EDİTÖR

BEKA MESELESİ!.

Ülkemizde BEKA meselesi hiç bitmedi bitmeyecektir de.

Ülkemizde BEKA meselesi neden bitmez?, dünya ülkesi olmak zorunda olduğumuz için, dünyada Müslümanlığın tek kalesi Türkiye olduğu için.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli “ülkede BEKA meselesi var” dediklerinde birileri bu sözün ne anlama geldiğini hesap edemeden; Ülkeden neden BEKA meselesi var?” diyerek devlet adamına yakışmayan sözlerle cevap veriyorlar.

Bu ülkede BEKA meselesinin bitmesi için Türkiye Cumhuriyeti devleti hiçbir devlet ile hiçbir konuda yarışmayacak, her devletin isteğine boyun eğecek, gerekirse devletin istila edilmesine evet diyecekki bu ülkede BEKA meselesi olmasın.

Suriye’de terör örgütleri cirit atarken, Irak’ta, Afganistan da, Filistin de, Gazze de terör ve devletlerin istilası var olduğu müddetçe bu ülkenin BEKA meselesi asla bitmez.

Irak’ı bölüp parçalamak ve Kürt devleti kurmak istendiği sürece ülkemizde asla sıkıntılar son bulmayacaktır.

Suriye de zaten sıkıntılar devam ediyor, Suriye deki işgal hareketinin her aşaması ülkemiz için BEKA meselesidir.

Suriye’deki işgal girişimi, ABD nin  deli dolu devlet başkanı Turp yüzünden yeni bir boyut kazanmaya başladı, İsrail’in işgal altında tutmaya çalıştığı Suriye toprakları ve Gazze bölgelerindeki işgaline ABD yeni bir boyut kazandırmaya çalışıyor.

Suriye’ye ait olan Golan tepeleri İsrail’in işgali ile son bulması gerekirken, ABD başkanı Turp’un “Golan tepeleri artık İsrail’in malı olmalı” açıklaması dünyada var olan krizlere bir yenisini eklemeye başladı, başta ülkemiz olmak üzere ABD başkanının geri zekalı açıklamasına karşı çıkıldı bakalım nasıl sonuçlanacaktır.

ABD Suriye topraklarından çekileceğine karar vermişti, ABD başkanı bu açıklaması ile şaşkınlık yaratmıştı, lakin halen sözlerinde durmadıkları gibi Suriye topraklarının daha fazla işgal edilmesi için İsrail bu kez tam işin içine sokulmak istendi.

Suriye’nin toprak bütünlüğü ülkemiz için çok önemli ve hayati önem taşıyor.

Suriye’de var olan katliamların durması için Cumhurbaşkanımız canla başla çalışıp akan kanın durması için mücadele yaparken, kapımıza yeni bir krizi geldi, bu nedenle bu ülkede asla BEKA meselesi bitmeyecektir.

BEKA meselesi yok diyen siyasetçiler, Türkiye Cumhuriyeti devletinin başta ABD ve AB ülkelerine peşkeş çekip onlarda eyalet valisi görevini yapmak isterler ise, Türk milleti 21. Yüzyılda esaret altına sokulacaksa o zaman BEKA meselesi kalmayacaktır, başta ABD, Rusya ülkemiz topraklarında egemenlik sürdürecekler bizlerde esaret altında yaşayan millet olacağız!.

31 Mart seçimlerine giderken ülkemizde var olan BEKA meselesi devam ediyor.

Şu sözler bizim beyinlerimizde var olduğu müddetçe asla BEKA meselesi  bitmeyecektir. Allah Türk’e yar olsun, Turan eller var olsun.

“Türk’ün Nevruz Bayramı Kutlu Olsun”, bu sözleri hangi Türk inkar edecek?

Bir kat kömür, bir kat odun konur….Demir dağlar erir…Tarihten silindi sanılan TÜRK’ler, dünya tarihini yazmak için Yeni-Gün (Nevruz)’la ERGENEKON’dan çıkar. Türk’ün Nevruz Toyu kutlu olsun” sözlerini hangi vatansever Milliyetçi düşünceye sahip insan inkar edecektir?.

Bu dünyada Hilal’i yerlere bırakmak isterseniz, o zaman bu ülkede BEKA meselesi olmayacaktır!.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkede “BEKA  meselesi var” diyorsa doğrudur, söylenen sözleri asla basite almamak gerekir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli ülkemiz insanlarını uyarıyorsa iş olsun diye asla sözler sarf etmezler.

Ülkemizde bilinen gerçekler var, birde devletin bilgisi içinde olan ciddi meseleler vardır, devlet adamları ciddi meseleleri ortaya koyuyor ise bu sözleri dikkate almak zorundayız.

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakının oylarında asla sıkıntı olmayacaktır, Ankara, İstanbul Belediye başkanlıklarını Cumhur İttifakı kazanır, yani AK parti adayları kazanacaktır, İzmir belediye başkanlığını da AK Partinin alma ihtimali vardır.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli yerel seçimlere MHP adaylarını desteklemek üzere Tokat’a geldiğinde sayın Bahçeli yine ülkedeki BEKA meselesi konunun üzerinde durdu, aynı zamanda Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP siyasetçilerini uyardı.

MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli seçimlere giderken, Cumhur İttifakını oluşturan partilerin siyasetçilerine “sakın ola ki siyasi koltuk için ittifaka zarar verecek açıklamalar yapmayın” demesi, bölgemizde tırmandırılmaya çalışılan siyasi çekişmelerin bitmesi konusunda önemli bir uyarı olmalıdır.

Tokat ve ilçelerinde 12 belediye başkanlığı halen AK Partili, her aday gerçekten AK Partilimidir?, tabi ki hayır, o zaman AK Partinin elinde buluna belediyeleri MHP nin almasında bir sakınca yoktur.

MHP Tokat merkezde çok ciddi çalışmalar yapıyor, AK parti belediye başkan adayı sayın Eyüp Eroğlu başkan bu seçimde çok rahat değil, siyaseten bakıldığında AK Parti kaybeder, MHP kazanır bundan bir sıkıntı yoktur amma, işin içine koltuk meselesi girince siyasi tercihler birden silinebiliyor!.

MHP 31 Mart seçimlerinde çok iddialı, halkın büyük bir teveccühü MHP ye karşı büyüyerek devam ediyor.

MHP Tokat ve ilçelerinde belediye başkanlıklarının 7-8 tanesini alır ise şaşmamak gerekir, bu seçim önemli seçim, ülke ve bölge meselelerinin çok konuşulacağı seçimdir.

Günün Sözü: ÜLKEDE BEKA MESELESİ VARDIR, DİKKAT ETMEK GEREKİR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.