EDİTÖR

9 YIL CEZA ALDILAR

Bizim gibi insanların memleket ve millet adına mücadele yapması önemli.

Mücadele yapmak güzel, dayanmak ise zordur.

Gazeteciyiz bazen “yazmayalım” diyoruz, artık yeter karışmayalım kimsenin işine” diyoruz demesine ama, yazmamak mümkün değil.

Çok çile çektik, halen çekiyoruz, bir serserilik ile ne zaman karşılaşacağız onu da bilmiyoruz, bindik kayığa, açıldık denizlere, çekiyoruz Kürekleri, yolculuk nerede son bulacak onu da bilmiyoruz.

Gazeteciyiz ama insanız!.

Bu ülkede vatan ve millet aşkı ile görev yapak en zor yaşam tarzıdır.

Çileli bir hayat yaşamak istiyorsanız; Vatan, Millet, Bayrak, Ezan, Kur’an, Peygamber ve size emanet edilen toprak sevdalısı olmanız yeterlidir.

25 Nisan 2019 günü sabah  işe başladık, notlarımızı gözden geçirirken PTT memuru geldi elinde mahkeme kağıtları vardı, içimden şu geçti; “yine ne oldu, ne için geldi” dedik aldık elimize mahkeme kararlarını.

Sabah mahkemeden gelen kağıtlar pek iç açıcı olmuyor tabi ki, ama hayat devam ediyor, sabah olmasa, öğleden sonra olacak ne fark eder ki?.

Mahkeme kararını açıp baktığımızda 50 sayfalık bir karar, dava Diyarbakır da açıldığı için biraz daha dikkatli incelemeye başladım. Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesinden geliyordu evrakın üzerinde; “Müşteki Cemalettin Bilgin” yazısını okuyunca anlaşılan bizim adımıza yürüyen bir dava olduğunu görmüş olduk.

Sabah elimize tutuşturulan 32 sayfa mahkeme kararını incelemeye başladım ve uzun bir incelemeden sonra 07/02/2011 tarihinde internet sitemize PKK terör örgütü elemanları tarafından  yapılan saldırı ve internet sitemizin “hacklenmesi” konusundaki davanın sonucunun geldiğini öğrendim.

Gazetemiz internet sitesini ele geçirip tehdit eden, AK Parti Hükümetine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine hakaret eden, askerlerimizle komutanlarımıza tehdit eden yazıyı sitemizde okuyunca çok üzüldük derhal konuyu resmi makamlara ilettik sitemiz ele geçirilmiş ve aşağıdaki kahpelik sitemizde okunuyrdu; Saldırıyı ben yaptım beyler… Bu ne ilk ne de son olacak… Barış adına PKK eylemsizlik kararını verirken AKP ne yapıyor, Peki kalkıp paralı 50.000 kişilik bir ordu koyuyor bu resmen savaş çağrısı değil de ne olabilir… PKK o orduyu yaşatır mı sanıyorsunuz sınırda peşmergeler göz yumar mı sanıyorsunuz ya da bugün Kuzey Irakta Türkiye savaşa girse zannediyor musunuz askerdeki kürtlerin halkına silah sıkacağını döner komutana yanındaki faşist asker arkadaşına sıkar aklınızı başınıza alın kürtlerin sabrını deniyorsunuz. Dikkat edin bir daha ki savaş sonunuz olmasın Türkiye’deki tüm kürtlere” diyordu.

İnternet sitemize yapılan bu ilk saldırı değildi tabi ki daha öncede, Batman bölgesinden saldırı yapılmıştı, o davada sonuçlanmış hainler cezalarını bulmuşlardı.

Gazete sahibi olarak yapılan saldırıyı derhal Cumhuriyet Savcılığına bildirdik, C. Savcılığı Emniyet birimleri ile irtibata geçerek  gerekli çalışmalara başladı ve aşağıdaki bilgiler ışığında saldırı Diyarbakır ili bölgesinde yapıldığı ve davanın Diyarbakır 1. Ağır Ceza mahkemesinde görülmeye başlanmış ve sonuçlanmıştır. “Sanık M. E. Og’un 07/02/2011 tarihinde Yeşil Niksar Gazetesi İnternet sitesini diğer sanık Z. K. ile birlikte hackleyerek, PKK terör örgütünün propagandasını yaptıkları, aynı siteye 07/02/2011 günü saat 01:54 sıralarında 78.189.149.120 Ip numaralı bilgisayar ve bydang3@w.cn mail adresi üzerinden “PKK Hackers sitenize saldırının devamı gelecektir unutmayın PKK militan byDANG3” diye mail geldiği, yine aynı gün saat 16:29 da 85.97.193.236 Ip numaralı bilgisayar ve dahasevemem@hotmail.com mail adresi üzerinden “Saldırıyı ben yaptım beyler… Bu ne ilk ne de son olacak… Barış adına PKK eylemsizlik kararını verirken AKP ne yapıyor, Peki kalkıp paralı 50.000 kişilik bir ordu koyuyor bu resmen savaş çağrısı değil de ne olabilir… PKK o orduyu yaşatır mı sanıyorsunuz sınırda peşmergeler göz yumar mı sanıyorsunuz ya da bugün Kuzey Irakta Türkiye savaşa girse zannediyor musunuz askerdeki kürtlerin halkına silah sıkacağını döner komutana yanındaki faşist asker arkadaşına sıkar aklınızı başınıza alın kürtlerin sabrını deniyorsunuz. Dikkat edin bir daha ki savaş sonunuz olmasın Türkiye’deki tüm kürtlere” mailinin gönderildiği anlaşılmıştır.” diyor mahkeme kararında.

