Cemalettin Bilgin

YIKIM MUHALEFETİ!

Ülkemizde Cumhur İttifakı Hükümetine  alternatif muhalefet olması gerekirken, ne yazık ki yabancı ülkelerin MANDA yönetimine tabi olan bir muhalefetle karşı karşıyayız!

Muhalefet partileri hamaset nutukları atarak, bir iki güzel vaat yaparak seçim kazanacağını düşünüyorsa, 2023 seçimlerinde sandığın içinde nasıl gömüldüklerini göreceğiz.

Ülkemizde yön gösteren, halkın taleplerine cevap verecek, ülkedeki sıkıntıların çözülmesi için yeni öneriler sunması gereken muhalefet partileri, ne yazık ki “YIKIM MUHALEFET” liğine devam ediyor.

Ana Muhalefet partisi genel başkanını anlamak mümkün değil.

Türk milletinin ve devletini faydasına menfaatleri doğrultusunda, ülke çıkarlarını koruyan Cumhurbaşkanı gerekli gördüğünde ülkemizin Hür ve Bağımsızlığı için her tepkiyi veriyor, yapılması gereken her çalışmayı yapıyor, lakin muhalefet partileri hemen ipe sapa gelmeyen sözlerle halkımızın kafasını karıştırıyor.

Ülkemizdeki Ana Muhalefet partisi ve yandaş partileri, Demokrasinin ülkemizde ve bölgemizde var olması için mücadele ediyor, Askeri darbelerin ülkemizde ve bölgemizde olmaması için gayret ediyor, yapılan her Demokratik seçimle gelen yönetimlere destek veriyor, darbe ile iş başına gelenlere tepki veriyor, muhalefet partileri; “neden komşu ülkelerde sıkıntı yaşanıyor?” diyerek sözler sarf ediyor.

Mısır Arap dünyasında önemli bir ülkedir, güçlü olduğu her dönemde Türkiye ile ilişkilerinde hep mesafeli olmuş hatta Türkiye’yi dışlamak için her türlü oyunu oynamıştır.

Mısır’da  Demokratik kurallarla iş başına gelen Cumhurbaşkanını rahmetli Mursi’yi devirerek darbe yapan Mısır’da iş başına geçen Sisi’ye Cumhurbaşkanımız tepki göstermiş hal böyle olunca muhalefet partileri; Mısır Cumhurbaşkanı ile neden kötü oluyorsunuz?” diyerek algı yaratıp hükümeti yıpratmaya çalışıyorlar.

Anlaşılan ülkemizde ana muhalefet ve yavru muhalefet partileri sözleri ile “DEMOKRASİ var olmalı” diyor, Demokrasiyi ayaklar altına alıp darbe ile iş başına geçen Sisi ve benzerlerini alkışlamaktan geri durmuyor!.

Peki Darbe ile iş başına gelen Mısır Cumhurbaşkanına tepki koyan Cumhurbaşkanımız verdiği tepkiyi desteklemesi gerekirken, ana muhalefet partisi genel başkanı maalesef yine Hükümeti yıpratmak için Arap hayranlığını ortaya koymuş darbeci Sisi’yi destekleyen açıklama yapmıştı.

Hani derirz ya; “GÜL OLA HARMAN OLA” bazı acıları zamana bırakmak gerekir.

Devletler arasında, siyasetçiler arasında ömür boyu kavga olmaz düşüncesinden hareketle ve darbeci general Sisi Mısır’da yönetime devam edince  dünyadaki bütün sözde Demokrasi ile yönetilen, demokrasiyi ağızlarına sakız yapıp çiğnercesine halkları kandıran ülkeler olunca, Cumhurbaşkanımız doğal olarak “eline Kılıcı alıp Yel Değirmenlerine Klı sallamaktansa, yaşanan sürece nokta koyarak, ülkemizin çıkarları için gerekli tepkiyi verdikten sonra, tepki verdiği ülkelerin liderleri ile gerektiğinde bir araya gelesini doğal karşılamak gerekmez mi?

Ülkemizde ana muhalefet genel başkanı, Demokrasiye darbe vuran bir yönetime tepki verdiği için Cumhurbaşkanımızı suçlayıcı dil kullandı, bugün ülkemiz menfaatleri  için bir tokalaşmayı ve yakınlaşma sonrasında yine tepki vermeye başladı.

