TOKAT İLİNDE EN BÜYÜK UYUŞTURUCU OPERASYONU-ERBAA’DA UYUŞTURUCU OPERASYONU

 TOKAT bölgesinde en büyük

 TOKAT bölgesinde en büyük uyuşturucu miktarı yakalandı. Erbaa’da emniyet güçleri tarafından yapılan uyuşturucu operasyonlarında 92 kilo 900 gram esrar ve 122 kök Hint keneviri ele geçirildi.

        Tokat bölgesinde yakalanan en büyük uyuşturucu miktarı yakalandı. Edinilen bilgiye göre Tokat Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri yapılan çalışmalarda alınan arama kararına istinaden H.P. isimli şahsın ikametinde ve bahçesinde arama yaptı. Yapılan aramada 92 kilo 900 gram esrar maddesi, boyları 1 metre ile 2,5 metre arasında değişen 122 kök Hint keneviri bitkisi ele geçirildi.

       Tokat İl Emniyet  Müdürlüğü uyuşturucu ve bağımlılıkla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Operasyon kapsamında ‘TCK-188 Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak’ ve ‘2313 SKM İzinsiz Hint Keneviri Yetiştiriciliği’ suçlarından gözaltına alınan H.P. isimli şüpheli şahıs aynı gün çıkarıldığı adli makamlarca Tutuklanarak ceza evine teslim edildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri İl merkezi ve ilçelerle birlikte operasyonlarına devam ediyor, uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele tüm kurumlarla kesintisiz devam edeceği bildirildi.