yesilniksar

YERLİ VE MİLLİMİ?.

Yerli ve Milli sözleri önemli ve değerlidir.

Yerli ve Milli sözlerini Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan duyunca bu anlamlı söze önem verdik, dikkat ettik, özenle üzerinde durmaya başladık.

“Yerli ve Milli olmak” üzerine kurulan düşünceler bu ülkede hayat bulmaya başladı, güzel ve anlamlı sözün taçlanması için yeni bir düşünce ortaya atıldı, buda ülkemizin milli ürünlerinin yani “Yerli ve Milli” olan ürünlerin Türk Bayrağının kalp şeklinde ürünlerin üzerinde olma isteği.

Yerli ve Milli olmanın en önemli nedeni Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve milletini sevmek onu korumak ileri hedeflere taşımak olarak anladık, sanırım bu konuda herkesle hem fikiriz.

Son zamanlarda ABD nin ve onun uzantısı tetikçilerin ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunlara tepki olması bakımından, yerli ve milli düşüncelerin hayat bulduğunu biliyoruz.

Yerli ve Milli insansız hava araçları ile Yerli ve Milli sözlerin hayat bulduğunu görüyoruz, daha önce bu sözlerin bu kadar topluda yer aldığını görmedik.

Bir ülke kendi çıkarlarının hayat bulması için, milli ve manevi değerlerin hayat bulması için zaman zaman çıkışlar ararlar, toplumun bilinçlenmesi içinde çalışmalar yaparlar.

Yerli ve Milli olma düşüncesi ülkemize karşı başlatılan çeşitli baskılar ve zulümler sonrasında ortaya çıktı, özellikle 40 yılı aşkın bir zaman içinde ülkemiz terörle mücadele yaparken, paralarımızla aldığımız savaş teknolojilerini, aldığımız ülkeler tarafından; “bu savaş aletlerini terörle mücadelede kullanamazsınız” sözleri söylenmeye başladığında uyanmaya başladık.

Milyonlarca döviz ödeyerek aldığımız bilgi veya istihbarat amaçlı cihazların paralarını alan sözde müttefik ülkeler, hem kendilerinin dışındaki ülkelere; sen teröristleri destekliyorsun, besliyorsun” diyerek tepelerine bombalar yağdırıyor, ülkeleri istila ediyorlar, sonra da Türkiye Cumhuriyet devleti terör örgütleri ile mücadele yaparken, paramızla aldığımız silahları; “hop bu silahları kullanamazsın” diyerek ülkemize çeşitli şekillerde  ambargo uyguluyorlar.

“BİR MUSİBET, BİN NASİHATTEN İYİDİR” sözü ülkemizde  sıkça hayat buluyor, nasihatlerin fayda etmediği zamanlarda Cenabı Allah ne hikmet ise bizlere musibet veriyor!..

Hani deriz ya; “Nuz ile uslanmayanı etmeli tektir, Tektir ile uslanmayanın hakkı kötektir”, bu ata sözleri iş olsun diye ortaya çıkmamıştır, bazı insanlar güzel sözlerden anlamaya biliyor, sonra kısmen biraz sertlik, kısmı sertlikten anlamayanlar içinde bazen sopa gerekiyormuş.

Musibetleri bu ülke yaşamasa, bazı insanlar var olan değerlerinin kıymetini bilmiyor, çok şükür ki musibeti görenler birlik ve beraberlik içine kısa zamanda girmiş oluyorlar.

Ülkemiz milyonlarca lira döviz ödeyerek İsrail den veya ABD den aldığı insansız hava araçları arızalanıp bakım için gönderildiği ve bakım parası verildiği halde ülkemizin en sıkıntılı terörle mücadele döneminde insansız hava araçlarımızın geri verilmemesi ülkemizde var olan Milli değerlerimiz içindeki İnsansız hava araçlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Bu ülke insanı savaştan sonra kendi Otomobilini ve Uçağını  yapmıştır, sonrası malum, satılmış kalpler ve beyinler Otomobil ve Uçak imal eden insanları “vatan haini” ilan edecek kadar acımasız perişan etmişlerdir!.

Bu ülke insanı 50-60 sene önce yapabildiği ileri teknolojiyi, 60 sonra tekrar zorunluluktan dolayı elde etme imkanı bulmuştur.

