Bu Kursu Bitiren Kursiyerler Eğitmenlik Yapabilecek

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (TOGÜSEM) bünyesinde Tokat Halk Eğitim Merkezi tarafından Çini İşlemeciliği kursu açıldı.

Öğrenciler, kursu bitirdiklerinde edinecekleri sertifikalarla birlikte halk eğitim merkezlerinde çini işlemeciliği eğitmenliği yapabilecek.

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu açıklamada TOGÜSEM bünyesinde açılan çini işlemeciliği kursuna ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimizin yoğun talep gösterdiğini ifade etti. Öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra sanatsal ve sosyal becerilerinin de gelişmesini önemsediklerini ifade eden Rektör Yılmaz tüm öğrencilerimizin bu kurslara katılması gerektiğini belirtti. Ahşap işlemeciliği, el baskısı, geleneksel okçuluk gibi farklı alanlarda da kursların açıldığını ifade eden Rektör Yılmaz, öğrencilerin oldukça güzel sanatsal çalışmalar yaptıklarını söyledi. Halk Eğitim Merkezi ve TOGÜSEM hocalarını tebrik eden Rektör öğrencilere başarılar diledi.

Tokat Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Vildan ÇÜYCÜ yapmış olduğu açıklamada, Tokat Halk Eğitimi Merkezi olarak TOGÜSEM bünyesinde çini işlemeciliği kursu açıldığını söyledi. ÇÜYCÜ, üniversite öğrencilerinin öğrenim süreci devam ederken bir yandan da gelecekleri için kendilerine katkıda bulunulacak kursların açıldığını kaydetti. Bu kursta eğitim gören öğrencilerin sertifika alacaklarını belirten ÇÜYCÜ bu sertifikalar dolayısıyla halk eğitim merkezi bünyesinde öğrencilerin hayatlarının ileriki dönemlerinde Çini işlemeciliği eğitmenliği yapabileceklerini ifade etti.

Üniversitenin Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (TOGÜSEM) bünyesinde düzenlenen eğitimler Çini İşlemeciliği Usta Öğretici Aynur Diliban tarafından gerçekleştiriliyor.