yesilniksar

YEREL SEÇİMDE HAYAT BULMALIDIR!.

Cumhur İttifakı yerel seçimde de hayat bulmalıdır, aksi taktirde bugüne kadar olan kazanımlar havaya uçacağı gerçeğini asla unutmamak gerekir.

Ülkemizde 100 civarında siyasi parti kurulmuştur, neden ve niçinlerini bilmiyoruz, seçimlere ise 9 civarında parti katıldı, bu seçimde kaç siyasi parti katılır bunda göreceğiz.

Ülkemizde 24 Haziran seçimleri öncesinde kurulan Cumhur İttifakı bu seçimde de hayat bulmalıdır.

Bazı AK Parti yöneticilerinin seçimlere girildiği şu günlerde Cumhur İttifakının yerel seçimlerde hayat bulmaması için yaptıkları hatalı girişimin nedenini bizler sorgulamayacağız, hesap soracak bir yetkili var ise sayın Cumhurbaşkanımızdır yani AK Parti Genel başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Şunu buradan açık ve net ifade edelim ki, Cumhur İttifakının yerel seçimlerde hayat bulmamasını isteyenler, bu ülkenin batmasını isteyenlerdir, bugüne kadar AK Partinin yaptığı tüm güzel işlerin yerle bir olmasını isteyenlerdir.

CUMHUR İTİFAKI, HALKIN AKLIDIR. Cumhur İttifakının oluşması sıradan bir birliktelik olmadığını 24 Haziran seçimlerinde gördük, Türk milleti bir seçimde ilk defa gönül rahatlığı ile oy verdiği bir seçim sürecini yaşadığını biliyoruz.

11 Kasım 2018 tarihinde Tokat’ta MHP il başkanlığının yapmış olduğu İl Divan toplantısına katılma imkanı bulduk, toplantıya MHP genel başkan yardımcısı sayın Yaşar Yıldırım katılarak burada binlerce insana önemli mesajlar verdi, sayın Yıldırım konuşmasında; “laf davası mı?, kan davası ile birlikte olmak gerekirdi” biz MHP olarak laf davasının olduğu tarafı seçtik, çocuk katilleri ile, vatan hainleri ile birlikte olmadık, 4 Mayıs tarihinde 5 maddeden oluşan Cumhur İttifakını kurduk” dedi.

Cumhur İttifakının yerel seçimlerde de hayat bulması bu ülkenin ve milletin bekası için önemlidir, bizler siyasetçi değiliz, siyasi tercihimiz vardır, bu tercihimizi de yeri geldiğinde açık ve net ifade ederiz.

Bu ülkeyi yönetenler yani sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı sayın recep Tayyip Erdoğan ile MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli Cumhur İttifakını kuran iki siyasi liderdir, bu ittifakın ne anlama geldiğini bilen ve bilecek olan iki liderimiz kısa zamanda mutlaka Cumhur İttifakını gözden geçireceklerdir, bunda şüphemiz yoktur, şayet aradaki hizipçiler bu birlikteliğe şu veya bu şekilde mani olmaya kalkarlarsa bu millete ve devlete en büyük kötülüğü yapmış olurlar.

Daha öncede birkaç defa ifade etmeye çalıştım, Cumhur İttifakı yerel seçimlerde ülke genelinde uygulanması gereken bir ittifak değildir yapılması da söz konusu olamaz. Cumhur İttifakının özünü; Ankara-İstanbul-İzmir gibi büyük ve önemli illerde, Güneydoğuda terör örgütünün baskı ile aldığı belediyelerde, belki 30 büyük şehirde olabilir, Tokat gibi illerde veya Niksar gibi ilçelerde Cumhur İttifakının olması için hiçbir neden yok bu ili veya ilçeleri hangi siyasi  parti alır ise alsın devlet ve millet için bir sıkıntı söz konusu olmayacaktır.

Cumhur İttifakının yerel seçimlerde kısmen de olsa devam etmesini istemeyen bazı AK Partili yöneticiler ne yapmak istiyorlar?, bunu anlamakta güçlük çekiyoruz.

