Bazı insanların AŞI aleyhinde sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar kesinlikle engellenmelidir!.

AŞI karşıtı insanlar, masum ve günahsız insanların hayatı ile oynuyor, insanların ölümüne neden oluyor!.

Yanlış bir şey  yazdığımızı düşünmeyin, bazı insanlar sosyal medyayı kullanarak “AŞI OLMAYIN” diyerek insanların kafasını karıştırıyor.

El yanlışta ısrar eden insanlar, siz AŞI olmayabilirsiniz lakin, AŞI olmak isteyen insanların kafasını karıştıracak paylaşımlar ve düşünceler sosyal medyaya paylaşım yapmayınız, sizlerin her kandırdığı insandan bir tanesi ölmesi halinde kendinizi KATİL olarak görebilirsiniz!.

Yanlış bir şey söylemedim, AŞI karşıtı olan kişiler, AŞI olmak isteyen insanların kafasını karıştırıyor, bu düşünceler zincirleme devam ediyor ve insanlar aşı olmayınca COVİT oluyor, acılar içinde kıvranıyor çoğunluğu da vefat ediyor, peki “AŞI olmayın” diyenler bu ölenlerin vebalini nasıl ödeyecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ücretsiz AŞI yapıyor, tedavi ücretsiz ama birileri keyfi düşünceler için veya Hükümeti güya sıkıntıya sokmak için “AŞIYA HAYIR” kampanyası yapıyor.

Aşıya hayır, diyenler keşke kendileri hastalansa da başkalarına zararları dokunmasa, aslında bu  sözü söylüyoruz ama, keşke hiç kimse hastalanmayıp sağlıklı bir hayat yaşamış olsak.

Koskoca Devlet Başkanları COVİT hastalığına yakalanmamak için her toplantıda maske takıyorlar, ziyaretlerinde maske kullanıyorlar, sanırım birilerine para kazandırmak veya rant sağlamak için bu dünyada bir sürü şebeklik yapacak insanlar varken, Devlet Başkanları maske takarak kimseye rant sağlamak gibi bir hata yapmıyorlar.

Çok mu sert ifade kullanıyorum?, AŞI karşıtı olan kişiler AŞI olmaktan vazgeçip hastalanmaları ve ölmeleri halinde bunun sorumluluklarını üstlenmelidirler.

Bizler bu düşüncemizi paylaşınca karşı tarafta hemen kendisini savunmaya geçecektir, “aşı olanlardan ölenler oluyor” diyeceklerdir, bu sözler bizlerin savunduğu düşüncenin karşılığı değildir, çünkü Ölüm kaçınılmaz sondur.

Her canlı doğdu ve ölecektir. Cenabı Allah insanların tedbir almasını istiyor, taktiri Yüce yaradana bırakmak zorundayız.

Bizler her musibet için, her sıkıntı için tedbirimizi alacağız, buna rağmen sıkıntı yaşanıyorsa ki, ölüme zaten çare yoktur.

İnsanlar AŞI olmayıp COVİT’e yakalandıklarında nasıl acılar çektiklerini, hastalanıp da sıkıntılı süreçler yaşayan insanlar anlatıyor.

Hastalanıp çok sıkıntılar yaşayan insanlar yaşadıklarını anlatınca insanın ürkmemesi mümkün değil!.

Gerçekten şu AŞI karşıtı insanlar artık insanların kafasını karıştırmaktan vazgeçmeliler, bu konuda Hükümet AŞI olmayı serbest bıraktı ama, AŞI olmak isteyenlerin kafasını karıştırmak isteyenler için mutlaka bir yaptırım uygulanmalıdır.

Evet bu ülkede Demokrasi ve özgürlük olduğuna göre , zorla AŞI olmayabilir insan, lakin bilmediği bir konuda ahkam keserek çevresindeki insanları kandırarak AŞI karşıtı  insanları oluşturmak yanlış ve hatalı düşüncedir.

