EDİTÖR

BİR HES DARBESİ DAHA MI?

Niksar’a bir HES darbesi daha mı geliyor?

Atalarımız ne demiş, “SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZMIŞ”, HES’leri yapanları düşman görmüyoruz ama, dost olduklarını da düşünmüyoruz.

HES’ler, yani “yenilenebilir Enerji” temiz enerji, Doğayı tahrip etmeyen enerji.

Bizler hiçbir zaman ülkemiz ve milletimiz yararına yapılan hizmetlere karşı değiliz, ancak yapılan hizmetler geçici çözümler değil kalıcı çözümler yaratmalıdır.

Bizleri takip eden okuyucularımız ve dostlarımız bilir bir işe başlamış isek onun mutlaka ülkemiz ve milletimiz adına yararlı hale gelmesini sağlarız şartlar ne olursa olsun, yanlışa DUR! demeye başlamış isek onu mutlaka başarırız, bu başarı bizlerin değil  milletimizin başarısı olarak tarihe not düşer.

Bölgemiz için çok büyük tehlike gördüğümüz ERBAA HES projesi mücadelemizi herkes bilir, her şeyden önce Niksar’da yaşayanlar bilir, Niksar dışında da Niksar sevdalıları bilir.

Birkaç gün önce gazetemizi ziyaret eden eski MHP Tokat Milletvekili  Bakanımız DR.  sayın Reşat Doğru ziyaretlerinde sohbetimiz içinde; Cemalettin bey sizi ilgi ile takip ediyorum, mücadeleci ve vatan severliğiniz tartışmasız devam ediyor, Erbaa HES mücadelenizi takip etmiştim ve sizler yanlış bir projenin yapılmasını engellediniz, yapılan mücadele örnek bir mücadeledir” demişti.

Bazen anıları tazelemekte fayda vardır. Dün yapılan yanlışlardan ders almaz isek, geleceğimiz emin şekilde devam etmez.

Erbaa HES mücadelemize geçmişte karşı gelenler güçlü siyasetçilerdi, bazı bürokratlar ve menfaat pereslerdi, yapılan mücadelede çekirdek ekibinizi güçlü tutarsanız kısa zamanda başarılı olursunuz aksi taktirde size içerden ilk darbeyi vururlar ne olduğunuzu anlamadan tepe taklak gidiverirsiniz.

Bugün gündeme Gülbayır (ZERA) Hes yapımı geldi, uzun zamandır bu konular zaman içinde gündeme geliyor, bizlerde Gülbayır Muhtarı kardeşimize ve Gülbayır Dernek başkanımıza “dikkat edin mutlaka bizleri bilgilendirin sizleri çeşitli şekillerde kandırmaları mümkündür, hem köyünüzün hem de Niksar’ın geleceği ile oynanır” diye düşüncelerimizi ifade ettik.

Gülbayır (ZERA) muhtarımız ile sohbet yaparken sakın hata yapmayın dikkatli olun” dediğimde bana; “Cemalettin bey işin içinde belediye başkanı Özdilek bey var bizleri çağırdı bilgi verdi ama ne yapmak istediğini anlamış değilim” dediğinde  bende bu işlerde pek çok güçlü makam sahibi kişiler vardır asla inanma hata yapma işin içine menfaat girince işler değişir sen dikkatli ol çalışmalardan haberimiz olsun” dedik.

Gülbayır (ZERA) HES yapımı konusunda çok bilgi sahibi değiliz, bu yazıyı yazınca araştırmaya başlayacağız bakalım işin içinde kimler var? bu şehrin geleceği ile kimler oynamaya başlamış?, bu şehrin doğal yapısını, Su yapısını, Su kaynaklarının kuruması için kimler işin içinde?, bunları araştıracağız.

