seçim heyecanını başka illerde ve ilçelerde görüyoruz.

Tokat ve ilçelerinde seçim heyecanının olmaması seçmenin bir tepkisi olarak mı ortaya çıktı?, nedenlerini görmeye çalışacağız, ama bizler seçi heyecanını kaybedince bir sürü sözlerle karşılaşıyoruz.

Düşünüp taşınıyoruz, şöyle olunca, böyle diyorlar, geri çekilince bir sürü laf ediliyor, sonra karar verdik bakalım bizim halimize.

BENİM HALİM GÜZEL ANLATIM

Üzülüyorsun, “Takma” diyorlar..?

Kızıyorsun, “Değmez” diyorlar..?

Boşveriyorsun; “Gamsız” diyorlar..?

Susuyorsun, “iki Çift Laf Et” diyorlar..?

Konuşuyorsun, “Muhatap Olma” diyorlar..?

Çekip Gidiyorsun, “Mücadele Et” diyorlar..?

Alttan Alıyorsun, “Tepene Çıkardın” diyorlar..?

Bağırıyorsun, “Sakin Ol” diyorlar..?

Aklı Başında Davranıyorsun, “Bu Kadar Uslu Olunmaz” diyorlar..?

Dikine Gidiyorsun, “Yaşına Başına Yakışmaz” diyorlar..?

Bu kadar işi karışınca aklımıza gelen son nokta şu oluyor,

 

Ölünce Ne Diyecekler..?

Muhtemelen; “Ölüm Sana Yakışmadı”, Normal Tabii, Dirimizi Beğenmediler ki Ölümüzü Beğensinler..!

Yazıyoruz olmuyor, yazmıyoruz olmuyor, memlekette sıkıntılar almış başını gidiyor.

Bu seçimde bir sıkıntı var, var olan sıkıntıyı bizler görüyoruz da, ama görmesi gerekenler ne gariptir ki görmüyor!.

Bu seçimde FETÖ terör örgütü bağlantılı kişiler, yani örgütün kenarında köşesinde olan kişiler AK Parti ve MHP de olmaması gerekirken, bakıldığında pek çok insanın bağlantılı olduğu bilinen veya iddia edilen kişilerin olduğu sürekli ifade ediliyor!.

Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli konuşmalarında Cumhur İttifakına atıfta bulunurken, seçmenin mutlaka Cumhur İttifakına sahip çıkmasını istiyorlar, seçmenin bu sahiplenme konusunda sıkıntı yok, seçmenler olarak Cumhur İttifakına bağlı kalmak isteniyor ama, tespit edilen adayların tespitinde yaşanan sıkıntılar, yani açıklanan adaylarda yaşanan sıkıntılar seçmenin tepkisini çekenlerden oluşmaktadır.

AK Parti ve MHP genel başkanlarına saygıda kusur işlemeyen seçmenler, belirlenen adaylara çok tepki verdiklerini insanlar nasıl anlatacaklar?.

Tokat bölgesinde aday tespitlerinde çok ciddi sıkıntıların olduğunu tarihe not düşerek ifade etmek isteriz, yanlışı yazmaz isek, tarihe not düşmez isek, yarın var olacak sıkıntılar sonrasında birileri bizlere; haberimiz yoktu neden yazmadınız?, neden söylemediniz?, neden haber vermediniz?” denecektir.

Seçimlere az bir zaman kalmasına  rağmen seçmen geriye çekildi, meydanları boşalttı ve bu seçimin galibi kimler olacak?, bunu şimdiden kestirmek mümkün değildir.

Bu seçimde seçmene; “ben yaptım oldu bitti” diyenlerin sayın genel başkanlar oluğuna inanmıyoruz, özellikle AK partinin bu seçimde daha dikkatli ve titiz davranacağını düşünen halk, hüsrana uğramıştır!, bu tespitimizi mutlaka kenarda not olarak saklanmasında fayda vardır.

Bu seçim ilginç bir seçim olacaktır, bugüne kadar yaptığımız halkı mücadelenin bir anlamı olmadı, gerçekleri görmesi gerekenler ne yazık ki gerçeklere göz yumdular, gerçeklere göz yumanların inançlarını inkar ettiklerini düşünüyorum!.

Çok şeyler yazmak istemiyorum, kendimizi geriye çekmekte fayda var.

Bu şehrin kalkınmasını isteyen taraftayız, bu şehrin artık yerlerde sürünmesini kabul edemiyoruz.

Niksar muhteşem bir şehir olmasına rağmen Niksar’ı yönetenlerin bu şehrin kıymetini bilmediğini görüyoruz, düşünüyoruz ve de yaşıyoruz.

Niksar sahipsiz bir şehir!, bu şehre bu seçim döneminde sahip çıkmasını düşündüğümüz, beklediğimiz insanların bu şehre sahip çıkmadıklarını ve hatta sıkıntılarını hiç dikkate almadıklarını gördük!…

Şimdi meydan çıkarcıların oldu, çıkar çatışmalarının galip geleceği süreçler yaşanıyor!.

Bu şehrin hiçbir mücadelesinde, sıkıntısında, yaşadığı problemler de gözükmeyenlerin bir koltuk kapmak için gizli  pazarlıklar içinde olduklarını görüyoruz.

Bu seçimde hiç kimsenin sırtıma basmasına izin vermeyeceğim, bu konuda ne kadar başarılı olurum!, bunu da kestirmek zor, birileri mutlaka benim ismimi kullanarak pazarlıklar yapacaktır, biz buna izin vermeyeceğiz tabi ki ama karşı taraflarında, buna dikkat etmesi gerekir.

Buradan o kadar çok şeyler yazmak isterim ki, her yazdığım satırla havalara hoplayacaklar var, yazmamaya özen gösteriyorum, yazmamak içinde gayret edeceğim.

Şimdi ben bunları yazınca  “neden yazmıyorsun” diyen arkadaşları olacaktır, yukarıdaki paylaşımı yaptığımda bazı dostlar ve arkadaşlar arasında bize telkinde bulunanlar olmuştu, “bırak yazma dinlen”  diyenler oldu.

Çok istiyorum bırakmayı, belli süre yazmamayı ama bu şehrin bu ülkenin en kritik günlerden geçerken kendimizi geriye çekmenin bir vebali bir bedeli olacağını düşünüyoruz.

Her yazdığımız yazının bir hedefi tabi ki var, hedefi olmayan hiçbir yazımız olamaz.

Fazla Zülfiyare dokunmadan bakalım nereye kadar gideceğiz, bazı konularda çokta ısrarcı olmamak gerekir, bazı insanlar insan satmakta çok hünerli olunca geri çekilip satış yapanları izlemek gerekir.

Dün ne diyordu?, bugün nerde ne yapıyor?, çok önemli.

Günün Sözü: ZÜLFİYARE DOKUNMADAN NEREYE KADAR!.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.