EDİTÖR

GENÇLERİ TAHRİK ETMEYİN

Pazartesi günü 31 Mart seçimleri çalışmaları için Niksar’a İyi parti genel başkanı sayın Meral Akşener geldi.

31 Mart seçimleri dünyanın sonu değil, yapılacak seçimden sonra bu ülke 4 yıl seçim yaşamayacak.

31 Mart seçimleri sıradan seçimler arasında yaşanacak ve sonuca gidecek, yapılacak seçimde şehirlerimizin anahtarlarını birilerine teslim edeceğiz, teslim edilen anahtar sayesinde birileri bizleri yerel de temsil edecekler.

Yapılacak yerel seçim daha önceki seçimlerden biraz farklı olacak, bu seçimi diğerlerinden farklı kılan neden ise, 24 Haziran seçimlerinde başlayan Cumhur İttifakı sonrasında yapılan ilk seçimde Cumhur İttifakını oluşturan partilerin 24  Haziranda aldıkları oyların düşmemesi ve 4 yıl bu ülkede siyasi çalkantıların olmamasıdır.

Peki 24 Haziran seçimlerinden sonra ülkede yaşanan çeşitli sıkıntıların sandığa yansıması ne olur? bunu bilmeyiz 24 Haziran seçimlerinde oluşturulan Cumhur ittifakına karşı ilk sıkıntı AK Parti içindeki bazı yetkililerin gereksiz sözleri olmuştur.

24 Haziran seçimleri ile başlayan Cumhur İttifakı birlikteliği halk  tarafından kabul görmüş, halen halkımızın desteği bu ittifaka devam etmektedir, ancak; Cumhur İttifakını oluşturan en büyük parti AK Parti bu seçimde kısmı oy kaybedeceğini daha önce yazmış idik, bugünde aynı manzarayı halkta görüyoruz, kaybedilecek oyun en büyük nedeni belediye başkan adaylarının tespitinde olduğunu daha önce yazmış idik, bugünde aynı düşüncenin geçerli olduğun ifade etmek isteriz.

Şu asla unutulmamalıdır, Türk milleti vefalıdır, cefakardır, ancak yaptığı fedakarlığında bilinmesini ister.

31 Mart seçimlerine giderken parti yetkilileri adayları belirlerken; “ben yaptım, işinize gelirse” gibi düşüncelerle adaylar belirlendiğinde seçmenler kendilerine zorla, baskı ile dayatılan adaylara tepki olması bakımından kavga ile değil sandıkta cevap vermeyi düşünüyor.

Her seçim gibi 31 Mart seçimlerde gelip geçecek, 5 yıllık bir ömür birilerine teslim edeceğiz.

31 Mart seçimlerine giderken ülkemiz üzerine oynanan oyunlar kadar, bölgemiz üzerinde de oynanan oyunlara dikkat çekmek isterim.

11 Mart Pazartesi günü seçim çalışmaları için İyi parti genel başkanı sayın Meral Akşener şehrimize geldi, Keşfi meydanında halka hitap etti, sayın Akşener’in şehrimize geliş nedeni Niksar’da İyi partinin belediye başkan adayının oluşudur.

Bu güzel şehre her siyasetçi gelir konuşur ve gider, siyasetçinin görevi halka yakın olmak, halkın içinde olmak, halkın derdini dinlemek ve bölgelere giderek yönetmek istediği bölgeleri daha iyi tanıma imkanı bulur.

Bizler Meral Akşener’in partisine oy vermedik vermeyeceğiz, ancak oy vermemek onun bu şehre misafir olarak gelip, ziyaretini tamamladıktan sonra bu şehirden  uğurlamak insani bir davranıştır.