Erbaa HES konusunda bizleri ilk önce yalnız bırakanlar içinde zamanın belediye başkanları vardı, bizleri başarısız kılmak için gizli yürütülen çalışmaları kısa zamanda öğrendik ve gerekli mücadeleyi yaptık çok şükür mücadelemiz de başarılı olduk, ZERA HES konusunda da başarılı olacağız, halka rağmen hiçbir iş yapılamaz.

Gülbayır (ZERA) Hes yapımının olması için belediye başkanı Özdilek Özcan işin içinde ise yani HES yapımını istiyorsa işte o zaman siyasetin rengi değişecektir, seçimler yaklaşırken Niksar seçmeninden en büyük darbeyi şimdiden yiyecektir.

Gülbayır  Köyü bölgesinde yapılacak olan Hes Niksar’ın geleceğine vurulacak en büyük darbedir, kişiler dünyalık ekonomik menfaatleri için bu şehrin geleceği ile oynayamazlar.

Gülbayır’daki Hes’e ilk karşı çıkacak kişiler arasında Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan olması gerekir, tam tersi yapılmak istenen Hes’e Belediye başkanı karşı çıkmıyor ve de yapılması için katkı sağlıyor, karşı çıkanları ikna etmek İÇİN ÇALIŞIYORSA BURADA BİR BİT YENİĞİ MUTLAKA VARDIR!..

Artık Gülbayır’daki (ZERA) HES konusunda daha dikkatli ve duyarlı olacağız, bu yazımı yazarken bir taraftan da halkımızı kısa zamanda bilgilendirmek için hızlı hareket etme gereği duydum, halkımızın kısa zamanda konuyu öğrenmesi için sosyal medyadan ilk açıklamaları yaptık, çok şükür halkımız, memleket sevdalıları kısa zamanda konuya tepki verdiler inşallah DUR! konusunda asla geri adım atmayacağız.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve belediye personelinin Gülbayır köyü halkı ile bir toplantı yaptığını daha önce bilgisini almış idik, Özdilek Özcan ve personeli Gülbayır köyü halkını çalışmalar konusunda ikna edici sözler sarf ettiğini öğrendik, konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Gülbayır köyü muhtarı sayın hasan Hüseyin Demirel kardeşimizle konuşacağız gereken mücadeleye devam edeceğiz.

Bu ülkenin Elektrik ihtiyacı tabi ki vardır, çok şükür ki geçmiş yıllara oranla çok acil bir ihtiyaç yoktur, ayrıca HES’lerin Doğa dostu olması gerekirken ne yazık ki doğayı tahrip ederek milletimizin geleceğini karartmaktadır.

GÜLBAYIR (ZERA)  bölgesinde yapılmak istenen HES’e asla izin verdirmeyeceğiz, mücadelemiz başlamış olup hangi bahane ile halkın ikna edilmesi istenirse istensin asla izin verilmemesi için her türlü mücadeleye devam edeceğiz.

HES mücadelelerinde çok ciddi oyunlar oynanmaktadır, bu projelerin hayat bulması için bazı firmalar veya yetkililer halkı normal ikna yoluna gidemeyince çeşitli baskılar yapmaya çalışırlar, bu baskılar devam ederken halkın içine maddiyatla satın alabildikleri kişileri koyarlar, kendilerinin cebine konan ciddi paralar karşılığında kendi halkının geleceği ile oynayan kişiler her zaman olmuştur, bu projede de olması kaçınılmazdır.

GÜLBAYIR bölgesine yapılmak istenen HES konusunda başlattığımız mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz, birilerinin ikna çalışması oldu ise onları ortaya koyacağız, şayet bundan sonrada yapılmak istenen bir ikna turları olur ise onları da halkımızın bilgisine sunup toplantıların oldu bittiye gelmesini engelleyeceğiz.

GÜLBAYIR köyü bölgesine yapılmak istenen HES bölgenin ve Niksar’ın içme ve Sulama suyuna vurulacak en büyük darbedir, milletimize yapılan ihanettir.

Günün Sözü: GÜLBAYIR (ZERA) BÖLGESİNE YAPILACAK HES’E HAYIR.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.