ÖZDEN BELEDİYE BAŞKANINA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta

Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden Niksar Belediye Başkanlığına seçilen Semih Tepebaşı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Anayasa Mahkemesi  eski Başkanı Yekta Güngör Özden’in ziyaretinde,  Ankara Niksarlılar Derneği Başkan Yardımcısı Adil Sakin Kargın, Atatürkçü Düşünce Derneği Niksar Şube Başkanı Halil Budak ve yönetim üyeleri ve Yeşil Niksar gazetesi sahibi Cemalettin Bilgin eşlik etti.

Belediye Başkanı Semih Tepebaşı’nı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunan Özden; “genç bir Belediye Başkanı Niksar’a yakışmış, Semih başkan benim aynı zamanda akrabam Niksar’a güzel hizmet edeceğine inanıyorum, Niksar özel bir şehirdir, benim doğduğum büyüdüğüm, İlk Okul ve Ortaokulu bu güzel şehirde okuduğum için değil, bu şehrin tarihten gelen özelliklerinden dolayıda kıymetli bir şehirdir, Niksar’la ilgili Belediye ile ilgili bir işiniz olursa kapım her zaman sizlere açıktır” dedi.

Niksar Belediye Başkanı Semih Tepebaşı’da; saygı değer Anayasa Mahkemesi Başkanı büyüğümüz ziyaretinizden çok mutlu oldum, sizlerin destekleri tecrübeleri bizlerin yapacağı hizmetlerde çok kıymetli olacaktır, ziyaretinizden dolayı Niksar halkımız adına sizlere bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

Niksar Belediye Başkanı Semih Tepebaşı günün anısına, Niksar Ceviz Sandığı içinde Niksar Cevizi ve Niksar Ayvaz Suyu hediye etti.

Başkan Özden; “Semih Başkan ben halen Ankara’da Niksar Ayvaz Suyu içiyorum, çevreme de Ayvaz Suyunun şifalı Su olduğunu anlatıyorum, Ankara’ya geldiğinde mutlaka bekliyorum, Niksar için yapılması gereken ne ise onu yaparız, tekrardan hayırlı olsun başarılar dilerim” dedi.

Belediye Başkanı Tepebaşının makamında bulunan Atatürk posterli resmi inceleyen Başkan Özden orada gördüğü küçük noksanlığı eline aldığı kalem işle düzeltti.

Özden ve beraberindeki insanlar bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Belediyeden ayrıldılar, günün anısına hatıra Fotoğrafı çekilirken, Anadolu’nun işgaline kalkışan ve İzmir’i işgal eden Düşman komutanına miting yaparak telgraf çeken Hacı Mahir Efendi ve arkadaşlarının yaptığı miting resimlerinin bulunduğu alanda hatıra fotoğrafı çekindiler.