BASIN MENSUPLARI TOKAT VALİSİNİ ZİYARET ETTİ

Tokat’ ta ki Basın

Tokat’ ta ki Basın Mensupları Tokat Valisi Dr. Ozan Balcıyı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretlerine sıkıntılarını dile getirdiler, Tokat İl ve İlçelerinde resmi ilan yayımlama hakkı olan gazete sahipleri bir araya gelerek yaşadıkları sıkıntıları Tokat Valisi Dr. Ozan Balcıya anlattılar.

Anadolu’da basın hayatını sürdüren gazetecilerin tek gelir kaynağı devlet kurumlarından alınan resmi ilanlardır, bu nedenle Tokat’ta bazı resmi kurumlar yaptıkları alım ve satım  ihalelerinin   gazetelere vermeyerek çeşitli şekillerde alım veya satış yaptıkları görülmüştür. Yapılan ihaleler ileride sıkıntı yaratmaması ve ilan vererek mecburiyetinde olan kurumların yeniden yapılan çalışmaları gözden geçirmeleri için Vali Ozan Balcı ile karşılıklı sohbet eşliğinde sıkıntılar dile getirilmiştir, basın mensuplarının sıkıntılarını dinleyen Tokat Valisi Dr. Ozan balcı şunları ifade etmiştir; “ Arkadaşlar hiçbir kurum keyfi hareket edemez etmemelidir yapılan ihaleler şeffaf bir şekilde olabilmesi  için yerel gazetelerde ihalelerin yapılacağı mutlaka duyurulmalıdır, İhalelerin şeffaflığı yerel gazetelerde yayınlanması ile birlikte daha anlam kazanır, ihaleye girecek firmaların sayısı artar devletimiz kurumları buradan kazançlı çıkar, ayrıca Tokattaki gazetelerin yaşayabilmesi için devletin verdiği imkanları onların alması doğru bir düşüncedir. Bundan önce kurumlarda ihale ilanları verilmemiş ise bundan sonra vermeleri için gerekli talimatları veriyorum, gazeteler halkın ortak sesidir aynı zamanda kurumların yaptığı hizmetleri halka ileten ve duyuran önemli haber kaynaklarıdır. Halkın ortak sesi olan gazetelerin yaşaması için Tokat Valiliği olarak üzerimize düşen görevi yapacağız, başarılar dilerim” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı basın mensupları ile karşılıklı sohbet niteliğinde düşüncelerini paylaştıktan sonra Tokat Valiliği tarafından hazırlanan Tokat’ın 2023 hedeflerini ifade eden çalışmalardan örnekler sundu. Tokat Valiliği tarafından hazırlanan tüm resmi ve sivil kuruluşları içine alan yapılan her çalışmayı takip eden sistemin oluşturulması Tokatta yapılacak ve yapılması gereken hizmetleri ortaya koymaktadır. Tokat Valiliğinin 2023 çalışma hedeflerini gösteren bilgisayar sistemindeki çalışmalar Tokat’ın ileri hamleler yapmasını sağlarken bütün resmi kurumlara ve valiliklere örnek çalışma olacağı tahmin ediliyor.