Yıl 16 Haziran 1961 ilk otomobil yapılması isteği, süre 4.5 ay falan. Devrim 1 ve 2 ismi ile yapılan otomobiller kısa sürede yapılır, Tren vasıtası ile Ankara’ya getirilen otomobiller, güvenlik amacı ile araçlara yeterli benzin konmamış, araçlar Ankara’ya geldiğinde planlanan şekilde bir petrol istasyonunda benzinler dolacak, dönemim Cumhurbaşkanının emrinde yola devam edecekti, maalesef Yerli ve Milli bir çalışmaya darbe vurmak için yapılan gizli çalışalar  hayat bulmuş her şeyi mükemmel iken araca konmayan bir Cumhurbaşkanı tarafından, Cemal Paşa’ nın “ Ne oluyor?” sorusuna direksiyondaki Yüksek Mühendis Rıfat SERDAROĞLU,  “Paşam, benzin bitti”,  cevabını verdi. Paşa’ dan özür dilenilerek 1 numaralı Devrim’ e geçmesi rica edildi. Buna uyan Cemal Paşa Anıtkabir’ e bu otomobil ile gitti. İnerken, ünlü şu sözü söyler “Batı kafasıyla otomobil yaptınız ama, doğu kafasıyla benzin ikmalini unuttunuz ” sözlerini söyledi, SONUÇ MALUM O TARİHTEKİ BÜTÜN BASIN KURULUŞLARI YAPILAN OTOMOBİLERİ KARALAYICI HABERLER YAPTILAR VE ÜLKEMİZ İÇİN BİR SANAYİ DEVRİMİ VE SANAYİNİN GELİŞMESİ ENGELLENMİŞ OLDU!, KİMLER TARAFINDAN?, KENDİLERİNİ DEVRİMCİLİK SÖZLERİNİN ARKASINA SAKLANARAK BU ÜLKENİN YERLİ VE MİLLİ DEĞERLERİNİ YOK OLMASNI SAĞLADILAR!…

Bizler tarihe not düşüyoruz, birileri de bizlere not düşüp her zaman iftira ve çamur atmaya devam etsinler, tarih Tekerrür den ibarettir sözü 2016 yılında hayat bulmaya başlamış, Yerli ve Milli olan savunma sanayi amaçlı silahlar ve malzemeler hayat bulmaya başlamıştır.

Bugün; Yerli ve Milli düşüncenin hayat bulduğu, “YERLİ Üretim” çalışması  anlamlıdır, inşallah bu düşünce kendi ülkemizin iş adamı ve sanayicilerinin ürettiği ürünler içinde ikinci bir çalışma yapılır.

Bugün için ülkemizde üretim yapan yerli ve yabancı ürünlerin tümü için “yerli üretim” damgasının vurulması ülkemizin içinde bulunduğu şartlardan dolayı normaldir, ancak halkız “YERLİ VE MİLLİ” düşüncenin hakimiyetini, Türk milletinin patentini taşıyan yabancı menşeili olmayan ürünlerin Kalp içinde Türk Bayrağı logosunun olmasını istiyor.

Mesele temizlik malzemesinde “ETİMATİK” temizleme ürünü tamamen Bor madeninden yapılmaktadır ve tam olarak yerlidir, Ariel temizlik malzemesi belki Türkiye de üretiliyor ama, söylenenler doğru ise İsrail malıdır ve isime bakıldığında Yahudi ismini çağrıştırıyor.

Bizler Yabancı düşmanı değiliz, ancak ülkemi bölüp parçalamak isteyenleri de vatandaş olarak bilmek ona göre mücadele yapmayı öğrenmek zorundayız.

Ülkemizdeki insanların, ülkemizde üretim yapan firmaları düşündüğü kadarı ile, o ürünleri imal eden işletmeler, şirketler kendi ülkelerindeki siyasetçilere; “Durun bakalı biz Türkiyede üretim yapıyoruz, kazanıyoruz, huzurlu ve mutluyuz, bizleri riske atacak bir eylem ve söylem yapmanızı istemiyoruz” demeleri gerekir, bu sözler her kesim tarafından dile getirilse inanıyorum ki ne İsrail nede AABD ülkemize olan saldırısı bu kadar kahpelik içermeyecektir.

Dün hiç yoktu, bugün ülkemizde üretim yapan tüm ürünler Yerli ve Milli damgası ile satılacak, yurt dışında üretilip ülkemize gelen ürünler Yerli ve Milli damgasını alamayacaktır.

Peki şu sorumuzun cevabını kim verecek?; ülkemizden herhangi bir iş adamı, yabancı ülkede fabrika açtı ve ürettiği ürünleri ülkemizde satarken, ülkemin bir iş adamının ürettiği ürünü bizler bilmeden almayacağız dolayısı ,le Türk iş adamının şartlar gereği yurt dışında ürettiği ürünü almayarak kendi insanımıza zarar vermiş olmayacakmıyız?.

Günün Sözü: YERLİ VE MİLLİ OLMAK BİR DURUŞTUR.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.