EDİTÖR

NİKSAR’DA SEÇİM KİM KAZANACAK?

Niksar en sıkıntılı seçim sürecine girdi.

Niksar’da belediye başkanlığını kim kazanacak?, sorusu gündeme geldi, adayların netleşmesine çeyrek kala henüz hiçbir adayın öne çıkmadığı görüldü.

Niksar’da 24 bin seçmen bulunmaktadır, bunları tahminen 21 bini sandık başına gidebileceği şu an için tahmin ediliyor, kullanılacak oylarda ciddi bir zayiatın olacağı da düşünülürse, tahminen geçerli oy sayısı 20 bin civarında olacaktır.

31 Mart seçimlerinde tek sandıkta oy kullanılacak, yani Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi, İl Genel Meclisi, Muhtarlar ve Muhtar Azaları olmak üzere 5 oy kullanacağız.

Belediye Başkanlığı için ayrıca bağımsız aday  olduğu için bu seçimde insanlarımız 6 defa düşünecek 5 defa oy verecek!.

Bağımsız belediye başkan adayı Avukat Mehmet Altıkulaç seçimlere katılıyor, bu seçimde uzun yıllardan sonra ilk defa bağımsız belediye başkan adayı seçimlere katılıyor, bakalım Niksar seçmeni bağımsız adaya ne kadar oy verecek?, vereceği oyların farklı bir anlamı olacaktır.

Şunu ifade etmekte fayda var, AK Parti belediye başkanına seçmenin çok büyük tepkisi bulunuyor, seçmenin AK Parti adayına olan tepkisi nasıl sandığa yansıyacak bu şu an için Niksar’da en çok konuşlan konular arasında.

Bugün bir arkadaşımızla  sohbet ederken arkadaşlar şunu ifade etti; “belediye bizleri çeşitli yerleri ziyaret için götürdü, ilk defa nereye gideceğimizi söylemediler sonra gezi başlayınca anladık ki belediye başkanı yaptığını söylediği yerlere bizleri gezdiriyormuş, gezdiğimiz alanlardan bir tanesi de başkanın afişlerde öğünerek söz ettiği “OTO GALERİCİLER SİTESİ” oldu buraya gittik bizlere bilgi verirken kendisine şunu sorduk, başkanı burası gerçekten Oto Galericiler sitesi mi?, böyle Oto Galericiler sitesi hiçbir yerde görmedik burayı alan insanlar araçlarını nasıl sergileyecekler iç içe olan bir alan ve karşılıklı araçlar konduğunda araçların hareket edeceği alan yok, nasıl yapıldı burası?, böyle bir hatayı hiç kimse yapmaz ama siz bunu nasıl fark etmediniz?, diye sorduk, başkan bu soru üzerine çeşitli bahaneler söyledi pek çok arkadaş verilen cevabı tatmin edici bulmadı, görülüyor ki gerçekten de yapılan işyerleri Oto galericilere uygun değilmiş, söz konusu yerler defalarca satışa çıkartılmış ama satılmamış” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Gerçekten de Niksar’da belediyenin yaptığı OTO Galericiler sitesi asla yapılan işe uygun olmadığı hatta inşaatın temelleri atılırken çok sayıda insanımız konuya vakıf olmuşlar bizlere; belediye başkanı Özdilek Özcan ne yapmak istiyor bilen var mı, kendisi hem İnşaat Mühendisi, hem de berbat bir proje uygulanmaya çalışılıyor burası asla Oto galericiler sitesi olmaz yapımı uygun değil binalar iç içe araçların burada sergilenmesi mümkün değil, bırakınız bir Mühendisi sıradan bir insan bile böyle bir hatayı asla yapmaz, İnşaat Mühendisiyim  diyen bir kişi nasıl olurda İnşaat daha temeli atılırken bunu fark edemez?” diyenlerde oldu, konuyu birkaç defa haber şeklinde yaptık ama ne garipse İnşaat Mühendisi olan bir belediye başkanı göz göre göre hatalı inşaatı yaptı ve bugün hiçbir Oto Galerici yapılan işyerlerinden satın almadı, 2 işyerini poşet satıcısı arkadaş, bir iş yerini de alacaklı olan bir kişinin aldığı ifade ediliyor.

