EDİTÖR

AKLIMIZLA ALAY EDİLMESİNİ İSTEMİYORUZ!

Seçimlere doğru gayet güzel ve rahat gidiyorduk, belediye başkan adaylarının elimize geçen seçim beyannamelerine kadar.

Niksar belediye başkanı Özdilek Özcan seçimlere iki kitapçık hazırlayarak girdiğin gördük.

Niksar halkına dağıtılan kitapçıklar ele alındığında insanların tepki verdiğini gördük, bizlere; “dağıtılan kitapları okudun mu?” sorusu karşısında; “hayır okumadım ve görmedim beni de ilgilendirmiyor” dedim ama ilerleyen zamanda Özdilek Özcan’ın kitapları bize ulaştırıldı ve iki kitapçığa göz gezdirince şaşkınlık yaşadık.

Bu seçimde hiç kimseye karışmayacağım sözünün yerine gelmesini isterdim ama, biz Niksar halkı ile alay edercesine hazırlanan seçim beyannamelerini okuyunca yanlışların var olduğunu yazmak mecburiyetindeyiz.

MHP adayı Duran Yadigar’ın seçim beyannamesi de bizlere ulaştı, el buroşürü şeklinde hazırlanan seçim çalışmasına baktığımızda; BİZİMKİSİ MEMLEKET MESELESİ, BİLİYORSUNUZ DEĞİLMİ?” diye sözler kullanılmış, daha önceki dönemde yaptığını iddia ettiği çalışmaları anlatmış ve kazanması halinde yapacaklarını kısa olarak ifade etmiş.

MHP aday Duran Yadigar’ın seçim beyannamesinde dikkatimi çeken pek fazla bir hususu yok, Kültür ve Turizm konularına değinmiş, Çamiçi yaylasında kurulan Kamp Karavan konusunu işlemeye çalışmış, aynı çalışmayı belediye başkanı Özdilek Özcan’da yapacağını beyan etmiş.

Yazımızın başlığında ifade etmiştik; “AKLIMIZLA ALAY EDİLMESİNİ İSTEMİYORUZ!” demiştik, belediye başkanı Özdilek Özcan biz insanların aklı ile alay edercesine Ankara ve İstanbul Belediye başkan adaylarının yapmak istediği projelerden kopya almış olmalı, Niksar Belediye başkanlığını kim kazanırsa kazansın asla “Çocuk Köyü” projesini yapması söz konusu değil!.

Çamiçi yaylasında bulunan, Duran Yadigar döneminde yapılan Kamp Karavan alanına bir çivi dahi çakamayan, o güzelim alanın sağlıklı kullanılması için 5 yıl hiçbir girişimde bulunmayan Özdilek Özcan nasıl olacakta “Çocuk köyü” projesi yapacak?.

Devlette devamlılık esastır, bu kural herkes için geçerlidir ama, Özdilek Özcan gerçekten de biz Niksar  halkı ile alay edercesine seçim beyannamesi hazırlamış, bu seçim beyannamesini kendisinin hazırladığını sanmıyorum ama hazırlanan beyannameyi mutlaka okumuştur, insan okurken bile yapılan yanlışları mutlak görür.

Çamiçi yaylası Niksar halkı  ve bölge halkı için önemli olduğu kadar her insan içinde önemlidir.

Çamiçi yaylasında yapılan Kamp Karavan tesisini gezen veya bölgeye gelen hangi yetkili olursa olsun bu tesisi Özdilek Özcan’la ziyaret eden her insana  Özcan şunu demektedir; “bu tesisi ben  yaptım” sözü çok yanlıştır, mesela eski Hükümet Konağını da, yani şimdiki belediye başkanlığını da her kim gelirse,”ben yaptım bu binanın restorasyonunu” demektedir, bu sözleri sarf ederken şu inceliği dikkate almak zorundadır, mesele halen belediye başkanlığı makamının olduğu bina için; “efendim bu bina eski Kaymakamlık ve resmi kurumların bulunduğu bina imiş, eski belediye başkanımız İdris Şahin bey döneminde bu bina Kültür Bakanlığından tahsisi yapıldı, İdris bey  döneminde restorasyonu tamamlandı, daha sonraki yıllarda ben yine Fen İşleri müdürü iken Duran Yadigar döneminde restorasyonu bittikten sonra bu binayı Duran bey hizmete açtı” demelidir, ayrıca Kamp Karavan konusunda da bugüne kadar hiçbir hizmet yapmamıştır.

Çamiçi yaylasındaki Kamp Karavan alanını 5 yıl değerlendiremeyen ve orada yapılmış Bongola evlerin noksanlarını tamamlamayan bir belediye başkanı “yeniden seçilirsem, şunları yapacağım” demesi inandırıcı değildir.

Bakınız bizler 5 yıl içinde az paralar ile yapılması gereken hususları ifade ediyoruz.

Daha öncede ifade ettik Niksar’ın altın değerindeki 5 yılının boşa gitmesini sağlayan bir belediye başkanı 2. defa 5 yıl isteme hakkı yoktur.

Niksar Çamiçi yaylasına 5 yıl hiçbir hizmeti götürmeyen bir belediye başkanı 2 ci  dönem belediye başkanlığı istemesi bu şehre yapılacak en büyük kötülüktür.

