EDİTÖR

FİLLER TEPİŞİR!.

Bir önemli noktaya fazla detaya girmeden not etmek istiyoruz.

Seçimler öncesi çok şükür bölgemizde çok fazla sıkıntı yaratacak olaylar olmadı, inşallah seçimlerin sonunda da ufak tefek sıkıntılar yaşanmış gibi gözükse de cana kastedilen bir olayın olmaması sevindiricidir.

Niksar’da, Başçiftlik seçimlerde yapıldı, halkın önüne konan yemekler beğeniye sunuldu halkımız önüne konan yemekleri kontrol etti, hangisi kendisince uygun ise o yemeği tercih etti ve seçimlerde tercihini sandıklara yansıttı.

Bu seçimde halkın iradesi sandığa tam olarak yansıdı mı?, tabi ki değil, halk yemek için Pazar serbestliği olsa idi, pazarda kendi yiyeceği yemek için farklı alternatif ürünler alıp, farklı yemek yapabilirdi, ama olmadı, yemek patronları halka pazarı yasakladı ve dedi ki; yemeği ben hazırlarım, tercihi be yaparım, sana bu yemekleri sunuyorum, ister ye, ister yeme ama bu yemeklerden başka seçeneğin yok” dedi, bu sözler üzerine halk kendi önüne sunulan yemeklerden bir tanesini tercihe etmek zorunda kaldı.

31 Mart seçimlerinde halk kendi isteği ile yemek yapma şansı olmadı, halk kendi yemeğin yapmak isterdi, yapacağı yemeği ağız tadı yemek için zevkle yapar 5 yıllık seçim doyumuna ulaşırdı.

İlginç bir benzetmemi yaptık yoksa?.

Seçimler insanların hayatında önemli dönüm noktasıdır, bir insan hayatını devam ettirmesi için nasıl ki yemeğe ihtiyacı var, insanlar yaşadığı şehirlerde sağlıklı ve mutlu yaşamak için kendisini sağlıklı, mutlu, huzurlu yaşamasına imkan veren yöneticilerini seçerek 5 yıllık sürecin güzel olmasını ister.

31 Mart seçimlerinin çoğunluğunda halkın iradesine ipotek konuşmuştur, halkın tercih edeceği değil, siyasi patronların istekleri halka dayatma ile sunulmuştur.

Peki halkımıza yemek yapması ve karnını doyurması için bir tercih yapma şansının verilmediği seçimde, halk iradesi nasıl sandığa tam yansıyacaktır?.

Evet; 31 Mart seçimleri halkın hür iradesinin sandığa yansıması değil, zorla 5 yıllık siyasi yemek dayatılmasının seçimi olmuştur. Bu kısa değerlendirmeyi yaptıktan sonra Çimenlerin ezilmemesine geçelim.

“FİLLER TEPİŞİR, ÇİMENLER EZİLİR” sözü sanki bugünler için söyleniş sözler olarak ilgimizi çekti.

Halkın verdiği oylarla bu şehirleri yönetecek olan kişileri sevsek de sevmesek de 31 Mart tarihinde seçmiş olduk, artık halk kendisine sunulan yemekten bir tanesini seçmen mecburiyetinde kaldı, 5 yıl bu tercihlerin karşılığında hayatını devam ettirmek zorundadır.

Peki biz seçmenlerin hür iradesi ile bir seçim yapılmadığına göre, sandık başlarına gittik hiç değilse hür irademizle oy verdik, bazı insanlar sandık başında da zalimce baskılara maruz kaldı onu da bir kenara not edelim tabi ki!.

Biz halkın Hür iradesinin sandığa tam olarak yansımamasına rağmen bir seçim yaptık, seçim bitti artık gerçek başladı.

Seçimlerin sonunda şu olmamalı; “FİLLER TEPİŞİR, ÇİMENLER EZİLİR” olmamalı, yani birileri makam ve koltuk sahipleri halkı kullanarak yaptıkları ağız dalaşı sonrasında halkın bir biri ile ömür boyu husumet sahibi olmamalıdır.

