Özden’in Niksar Kaymakamlık Ziyareti

Anayasa Mahkemesi eski başkanı

Anayasa Mahkemesi eski başkanı Yekta Güngör Özden memleketi olan Niksar’ı ziyaret etti.

Niksar Atatürkçü Düşünce Derneğinin davetlisi olarak Niksar’a gelen Yekta Güngör Özden ilk ziyaretini Niksar Melik Gazi Türbesinden sonra aile kabirlerini ziyaret etti.

Perşembe günü Niksar Adliyesinden sonra Niksar Kaymakamlığını ziyarete den Yekta Güngör Özden Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen karşıladı.

Özden Niksar Kaymakamına teşekkür ederek; Kaymakam bey makamını çok güzel herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüşsünüz tebrike derim başarılar dilerim, Niksar güzel bir şehirdir, tarihi bir şehirdir, Niksar’da görev yapmak herkese nasip olmaz, başarılar dilerim” dedi.

Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen’de; “sayın başkanım şehrinize hoş geldiniz, bu güzel şehirde hizmet yapmaya devam ediyoruz, Niksar çok güzel bir şehir tarihi bir şehir, bu ilçede görev yapmaktan mutluyuz” dedi.

Anayasa eski Başkanı Yekta Güngör Özden, Niksar ASDD Başkanı Halil Budak ve yönetim kurulu üyeleri bir süre daha Kaymakamlıkta sohbet yaptıktan sonra,  ziyaret son buldu, Özden Kaymakamlık girişinde bulunan Atatürk posteri önünde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra vedalaşarak Hükümet konağından ayrıldı.