yesilniksar

YETKİ VE ETKİLİ OLMAK!.

24 Haziran seçimleri süresi kısalmaya başladıkça, bizler seçim çalışmaları hızla devam ediyor.

24 Haziran seçimlerine adım adı ilerlerken vekalet verecek halkımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz.

Asiller, kendi vekillerini seçmen için seçim meydanlarındaki pehlivanları izlemeye devam ediyor.

Seçim çalışmaları içinde halkımızın çok fazla taleplerini görmüyoruz, genel istekleri içinde; Tokat-Ordu yolu ne oldu?, diyenler var, Niksar-Tokat arasındaki yol ne zaman tamamlanacak?, diyenler var, bu genel istek dışında bazı köylerde az sayıda da olsa; “köyümüzde hayvanların Su ihtiyacı var” diyenler, “köy içinde Beton parkemiz yeterli değil parke ihtiyacımız var”, Şahinli köyü halkının; “hayvanların Su içtiği bölgeyi kapatmak isteyenler var” diyerek bizler için küçük köyde yaşayan insanlar için büyük sıkıntılar dile getiriliyor.

Seçim çalışmaları içinde “oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a” diyenlerin çokluğu dikkat çekiyor, samimi olarak ifade edelim ki, MHP nin seçim çalışmalarında hiçbir vatandaş  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan dışında, “şu adaya oy vereceğim” diyeni görmedik duymadık.

AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak isteyen iç ve dış güçlerin gücü bölgemizde yok gibi, tabi ki muhalefet partilerine oy verecek insanlar var, amma Cumhurbaşkanlığı seçiminde tek siyasi lider olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan gözüküyor, bunun manası şudur, Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda tamamlanır, Milletvekili seçimleri ise sürprizlerle gerçekleşir.

MHP ve AK Partinin kurduğu “Cumhur İttifakı- Millet Aklı” sloganı ile başlayan seçim harekatı halkımız tarafından benimsenmiş, sandıklarda Cumhur İttifakı hayat bulacaktır, gerçekten bir siyasi lider her kesimde ancak bu kadar sevilir.

Cumhurbaşkanımızın halk tarafından sevilmesi yanında haklımız Milletvekili seçimlerinde ise farklı düşünceler içindeler, halkımızın farklı düşünceler içinde olduğunu bizler aylar önce yazmış idik, bugün seçim sahasına indiğimizde düşüncelerimizin gerçek olduğunu bizzat yaşıyoruz.

Yeni seçimlerden sonra Milletvekillerinin seçim bölgelerinden kopuk çalışmaması için Cumhurbaşkanımız kendi milletvekillerine kesin talimat verdi; “ Milletvekili seçilenler seçim bölgelerinde kendilerine çalışma büroları açacak” talimatı bir gerçeğin yansıması olarak görüyoruz.

AK Parti genel başkanı olan sayın Erdoğan’ın,  Milletvekili seçilen insanlarımızın  seçim bölgelerinde kendilerine çalışa bürosu açmaları doğru bir çalışmadır, bunun bir nedeni olmasa sayın Erdoğan seçim konuşmaları içinde böyle bir ifadeyi seçim konuşması olarak ifade etmeden kendi Milletvekillerine bir toplantıda “seçim bölgelerinizde çalışma bürosu açın” derdi bunu bizler duymaya bilirdik. Bu düşünceyi bizler önemsiyoruz bu konu kendi düşüncelerimizde yazmak gerekirse yazarız.

Seçim çalışmalarına devam ederken halkımızın istekleri içinde olan birkaç talebi yazmak isteriz.

Budaklı köyünün mutlaka yapılması gereken Su ihtiyacı; “Budaklı Köyü halkının haklı Su talepleri en kısa zamanda giderilmelidir, bu köyümüzde çok ciddi hayvancılık yapılmaktadır, Budaklı Köyünde Tarım ve Hayvancılık çok verimli yapılmaya çalışıldığı için köyden göç nerede ise hiç yok gibi, Köy halkı büyük baş hayvancılık konusunda önemli çalışmalar yapıyor, yaptıkları çalışmanın en büyük sıkıntısı hayvanlarına verecek Suyun yeterli olmaması.

Budaklı köy halkının Hayvanlarının Su ihtiyacını zaman zaman yetkililere ilettik, isteği sürekli takip etmeye çalıştık, seçim öncesi başlayan bu haklı taleplerin karşılanması için siyasetçilerimize  konuyu sürekli açtık, seçim çalışmaları başladığında konu tekrardan karşımıza geldi, insanlar çözüm bekliyor.

Seçimlerin en güzel tarafı işte bu ve benzeri haklı taleplerin ortaya çıkması ve çözümlerin bulunmasıdır.

Bizler; “şehrimizden sürekli göç oluyor” diyerek yakınırken şehrimizin yamaçlarında kurulmuş bulunan Budaklı köyü halkının kendi köylerinden göç vermeyerek şehrimize hem nüfus olarak katkı sağlayıp, hem de  ekonomik katkılar sağlıyorsa bu köyümüze tüm şartlar zorlanarak hem insanlarımızın içme ve yıkanma SU ihtiyaçları,   hayvanlarının içme SU ihtiyaçlarının karşılanması kaçınılmazdır ve bir insanlık borcudur.

Budaklı köyü halkını ziyaret ettiğimizde köyde yaşayan erkeklerin talepleri “SU ihtiyacımız var” sözleri ile karşılaştık, bayanlara selam verdiğimizde; “köyümüze hoş geldiniz, oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın” dediklerinde bizlerde kendilerine; “MHP nin Cumhurbaşkanı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili seçimlerinde ise kendi partimizin adayları var, işte adaylarımızdan bir tanesi Serhat Bilgin, sizleri selamlamaya geldik” dendiğinde bayanlar; “tamam Allah hayırlı etsin Cumhurbaşkanı oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milletvekili seçimi için adayınız çok genç maşallah ona oy vereceğiz” diyerek samimi konuşmaları bizleri mutlu etti.

Seçimlerde bazı insanlar her siyasi partiye “mavi boncuk” dağıtsa da, samimi olan halkımızın çoğunluğu oluşturduğunu görüyoruz.

Budaklı köyünün haklı taleplerini AK Parti ilçe başkanı sayın Kemal Yılmaz kardeşimize ilettik, konunun en kısa zamanda çözüleceğini umuyoruz, çeşitli zamanlarda kemal hocamla bir araya geldiğimizde; “ Cemalettin kardeşim Budaklı köyü halkının Su taleplerini karşılayacağız en kısa zamanda” demesi bizleri köy halkı adına mutlu etti, köy halkının kime oy verdiği hiç önemli değil, önemli olan insanların ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.

Siyasetin en güzel tarafı, asillerle vekillerin karşı karşıya kalmasıdır, vekalet verecek insanlar kime neden ve nasıl vekalet vereceğini seçim zamanında daha net görüyor, yanıldıkların da  bir seçim sonrası vekaleti geri almayı da biliyorlar.

Yetkililerin etkili olması her zaman halkın beklentisidir, inşallah yetkili olan insanlarımız, etkili bir şekilde çalışmalarına devam ederler.

Günün Sözü: ASİLLER, VEKALET VERMEK İÇİN ZAMAN BEKLİYOR.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.