Seçimler ilerledikçe hata yapan belediye başkan adayı seçmenin Tokadını yiyecektir.

Niksar’da yapıldı denen hizmetler ne yazık ki yapılmadı, mahallelere 80 milyon TL ile iş yapıldı sözleri ne yazık ki gerçekleri yansıtmıyor, elle tutulacak şu mahallede hizmet mükemmel denecek hiçbir mahalle yok!, ama çok ciddi paraların harcandığı söylenince halkımız; bu paralar nereye harcanmış?, hangi mahalleye bilyonluk yatırım veya hizmet yapılmış?” diye soruyor, bu soruların cevabı alınmadığı için Niksar seçmeni bu seçimde mevcut belediye başkanına Kırmızı kartı gösterecektir.

Niksar’da seçimi kim kazanacaktır?, sorusunun cevabını bugün vermek biraz zor, AK Parti adayını doğru belirlemediği için halkın tepkisi devam ediyor, bu seçimin kaderi kim hatayı çok yaparsa, seçmenin tepkisi hangi adaya olursa o seçimin kaderini belirleyecektir.

Bu seçimde ilginç sonuçlar çıkacaktır, CHP İyi parti ile ortak aday çıkartılar 31 Mart seçimlerinde CHP seçmeni İyi Parti adayına destek vermesi halinde İYİ parti belki de ilk belediye başkanlığını Niksar’da kazanmış olacaktır?.

Belediye Başkan adaylarının seçildikten sonra ne yapacakları vaadleri ne kadar etkili olacak?, bunu zaman gösterecektir, mevcut belediye başkanı artık halkın şu an için elindeki sarı kartı gördü, Niksar seçmeni elindeki sarı kartı Kırmızıya  döndürdüğünde ilginç bir seçim süreci yaşanacaktır.

Niksar2da seçimin favorisi olmadığı gibi diğer ilçelerde de AK Parti 2014 seçimlerinde aldığı başarıyı alamayacağı görülüyor.

AK Parti 2014 seçimlerinde 12 de 12 yapan çok ilginç bir seçim sonucu almış idi, bu seçimde AK Partili kurullar var olan sıkıntıları gördükleri halde birileri sayın Cumhurbaşkanımızı yanıltmış olmalı ki hatada ısrar edildi.

Tokat’ta İyi Partinin bir veya birden fazla belediye başkanı çıkartması seçimlerde ciddi sorgulama olacaktır, adaylar ortaya çıkmadan seçmenin düşüncelerini dikkate almayanlar mutlaka seçimi kaybedince birlerine nasıl hesap vereceklerini de düşünmüş olmalılar!…

Tokat ve İlçelerinde 12 belediye başkanlığını AK Partinin kazanması siyaseten büyük bir başarı idi, bu seçimde Cumhur İttifakını oluşturan partilerin hangi adayı seçim kazanırsa kazansın önemli değil amma, bölgemizde CHP ve İyi parti seçim kazanması halinde bunun hesabını vermek siyasetçiler bakımından çokta kolay olmayacaktır.

Bizler şu an için ortada olan insanlarız, şuna oy vereceğiz veya şuna oy vermeyeceğiz, diye bir düşüncemiz oluşmadı, aslında kime oy vermeyeceğim bellide, yapacağımız yayınlarla kime oy kaybettireceğiz  henüz netleşmiş değil.

2014 seçimlerinde yaptığımız haberler seçmen tarafından çok ilgi görmüştü, bu seçimde de güzel stratejiler uygular isek, seçmenlerimizi doğru bilgilendirirsek sanırım seçimde etkili olacağız.

Niksar’da seçimin kaderini belirleyecek nedenler şu an için çok var, var olan nedenleri ortaya bizler çok güzel sunabilirsek kesinlikle seçmenin ilgisini çekecek ve seçmen hür iradesi ile edindiği bilgiler ışığında sandıkta oyunu kullanacaktır.

2019 seçimlerinde kimler seçimi kazanıp, kimler kaybedecek bunu göreceğiz.

Günün Sözü: Merhamet acımak değildir… Merhamet acıtmamaktır…

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.