İyi Parti genel başkanı sayın Akşener Niksar ziyareti şehrin merkezinde Keşfi meydanında halkı selamlayarak, sonra yürüyerek Niksar Balkan Türkleri derneğinin resim sergisini ziyaret ettikten sonra Arasta çarşısında esnaf ziyaretleri yaptıktan sonra tarihi, Arasta kahvesinde çay içtikten sonra halkı selamlayarak Bengiler caddesi üzerinde bulunan parti binasını ziyaret edip, Erbaa ilçesine hareket edecekti, bu program uygulanmadı, sayın Akşener meydanda seçim otobüsü üzerine çıkarak halka hitap etti, Cumhur İttifakını ve daha çok sayın Cumhurbaşkanımızı eleştirdi, konuşmadan sonra otobüsten inerek makam aracı ile Erbaa ilçesine hareket etti.

İyi Parti genel başkanı sayın Akşener şehrimizden ayrılma bölgesinde İyi Parti ilçe başkanlığı var, bunun karşısına AK Parti belediye başkan adayı Özdilek Özcan’ın seçim bürosu açıldı. Sayın Akşener ve beraberindekiler Erbaa’ya hareket eden araç konvoyu geçerken Özdilek Özcan’a ait seçim bürosu önünde toplanan bazı insanlar ve gençler Akşener’i protesto edercesine Özdilek Özcan lehine tezahüratta bulundular, tezahürat öyle boyutlara geldi ki, bir anda ortam gerginleşti, her iki parti mensupları kavga edecek noktaya geldi, Emniyet güçlerinin tedbir alması sonucu araya girmek isteyen provakotörlere fırsat verilmedi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın seçim bürosunun açık olması normaldir, ancak bir siyasi parti liderinin bölgede konuşma yapacağı bilindiği halde seçim bürosunun bugüne kadar hiç görülmemiş şekilde önünde oluşturulan kalabalık, hiçte mantıklı değildi.

Niksar halkının 1980 öncesinde çok canı yandı, canı yananların başında bizlerde varız, Niksar üzerine oynanan yüzlerce oyunu bilen insan olarak kıymetli gençlerimize tavsiyemiz şudur; “sevgili gençler sizlerin siyasetin içinde bulunmanızdan mutlu olduğumuzu bilmenizi isterim, bu ülkenin teminatı siz gençlersiniz, ancak genç demek akıllı, mantıklı, geleceği iyi planlayan, ülkenin ve milletin sağlıklı, mutlu huzurlu bir şekilde yoluna devam etmesi için sizler bizler için bulunmaz nimetlersiniz, hiçbir siyasi düşünceden dolayı asla bir başka siyasi düşünceye sahip insanlarla kavga etmeyiniz, biz büyükleriniz bunun çok acısını yaşadı, siz gençler acı günler yaşamanızı istemiyoruz, dikkat edin, provakatör sözlere ve hareketlere asla kanmayın, sağlık ve başarılar dilerim”.

Bizler toplumsal olayların nasıl çıktığını, nasıl çıkartıldığını bilen insanlarız.

Niksar 1980 öncesinde çok acılar yaşadı, yaşadığı acılar içinde  halen pek çok kişi tarafından haksız olarak suçlanan Ecevit olayları vardır ki, Ecevit olayında hiçbir Milliyetçi ve Ülkücünün suçu yokken, vatan sevdalıları üzerinden Niksar; “Niksar halkı Ecevit’i konuşturmadı” suçlamasına maruz kaldı.

Hiçbir olumsuzluk, insanlara kazanç sağlamamaktadır, Niksar’a her siyasi düşüncedeki insan gelir, düşüncelerini medeni şekilde ifade eder ve gider.

11 Mart Pazartesi günü küçük çaplı yaşanan olayın büyümemesi için gayret eden ve toplumu sakin ve tahrik etmeden sıkıntının büyümemesi için gayret sarf eden Niksar Emniyet teşkilatının yetkililerine ve personeline teşekkür ediyoruz, bir daha gereksiz sürtüşmelerin olmaması için özelikle gençlerimizin daha dikkatli olmalarını, provakasyonlara asla taviz vermemelerini bekliyoruz.

Günün Sözü: KONUŞMAK BAKIR, SUSMAK ALTIN DEĞERİNDEDİR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.