Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BOŞA GEÇEN 10 YIL

BOŞA GEÇEN 10 YIL

Özdilek Özcan Niksar Belediye başkanı olalı 9 yılı geçti 10 yıla doğru gidiyor. Acaba Özdilek Özcan belediye başkanlığının sonunda şöyle bir arkasına bakarak Niksar’ın çehresini değiştirecek şu hizmetlerde benim diyebileceği kalıcı bir hizmeti varmı ? Ben günlerce araştırdım birçok dostuma sordum aldığım cevap kocaman bir yok kelimesi.​
İlk aday olduğunda 101 proje açıkladı onların çoğu gerçekleşmedi yapılanlarda Niksarı geleceğe taşıyacak projeler değildi. Galericiler sitesi yaptı oraya bir tane galericiyi götüremedi orası şimdi gecici otogar oldu. İş merkezi yaptı oda Niksara atılmış bir kazık oldu Halk Bankasını projeye dahil etmedi Halk Bankasının orta çarşıdan taşınmasına öncülük etmiş oldu.
Kamu binası yapılması için ondan yer istendi park yapmak için istimlak edilen yerleri göstererek Alparslan Türkeş Parkının alanını küçülttü kamu binaların dağılımda Niksar yerleşim dengesini bozdu. Burada Özdilek Özcan ve ekibinin yaptıkları yanlışları saymaya kalksam gazetenin sütünları yetmez.
İlk göreve geldiğinde Ayvaz Su fabrikasını moderneştirip son teknoloji getirecem dedi gitti Adapazarında buluna kapanmış bir fabrikanın makinelerini o zaman çok yüksek bir bedelle satın aldı.
Birinci döneminde Belediye meslis üyesi olan Başkan yardımcısı yaptığı şahsı ıkinci dönemdede belediye meclis üyesi yapmak istedi kamu oyunun baskısı üzerine meclis üyesi yapamadı ama o şahsı bir süre sonra belediye şirketinin başına yüksek maaşla müdür yaptı.
Özdilek Özcan ın Niksara son attığı kazıkta eski hükümet konağı yerinin satışı.
Herkesin bildiği gibi eski hükümet konağının binası ile ilgili çürük raporu vardı acilen hükümet konağının yeniden yapılması için Milletvekillerimizin katkıları ile İçişleri bakanlığndan karar çıktı. Yer arayışı içerisine girildi eski terminalın yerine yeni hükümet konağı yapılmasına karar verildi. Belediyenin Devletin bazı kurumlarına olan borçlarına karşılık terminal yeri verildi oraya Niksara yetersiz otoparkı bile olmayan bir hükümet konağı yapıldı. Eski Hükümet konağı yeride hazineden Belediyeye devredildi.Niksar kamuoyu o yerin altı otopark üstü ise Millet bahçesi olacak diye beklerken bir anda ihaleye çıkartılarak yaklaşık otuzbeş milyon liraya yarısı peşin yarısı 12 taksitle satıldı.
İHALEDE USULSÜZLÜK
İhaleye tek firma girdi rekabet oluşmadı. Oysaki rekabet oluşmadığı için ihalenin iptal edilmesi gerekiyordu.
İhaleye giren firma sahibinin babası belediye meclis üyesi olduğu için ihaleye giremez hükmü yok sayıldı.İlgili Belediyeler kanununa göre ‘Belediye başkanları ve meclis üyeleri görevleri devam ettiği süre içersinde belediye ihalelerine giremez’ demektedir. Başkan Özdilek Özden insanların gözünün içine baka baka kanunu çiğneyerek suç işlemiştir. İnşallah birisi çıkarda bununda hesabını sorar.
Özdilek Özcan’ın yaptığı en güzel iş satmak. Belediyede satılacak yer nerdeyse kalmadı. En son köprü başında 13 bin metrekare yerin satışı için meclisten yetki almış satmaya hazırlanıyor . Ama inanıyorumki Niksar halkı giderayak bu defa o yeri sattırmayacak işe sahip çıkacak.
​Ben şunu anlamıyorum bırakın muhalefeti Ak Partili meclis üyeleri uyarıldıkları halde Niksara ihanet kararı için nasıl olur veriyorlar.
​Niksar bizim için çok önemli. Niksar için yanlış yapanı kamuoyuna anlatmak bizim görevimiz. Onun için Özdilek Özcan ın yanlışlarınıda kamu oyu ile paylaşcağımpaylaşmayada devam ederek bilinmeyenleri kamu oyun çıkartacam. Ben Niksar da doğdum, burada yaşıyorum, gidecek başka yerimiz yok.

Namık Bilgin