Ülkemizde neden AK Parti 20 yıldır iktidar?

AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan halkın içinde halkı dinliyor ve onun talepleri doğrultusunda siyaset yapıyor da onun için!!!

Geçen hafta CHP grup başkan vekili Manisa Milletvekili sayın Özgür Özel Niksar ziyaretini gerçekleştirmişti, STK larla yaptığı toplantıda gazeteci olarak soru sormam gerekirdi, baktım şartlar uygun değil, sorduğum soruya net cevap vermeyeceğini anlayınca soru sormadım.

CHP grup başkan vekiline şu soruyu soracaktım; “siz iktidar olmak istiyormusunuz? diyecektim, şayet cevabı “evet olmak istiyoruz” dediğinde peşinden şunu tavsiye edecektim; “AK Parti genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasetinden başlayın, bunu başarırsanız  hiçbir parti genel başkanı desteğine ihtiyaç duymadan iktidar olursunuz” diyecektim!!

CHP grup başkan vekili Özgür bey nasıl bir cevap verirdi? bilemem ama, tahmin ediyorum!!! “siz AK Parti ağzı ile konuşuyorsunuz” deme ihtimali çok yüksek tabiki!!!!

Bazı insanlara şans güler siyasetçi olur, şansı yaver gidince önemli noktalara gelir!. Ülkemizdeki siyasetçilerin çoğu böyledir!!!!

Her neyse gelelim konumuza.

Cumhurbaşkanımız Mısır Cumhurbaşkanı il katarda Dünya kupası maçları başlaması dolayısıyla bir törende karşılaşmış bu karşılaşmada iki devlet başkanı tokalaşmış ve var olan gerginlikler ortadan kalkmaya başlamıştı.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile tokalaşan Cumhurbaşkanımıza yine tepkiler muhalefet partilerinden gelmeye başladı. “vay efendim Erdoğan Sisi ile neden görüşmüş?… İstanbul’u işgal eden İngilizle 3 yıl sonra masaya oturduk, 1922’de denize döktüğümüz yunan ile 1930’da dost olduk!… Yunan Cumhurbaşkanı ülkemize geldi, sanki Yunanı denize döken Türkiye yok!, sanki Müslüman Türk çocuklarını beşikte süngülerle katleden Yunanlı katillerin başı değilmiş gibi ağırlandı, buna ne demek gerekir?

Bakınız dostlar!.

Hür ve Bağımsız bir Türkiye olacak isek.

Ülkemizde Demokratik kuralları içinde Cumhuriyetin nimetlerinden faydalanacak isek, gerektiğinde en sert tepkiyi karşı tarafa vermeliyiz, gerektiğinde olumlu şartları ortaya koyup kavgadan vazgeçmeliyiz!.

Mısır’da darbe ile iş başına gelen Sisi kendi seçilmiş Cumhurbaşkanını tutukladı ve ölümüne neden oldu, Mısır halkını kurşuna dizdi, dost bir ülkenin insanları katledildi, Demokrasi ayaklar altına alındığı için Cumhurbaşkanımız sayın Recep  Tayyip Erdoğan Sisi’nin darbe ile iş başına gelmesine tepki koydu.

Peki Yunan’lı katiller  ülkemizde nasıl vahşet yaptı?.

İşgal ettikleri köy ev kasabaları şehirleri yakıp yıktı yaşayan insanlarımızı çocuklarımızı, hamile kadınlarımızı kasaturalarla karınları deşti, kahpelik yaptı, her tarafı yakıp yıktı ve Türk milleti kahpe Yunanı denize dökmeyide başardı.

Kahpe Yunanın tüm zalimliği sonrasında 4 yıl sonra Yunan Cumhurbaşkanı sanki hiçbir zalimlik yapmamış gibi şanlı şöhretli bir devlet adamı gibi ülkemiz devlet adamları tarafından karşılandı!!!

Ülkemizde YIKIM MUHALEFETİ olunca bunların unutulması isteniyor!.

Unutmadık, unutmayacağız!!!

Günün Sözü; Temiz insanlar temiz insanlara yâr olsun inşallah.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.