Cumhur İttifakı Halkın Aklı olduğunu bilmeyen bir AK Partili yöneticiyi düşünemiyoruz, seçimlerin nasıl seyredeceğini bugünden kestirmek kolay değil, seçimlerde MHP nin seçim kaybedeceğini sanmıyoruz, ama AK parti 16 yıllık siyaset sahnesinde önemli bir il de seçim kaybederse, seçimlerden sonra AK Partinin her şeyi tartışılır hale gelecektir.

Sinek küçük ama mide bulandırır sözünü asla unutmamak gerekir, bu ülkede seçimlerden sonra 4 yıl hiçbir siyasi hareket ve seçim olmayacaktır, siyasi partiler kendi içlerinde seçimlerini yaparak 4 yılını geçirecekler 5. yılda yeniden Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacaktır.

Bizler Anadolu’nun bir köşesinde yaşayan ve her hangi bir siyasi partide aktif görev yapmayan bir insan olarak ülkemiz ve milletimiz için tereddütlerimizi ifade ederken, siyasetin göbeğinde olan insanlar yapılacak bir hatanın bedelinin ağır olacağını unutmamaları gerekir.

“SU UYUR, DÜŞAN UYUMAZMIŞ” sözünü asla unutmamak gerekir, Güneydoğudaki sıkıntılar, ülke içinde ve dışındaki şer güçlerin  yapılacak olan yerel seçimlerde de rahat durmayacakları aşikardır, bunların hesabı iyi yapılmalı, ülkemin en çok istikrara ihtiyaç duyulduğu zamanda siyasi istikrarın bozulmamasına gayret edilmelidir.

Hani şu halk tabiri de dikkat çekicidir; “sana don olan bana gömlek olur” sözü sanki birileri tarafından dillendirilmeye çalışılıyor, AK partinin içinde AK Parti yönetiminde değişiklik olması için sanki çok küçük hesaplar peşinde koşanların olduğunu düşünüyoruz!.

Bazı küçük beyinliler küçük hesaplar yaparak kişisel makam hırslarına yenik düşüp ülkenin geleceği ile oynamaktan geri durmayacaklarını asla unutmamak gerekir.

Anadolu’nun bir köşesinde bizler gibi sıradan seçmenlerin tek beklentisi bu ülkede ve yaşadığımız bölgede huzurdur, huzurun olduğu yerde her türlü güzellikler olur.

Şu gerçeği hatırlatmakta fayda vardır, kim ne derse desin ülkemizde veya bölgemizde ciddi ekonomik krizler yaşanmaktadır, pek çok esnaf siftah alış veriş yapamadan işyerlerini kapatıyor veya alacaklarını alamadıkları için ödemeler dengesinin bozulduğunu asla ve asla unutulmamalıdır.

Ülkemizde ciddi ekonomik kriz vardır, bunu bizzat yaşıyoruz, bankalar esnafın tepesine çökmekten asla geri durmuyor, alacağını alamayan esnaflar bankalardan zaman kazanmak için kredi almaya gittiklerinde işletmelerin veya insanların yedi sülalesinin ismini sayarak; “senin rengin gri, seninki, pembe, seninki kırmızı” diyerek kısa veya uzun vadeli kredilerin önleri kesiliyor, banka yetkililerine; kardeşim kısa dönemli ödeme sıkıntımı atlatmak için nasıl bir katkı sağlamak mümkün bu konuda yardımcı olurmusunuz” gibi sözlere, banka müdürleri veya yetkilileri, ticaret yapan insanlara; senin rengin kızarmış silahlaşmış”  diyerek cevaplar veriliyor.

Bizler yaşanan gerçekleri yazdık, üzerimizdeki vebali yazarak başkalarına bırakmış olduk.

Bizler sorumluluğumuzu yaparken, başkalarının sorumluluklarını da hatırlatmış oluyoruz.

Günün Sözü: AK AKÇE KARAGÜN İÇİNDİR

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.