Niksar Çamiçi yaylasının da yaşanan bir yolsuzluğu ifade  etmekten utanıyoruz.

Niksar Çamiçi yaylasın Kanalizasyon şebekesi çalışmasını Niksar eski belediye başkanı İdris Şahin döneminde 2008 yılında başlatılmıştı, İdris beyin Fen İşleri müdürü Özdilek Özcan idi, İdris bey 2008  yılında başlattığı Çamiçi yaylası kanalizasyon şebekesi işi 2008 yılı sonlarına doğru başlatması ve kış aylarının yaylada yoğun oluşu 2009 seçimleri öncesinde tamamlanma imkanı vermemişti, İller Bankası kredisi ile alınan Kanalizasyon şebekesi malzemesi 2 milyon TL den fazla kredi borçlanması yapılmış alınan malzemenin bir kısmı döşenmiş diğer kısmı Fen İşleri müdürü  olarak Özdilek Özcan’ın zimmetinde bulunduğunu herkes bilir, İdris bey 2009 seçimlerini kaybetti, Özdilek Özcan yeni seçilen belediye başkanı Duran Yadigar’ın yine Fen İşleri müdürü idi, Mart ayında yapılan seçimden hemen sonra Çamiçi yaylasının Kanalizasyon meselesi kısa zamanda tamamlanması gerekirdi, Fen İşleri müdürü olarak Özdilek Özcan’ın zimmetinde bulunan 2 milyon (trilyon) değerindeki Kanalizasyon malzemesi 10 yıl geçmesine rağmen halen yapılmamış ve zimmetinde bulunan milyonlarca değerindeki Kanalizasyon şebekesi malzemesi kayıplara karışmış ve buharlaşarak yok olmuş.

Belediye başkanı Özdilek Özcan Fen İşleri müdürü olarak kendi zimmetinde bulunan 2 milyon TL değerindeki malzemeden sorumludur, bu malzemenin hesabını devletin yetkilileri sormalıdır.

Çamiçi yaylasın Kanalizasyon şebekesi 2008 yılında başlamış 2009 yılında tamamlanması gerekirken, 5 yıl Fen İşleri müdürlüğü yaptığı dönemde ve 5 yılda yani 2014-2019 yıllarında belediye başkanı olan Özdilek Özcan yeni seçim beyannamesinde bakınız ne diyor; “ÇAMİÇİ YAYLASI KANALİZASYON ŞEBEKESİ PROJESİ; Niksar’ın gözbebeği konumundaki Çamiçi Yaylamızın altyapı sorunları  çözümlenecektir. Plan, mimari ve tasarım çalışmaları görev süremizde tamamladığımız projeleri hayata geçireceğiz” diyor.

Peki şimdi tekrardan soruyoruz. 2008 yılında İller Bankası kredisi ile satın alınan kanalizasyon şebekesine ait 2 milyon TL yi aşkın malzemeler nerede?, İller Bankası ihalesi ile yapılan bir hizmet tamamlanmadığı halde nasıl yeniden ihale yapılacak?. Seçim beyannamesinde Çamiçi yaylasına önem verdiğini ifade eden Özdilek Özcan, Fen İşleri müdürü iken ve de 5 yıl belediye başkanlığı yaptığı halde Çamiçi yaylasının en hayati meselesi olan kanalizasyon işini çözmediği halde yeniden seçilirse nasıl çözecek hangi para ile?.

Çamiçi yaylası Kanalizasyon şebekesine ait 2 milyon TL den fazla değeri olan  malzemelerin kayıp olması devletin önemli bir kurumu olan belediyenin zarar etmesinin hesabını kim verecek?.

Yukarıda yazdıklarımız gerçeklerin tam kendisidir, kimseyi zan altında bırakmak istemiyoruz, insanların aklı ile alay etmek isteyenlerin yaptıkları yanlışı ortaya koyuyoruz, hesabı biz sormuyoruz, bu devletin Cumhuriyet Savcıları var, adalet mekanizması var, “bu ülkede Adalet var” deniyorsa o zaman bu adaletin var olduğunu görmek istiyoruz.

Biz vatandaşız, bizlere sunulan bilgilerin doğruluğunu soruyoruz, hesap sormak işi devletin yetkililerindir.

Bu kadar açık ve net bilgiler karşısında Niksar’ın 5 yıllık geleceğini tekrardan isteyen belediye başkanı bu konu hakkında açıklama yapmasını bekleriz.

Sakın ha, bizler kimseye Yolsuzluk, usulsüzlük yapıldı falan demiyoruz, insanların aklı ile alay etmeye çalışanların biraz beyin Cimlastiği yapmasını, gerçekleri söylemelerini halk olarak bekliyoruz.

Günün Sözü: SAYGI İLE HALKIN TAKTİRİNE SUNUYORUZ.

 

 

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Bizleri aydınlattığınız için önce teşekkür ederiz cemalettin bey Birde Belediyenin Borcu ile ilgili Toplamda 94.000 tl İmiş Böyle duyumlar aldık seçimden sonra İcralık olacakmış onuda yazmış olsanız halk bir bilse Bu Borçları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.