Başçiftlik ilçemizde belediye başkanlığı seçimleri öncesinde ve sonrasında küçük çaplı gerginlikler meydana geldi, seçim öncesi var olan sıkıntılar, seçim sonrasına da yansıdı, istenmeye küçük çaplı olaylar oldu, söz yarışı oldu ama seçimler bitti artık Başçiftlik ilçesinde ve Karacaören mahallesinde huzur hakim olmalıdır.

Seçimlerden 1 hafta sonra Başçiftlik ilçesi belediye başkanı sayın Murat Tuncer’in davetlisi olarak ilçeye gittim, hava güzeldi, halk Başçiftlik meydanına çıkmış bahar günlerinde doğan güneşin tadını çıkartıyordu, güzel bir gündü bu güzellik seçim öncesinde ve sonrasında yaşanan küçük çaplı huzursuzluğun giderilmesine de inşallah vesile olur diye düşündük.

Başçiftlik ilçesine gidince başkanı makamında ziyaret ettik, Murat başkanla güncel meseleleri konuştuk, yaşanan sıkıntıları paylaştık, Murat başkan çok dertli idi, seçimi kazanmanın heyecanını yaşarken stresini de halen atamamıştı; “başkanım hayırlı olsun başarılar dilerim” dedim ve ekledim, “BAŞKANIM BEN BURAYA BİR DOST OLARAK GELDİM GAZETECİ OLARAK GELMEDİM, SIKINTILARA ARTIK NOKTA KOYMAK GEREKİR” dediğimde sayın başkan; Cemalettin abi biz seçimi yaptık çok şükür kazandık, seçim öncesinde ve sonrasında yaşanan sıkıntıların sorumlusu ben değilim, ayrıca benim Karacaören mahallemin  halkı ile bir sıkıntım yok, seçim öncesinde Karacaören mahallemize hizmet yaptık, bundan sonrada yapacağız ama arada sıkıntı yaratan insanlar var bunlar sıkıntı yaratmaya çalışıyor, biz iki belediye başkanı olarak seçimlere katıldık, seçimlerde Başçiftlik seçmeni MHP adayı Mustafa beye 500 oy verdi, Karacaören mahallemizdeki seçmenlerin bana verdiği 60 oy, aradaki farkı görüyorsun ama halkımız yine beni tercih etti ve seçimi kazandık, bizlere oy veren ve vermeyen herkese teşekkür ediyorum seçimler bitti artık hizmet zamanı” dedi ve sözlerine devam etti.

Bizler Murat Başkandan önce MHP belediye başkan adayı sayın Mustafa Öztürk hocamla seçimden sonraki haftanın ilk Çarşamba günü görüşme yaptık, Mustafa başkan gazetemize gelerek sohbet yaptık, kendisi ile yaptığımız sohbette kendi açısından duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Başçiftlik seçimlerinde yaşanan küçük çaplı sıkıntıların daha fazla ileri gitmemesi için, “FİLLER TEPİŞİR, ÇİMENLER EZİLİR” sözünün hayat bulmaması için her iki siyasetçimizden şunu talep ettik, “sizler halkın önderlerisiniz, şu veya bu oldu artık sizler halkın içinde kavgayı tercih edenlere DUR! demeniz gerekir, kavgaların sonunda halk mağdur olur, bu sıkıntılı süreci sizler çözmelisiniz” dedik.

Seçimler yapıldı bitti artık geçim zamanı, halk hizmet bekliyor, halk hizmet beklerken halkın beklentilerine cevap vermek gerekir, büyüklere de kendilerine yakışan büyüklüğün gereklerinin yerine getirilmesi beklenir.

Günün Sözü: “FİLLER TEPİŞİR, ÇİMENLER EZİLİR”.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.