Yeşil Niksar gazetemiz İnternet sitesine yapılan saldırı ve örgüt propogandasının yapıldığı mahkeme tarafından tespit edildiği davanın sonuçlanması ile birlikte 7 kişiye “TCK nın 314/3 ve 220/6 maddesi, TCK nın 314/2 maddesi gereğince taktiren ve teşdiden ayrı ayrı 6 yıl hapis cezası ile cezalandırmalarına. 3717 S.Y nin 5. Maddesi uyarınca sanıkların cezasında ½ oranında artırım yapılarak  ayrı ayrı 9 yıl Hapis cezası ile cezalandırmalarına” karar verilmiştir.

Güzel bir sonuç, adalet tecelli etmiş oldu, bu cezaların durumunu bilmeyiz ama hainlerin yakalanmasında katkımız oldu ise mutluyuz, çünkü bu tür saldırlar insanlar tarafından pek şikayet edilmediğini biliyoruz, ama bizler bu tür saldırılara asla taviz vermedik, vermeyeceğiz de, bizlerin şikayeti soncunda araştırma başlatıldı, yapılan araştırma sonunda çok sayıda kişi veya kuruluşa saldırı yapıldı görüldü.

Ülkemize veya kişi ve kuruluşlara yapılan hiçbir saldırıya duyarsız kalmamak gerekiyor, insan çoğu zaman yılgınlık gösteriyor ama, hangi terör örgütü olursa olsun asla yılgınlık göstermemek gerekiyor, bizler yılmadan mücadelemize devam ettik etmeye de devam edeceğiz.

Konu gündeme gelince çok sayıda gazete ve ajans muhabiri arkadaşlar haber yapmak istediklerini dile getirdiler, bizim arkadaşlarımızda konuya açıklık getirmek amacı ile soru sordular bizlerde kısa açıklama yaptık; “bizler yerel gazeteyiz,  ama ülke genelinde milletimizin ve devletimizin aleyhinde olan hiçbir girişime ve çalışmaya izin vermeyiz, göz yummayız, milletimizin birlik ve beraberliği için mücadele eder yayın yaparız, terör örgütlerinin rengi, düşüncesi, şekli ne olursa olsun hepsi ile mücadele yaparız, devletimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin her zaman yanında yer alırız ve destek veririz, gazetemiz İnternet sitesine, gazetemize, şahsımıza ve  oturduğumuz evimize ve aracımıza defalarca saldırıda bulunuldu, çok şükür her hain saldırıdan da kurtulduk, maddi kayıplarımız oldu ama önemli olan maneviyatımızın kaybolmamasıdır, devletimizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü savunmak özellikle Anadolu’nun bir köşesinde yayın yapan mahalli bir gazete için çok zordur, yapılan saldırılar karşısında hiç devletimize küsmedik darılmadık, devlet adına hata yapanlar karşısında da hiç devletimize kızmadık küsmedik, milletimizin birlik ve beraberliği için yaptığımız yayınlar ve yazılardan dolayı, çoğu zaman manevi bakımdan çok yıprandık, çoğu zaman çaresiz kaldık, yapılan saldırıların boyutları zamanla o kadar çirkinleşti ki, yine de devletimize kızmadık ama yorulduk, özellikle şunu ifade etmek isterim, PKK nın Reşadiye Sazak bölgesinde yaptığı kahpe saldırı sonucu 7 Askerimiz şehit olmuştu, söz konusu saldırı hakkında birlik ve beraberliğe davet ettiğimiz yazımız çok adice saldırıya maruz kaldı, aleyhimde tehdit ve hakaret içeren İnternet siteleri açıldı, tehditler edildik ama yılmadık, halen Google de çok çirkin saldırıyı yapanların hakaretlerinin durması, kurumların konuya ilgisiz kalması ise düşündürücüdür!.” dedim”

Günün Sözü: “NE YAPSALAR BOŞ, GÖKLERDEN GELEN EMİR VARDIR”.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.