yesilniksar

%50+1 DEMEK!.

24 Haziran seçimlerine çeyrek kala halen %50+1 i anlamayanların olduğunu görüyoruz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ilk %50+1 açıklamasını yaptığında bizler şunu yazmış idik; “%50+1 demek bundan sonra AK Parti ve MHP ile ortak devleti yönetmektir” demiş idik, aylar önce bu düşüncemi defalarca yazdım, ne yazık ki halen seçimin ne anlam taşıdığını bilmeyenler var.

Seçimlere iki gün kala seçim meydanlarını gezmeye devam ediyoruz, seçim ziyaretlerimizde halkımızdan ciddi destekler aldık, inşallah aldığımız destekler sandığa yansır.

24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlerde anket çalışmaları ilk defa sağlıklı çıkmayacağı görülüyor, halkımız anketörlere sağlıklı bilgiyi vermiyorlar veya bu seçimde insanlar kararlarını net ifade etmiyorlar, anketörlerin işi bu seçimde zorlaştı.

Seçimlere katılanlarla seçmenler arasında çok güzel diyaloğların olduğunu bizler görüyoruz, milletimiz olgunluk içinde herkesi dinliyor, sandığa gittiğinde son kararını vererek vatandaşlık görevini tamamlamış olacaktır.

Seçimlerin galibi yine halkımız olacaktır, bundan önce siyasetçiler ne demişti?, ne yaptı?, sözünde duranlara yeşil ışık veya sarı ışık yakacak, söz verip yapılmayan işler var ise kırmızı ışıkların yakılacağı bir seçim olacaktır.

%50+1 demek güçlü AK Partiye ortak olarak MHP nin dahil olması demektir, gerçekten de MHP artık güçlü bir iktidar ortağıdır.

Seçimlerde AK parti ve MHP liderleri zaman zaman kendi milletvekili adaylarını uyararak Cumhur İttifakına zarar verecek açıklamalardan kaçınmalarını söylediler, bu yaklaşım doğru bir yaklaşım idi, çünkü; “dilin kemiği yok” misali, Cumhur İttifakını halen anlamamakta zorluk çekenler var.

Cumhur İttifakını anlamayan seçmenlerin olduğunu görünce onlara doğruları izah etmeye çalışıyoruz, lakin Cumhur İttifakının güzelliğini anlamayan milletvekili adayları olunca onlara ne demek gerekiyor?.

Seçimlerin en zor tarafı parti liderlerine düşüyor, ülkemizde liderlerin güçlü olmasını ve lider sultası olmasın diyenler, seçimlere girdiklerinde adayların mı yoksa liderlerin mi yüklerinin çok olduğunu görünce liderlerin seçmenler üzerinde çok etkili olduklarını görürler.

Ülkemizde siyaset, siyasi parti liderleri üzerinden yürütülüyor, liderlerin gücü nispetin de partiler güçlü hale geliyor, yani liderlerin gücü partilere güç veriyor, tabi ki adayların dürüstlüğü ilkeli duruşu seçmen üzerinde etkili oluyor, iki güç birleşince halkın taktirini kazanmak kolaylaşıyor.

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi ve Milletvekili seçimleri AK Parti ve MHP li partilerin iktidarını ortaya çıkartacaktır.

24 Haziran tarihinde AK Parti ve MHP kendi seçmenlerini sandıklara götürdüğünde bu oranın %60-65 civarında olması kaçınılmazdır, bazı insanların kafası karıştırılmak istense de, sonuç değişmeyecektir.

Halkımız kime ne için oy vereceğini mutlaka biliyor, birileri insanların kafasını karıştıracak hareketler yapsalar da, halkımız Cumhur İttifakına gönül vermiş, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tam destek vereceklerdir.

Birileri MHP yi ele geçirip, ülkeyi kaosa sokma girişimleri artık sonuç vermeyeceği herkes tarafından anlaşılmıştır, Cumhur İttifakı bin yıllık kardeşliğin sonucu ortaya çıkan muhteşem bir birleşmedir.

“CUMHUR İTTİFAKI, MİLLET AKLI” sözleri iş olsun diye ortaya çıkan bir söz asla değildir, 24 Haziran seçimlerine odaklanan bir birleşme asla değildir.

Cumhur İttifakı ülkenin gerçekleri dikkate alınarak ortaya çıkan bir birleşmedir, erken seçimin ortaya çıkması da yine ülke gerçekleri dikkate alınarak erken seçim kararı alınmıştır, bu kararda ülkemiz içinde ve dışında meydana gelen terör olaylarının son bulması için alınan bir karar olarak da görebiliriz.

Cumhur İttifakının son güzel görüntülerini Cuma akşamı Niksar’da görme şansımız olacak.

Cumhur İttifakının ortaklaşa düzenlediği Ahmet şafak halk konseri yapılacak inşallah bu yapılacak halk konseri Cumhur İttifakının seçim gücünü ortaya çıkartacaktır.

Cuma akşamı başlayacak olan Halk konserine halk desteğinin çok büyük olacağını düşünüyoruz, bu yaşanacak süreç ülke genelinde Cumhur İttifakının gücünün ortaya çıkması anlamı taşıyacağını düşünüyorum.

Cumhur İttifakının ülke için önemli olduğunu her fırsatta ifade ediyoruz, en güzel düşünceler içinde Tarihçi-yazar sayın Alev Alatlı hanımefendi şu şekilde ifade ediyor; “niçin AK Partiye oy vereceğimin bilinmesini istiyorum. Çünkü  bu seçim AK Parti den öte Türkiye’nin bekasının oylanacağı seçim” diyor, ekliyor; bu seçim Türkiye’nin İslam dünyasındaki duruşunun ve Türkiye’nin haysiyetinin sorgulandığı bir seçim, benim görüşüme göre mesele memleket olunca gerisi teferruattır. Bu nedenle elbette AK Parti’ye oy vereceğim” diyor.

24 Haziran seçimlerinde; “her şey Türkiye için” sloganını söyleyen Cumhur İttifakı kazanacaktır. CHP nin Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnce çok konuştukça batağa saplanmaya devam etti, sayın İnce; ben seçilirsem Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak HDP in genel başkanını yardımcı olarak alacağım” demesi kendisinin son talihsiz açıklaması olarak görüyoruz. 80 milyon insanımızın katili bir terör örgütünü destekleyen bir siyasi partinin eş başkanı Selahattin Demirtaş’ı halen masum

göstermesi CHP seçmeninin bile tepkisini çekmektedir.

Seçimlerde meydanlar gümbür gümbür  ama gerçekleri asla saklamamak gerekir, CHP İzmir mitingine katılan seçmen sayısı 215 bin kişi, CHP adayı sayın İnce 4 milyon nüfusa sahip bir ilde 3 milyon kişi mitinge katıldı” derse bu asla inandırıcı değildir, sayın İncenin Cumhurbaşkanlığı seçiminde alacağı oy %25 i yakalarsa kendisinin seçim kazandığını ilan edebilir ancak, sayın İncenin %25 oyu alması çok zor.

Sonuç şudur; Cumhur İttifakı tüm saldırılara ve ihanetlere rağmen % 55-60 arasında oy alacaktır, Cumhur İttifakının milletvekili sayısı ile 400-420 civarında olacaktır.

Günün Sözü: 25 Haziran seçimleri yeni bir günün doğması olacaktır.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.