yesilniksar

YETKİ ASİLLERİN!.

24 Haziran seçimleri için söz ve yetki asillerindir.

24 Haziran seçimlerine girerken söz ve yetkinin asillerde olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz.

Yetki sahibinin, vekil olmak isteyenler asillerinden yetki istemeye çıktı bakalım asiller vekilliklerine kimleri atayacaklar.

Asiller bu seçimde vekillik için MHP yi tercih edeceklerini görüyoruz, bu oranın ölçüsü nedir şimdiden kestirmek kolay değil ama, vekil tayin edecek olanlar en büyük vekil olarak sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçecekler, bu kaçınılmaz bir tercihtir, milletvekilliği için vekil tayini içinse bu seçimde MHP tercih edilecek önemli bir tercih kullanılacaktır.

Seçi gezilerini yaparken şu gerçeği gördük, erkekler veya bayanlar hiç değişmiyor; “oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a” diyorlar, sonra ekliyorlar “Milletvekilliği için MHP yi yani size oy vereceğiz” diyorlar.

Seçim sahasından çok güzel sinyaller alıyoruz, bu seçimde halkımız farklı bir seçim  stratejisi belirlemiş, bizlere kalan tek şey seçmene dokunmaktır.

Seçimlerin galibi şu an asillerdir, halkla buluştuğumuzda bizlerden çok şeyler istemiyorlar, sıradan istekler , acil ihtiyaçlar ifade ediliyor.

Yakınca (Bideze) köyü ziyareti yaptığımızda vatandaşlar camilerinin yandığını artık camilerinin yapılmasnı istiyor ve hatta camilerinin yapılmayışının nedeni de Gökçeli belediye başkanını gösteriyorlar, aslında Gökçeli belediye başkanı sayın Ayhan Öztürk caminin yenisinin yapılması veya onarılması için defalarca girişimde bulundu, inşallah kısa zamanda inşaat başlar ve Yakınca halkı camilerine kavuşur.

Gökçeli kasabasın yakınca mahallesindeki caminin bugüne kadar yanmış bir şekilde beklemesi hiç doğru değil, hizmetler bürokratik kesimlerin gazabına uğruyor, kurumlar bir biri ile uyumlu çalışmadığı için zararı vatandaşlarımız görüyor.

Seçim çalışmaları içinde halkımız çok sakin bizlere sevgi ve saygı ile yaklaşıyor, istekleri haklı ve basit, yapılması gereken çok şey yok aslında kurumların bir birlerinden kopuk oluşu işlerin yapılmamasına neden oluyor.

Seçim ziyaretlerimizde Budaklı köyü de vardı, Budaklı köyünün uzun yıllardan beri Su konusundaki haklı talepleri bir türlü yerine gelmedi, Budaklı köyünde hayvancılık çok üst seviyede, insanlar köyden göç vermeden köylerinde yaşamaya çalışırken ve ciddi bir büyük baş hayvan besiciliği yapılırken hayvanların içme suyu  ihtiyaçlarının karşılanmaması üzücüdür.

Hani diyoruz ya siyasetçiler öz eleştiri yapmalı halkın haklı talepleri karşısında mazeret üretmek gibi bir yanlışa düşmemelidir.

Seçim çalışmaları içinde Her kümbet (Kümbetti) köyünü ziyaret ettik, köyümüz sulama suyu konusunda mağdur durumdalar, bölgede yapılacak olan göletlerden inşallah Kümbetli köyümüzde faydalanacak, susuz araziler suya kavuşacak üretim artacak köyden şehre göç kısmen de olsa duracaktır, aksi taktirde köylerimiz de yaşlı nüfusun oranı çok yüksek.

Seçim çalışmalarına devam ederken seçmenlere; “bir sorunuz var mı?” dendiğinde; hayır size soracak sorumuz yok Allah yolunuzu açık etsin başarılar, biz soruyu soracak partileri biliyoruz” diyorlar, “hangi partilere soracaksınız?” dediğimizde “biz biliyoruz, boş verin sizler ziyaretlerinize devam edin, bu seçim MHP nin seçimi olacaktır” diyorlar.

Ülkemizde seçimlerin yapılması çok güzel, gitmediğimiz köylere giderek halkımızla bir araya gelip sohbetler yapıyoruz, bölgemizdeki doğru ve yanlışları öğreniyoruz, seçimler olmasa problemlere çözüm bulacak insanlar kendi köylerimize kimsenin gideceğini sanmıyoruz, gidilse bile ya ölümler için veya düşünler için gidilir.

Seçim ziyaretlerinde karşılaştığımız önemli hususlardan bir tanesi de, Niksar Ovasının mutlaka ve mutlaka ele alınıp bu ovanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak olmalıdır.

Seçim ziyaretleri sonrasında Niksar Ovasını çevreleyen Kurutma kanallarının işlemez hale geldiğini gördük, kurutma kanalları birkaç senede bir temizlenmeli yağan aşırı yağıştan dolayı üretici mağdur edilmemelidir.

Niksar Ovası için hayati önem taşıyan Kurutma kanalları konusunda halkımız dertlerini ilettikten sonra, bizlerde konuyu muhataplarına ilettik, çok şükür her bölge olmasa da belli bölgelerdeki sıkıntılar kısmen de olsa giderildi, bundan sonra yağacak aşırı yağmurlar araziye zarar vermeyecektir, yapılan çalışmalar yeterlimi dir?, tabi ki hayır bölgedeki bütün su kurutma kanalları temizlenmelidir.

Seçim gezilerinde şunu gördük DSİ Niksar şubesi mutlaka yenden açılmalıdır. Dünyada Su savaşlarının ve Toprak savaşlarının yaşandığını dikkate alır isek, Su ve Toprak için hayati önem taşıyan hizmetleri yapan kuruluş DSİ dir.

Niksar’da DSİ şubesinin yeniden açılması için çalışmalar yapacağız gerekirse her gün yazı yazacağız.

Hani şu sözü sıkça söylüyoruz; keşke yazdıklarımıza dikkat edilse de halkın haklı talepleri karşılansa, keşke biz haksız çıksak da halkımız mağdur edilmese!.

Yıllardır diyoruz; Sulama Birlikleri kapandığında DSİ ye devredilecek, Niksar’da 3 tane Sulama Birliği var, bu birlikler bir çatı altında birleşsin eski DSİ  bölgesinde 3 Sulama Birliği hizmet yapsın, sonra devir olduğunda DSİ şubesi kendiliğinden açılmış olur” dedik, u konuyu her fırsatta yazdık ev STK ların toplantılarında ifade ettik, sonuç nedir?.

Sonuç yine bizlerin düşünceleri doğru çıktı Niksar’da bulunan 3 Sulama Birliği kapandı, DSİ ye devri başladı, DSİ ye ait olan güzel bir alan ne yazık ki park alanı olarak işletiliyor DSİ Niksar’a gelmemiş oldu!.

Seçim çalışmalarına devam ediyoruz, halkımızın haklı taleplerini alıp yazmaya devam edeceğiz.

Günün Sözü: HAKİKATLERİ SÖYLEMEKTEN ASLA VAZGEÇMEYİNİZ.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.