Aşı karşıtı olan bir Eğitimci olmamalı.

Aşı karşıtı öğrenci velisi olmamalı.

Aşı karşıtı resmi ve özel sektörde çalışan insan olmamalı.

Aşı karşıtı çalışan insan olmamalıdır, aksi taktirde COVİT belası insanların canını yakmaya devam edecek, Allah korusun Okullar kapanmakla yüz yüze kalacak, Allah korusun işyerleri kapanınca ülke bir büyük sıkıntının içine düşecektir.

Aşı karşıtlarına bir çağrımız olsun, AŞI olmama hakkınız olabilir, kendiniz için uygulamak istediğiniz hayat şartlarına karışmıyoruz, ancak sizlerde başkalarının hayatlarına karışmadan hayatınıza devam ediniz, sosyal medyada bir şeyler yazmak isterseniz, kendinizi  tanıtmak isterseniz, isteklerinizi farklı şekilde yansıtabilirsiniz, yeter ki başka canlar yanmasın.

Aşı karşıtı insanlar şunu unutmasın, olur ya sizlerin düşüncesini kendisine rehber edinip Aşı olmayan bir insanımız hastalanıp çok ciddi sıkıntılar yaşarsa ve hastalığı yenemeyip  Allah korusun ölür ise ve bu insanın akrabaları, çevresi sizlerin saçma sapan sözleri üzerine AŞI olmak istemediğini bilirler ve öğrenirler ise, sonuç ne olur?.

Aşı olmak istemeyen insanlar, lütfen kötü düşüncelerinizi kendinize saklayın.

Ha; şunu da bilmeniz isterim, hiçbir ülkede, hiçbir millette asla ve asla “sınırsız özgürlük” yoktur, olamazda.

Şayet siz kendinizde sınırsız “özgürlük” olacağınızı düşünüyorsanız ve her saçmalığınızı insanları sıkıntıya sokacak şekilde ortaya atmakta ısrar ederseniz, bizim özgürlüğümüze müdahale etmiş oluyorsunuz.

Sizin kendi özgürlüğünüz, bizim özgürlüğümüzü kısıtlayamaz.

Sisin AŞI olmayıp kendinizi özgür görmek istekleriniz, bizlerin özgürlüğünü kısıtlıyor.

Aşı karşıtı insanlar, COVİT hastalığının yayılmasına neden olmamalıdırlar, karşı çıktıklarını beyan eden her söz ve paylaşım insanları riske atmaktadır.

Okullarda ne yazık ki sıkıntılar gözüküyor, sanırım bunun nedeni aileler ve sıkıntılı süreç karşısında dikkatli olmayan idarecilerdir.

Bazı insanlar 1. aşı olduktan sonra 2. Aşıyı olmuyor, bunun nedeni, bilmeden dedikodu yapanlar ve sosyal paylaşım yapan insanların yüzünden.

Ülke insanı olarak bugüne kadar defalarca çeşitli nedenlerden dolayı Aşı olduk, vurunduğumuz Aşıların sorgulamasını yapma şansımız varmı?.

Bugün dünyayı yakıp kavurmaya çalışan bir musibet hastalık var, bu hastalıktan kurtulmanın bugün için tek yolu veya en önemli yolu Aşı olup sıkıntı yaşamamak veya hiç evden çıkmayıp, hiçbir insan ile birlikte olmamak, böyle bir yaşantıyı kimler yaşayabilir?.

Aşı olmamak ve Aşı karşıtı olan insanların mutlaka cadde ve sokaklara ve hatta alış veriş yapmak için marketlere gittiklerini düşünüyoruz, lütfen AŞI karşıtı iseniz evinizden dışarıya çıkmayınız, hem kendinizi korumuş olursunuz, hem de hastalığın yayılmamasına azda olsa katkı sağlamış olursunuz.

Günün Sözü; Allah’ım yüzümüzü yere, gönlümüzü dara düşürme. Amin