Cemalettin Bilgin

YEL DEĞİRMENLERİNE KILIÇ SALLAMAK!

Bazen insanlar “YEL DEĞİRMENLERİNE KILIÇ” sallatmak ister!.

YEL DEĞİRMENLERİNE KILIÇ sallamak öyle kolay değil.

Atalarımızın her söylediği söz anlamlı ve geleceğe ışık tutmaktadır.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesi içim İspanya’ya gitti, burada yapılan toplantıda ülkemizi en mükemmel bir şekilde  temsil etmeye devam ediyor.

Ülkemizi yıkmak için yabancı ülkelerin niyetlerini anlıyoruz, onlar GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN olmasını istemiyor, bunu anladıkta, peki ülkemizde yönetime talip olan siyasi parti liderlerine ne demek gerekir?

Yine bir ata sözümüz tamda bugünü anlatıyor; “EY OĞUL HIRSIZ İÇERDE OLUNCA KAPI KİLİT TUTMAZ”.

Ülkemizin Hür ve Bağımsız olmaması için mücadele eden ABD ve AB ülkelerinin anlıyoruz, onlar Türkiye’yi MANDA YÖNETİMİNE almak istiyorlar da, peki ülkemizde iktidara talip olan siyasi parti liderleri ne yapmak istiyorlar?

Sözde ATATÜRKÇÜLER; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, YURTTA SULH, CİHANDA SULH sözlerinin nasıl gerçekleşmesi gerekir?

YURTTA SULH, CİHANDA SULH olması için güçlü Türkiye olmak zorundayız.

MANDA yönetimine talip olanlar, asla YURTTA SULH, CİHANDA SULH’u sağlayamazlar.

MANDA yönetimine talip olanlar CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I  anlayamazlar, onun yaptığı icraatları içlerine sindiremezler.

Buraya pek çok siyasi parti başkanının ülkemiz aleyhine olan sözleri yazmak mümkün ama, ülkemizin önemli kurumlarında görev yapmış, daha önce MHP de, daha sonra İP de Milletvekilliği yapan ve bugün ZAFER Partisi genel başkanı olan sayın Ümit Özdağ’ın şu sözlerine bakalım. Özdağ; “AK Parti’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini kabul etmesi stratejik bir hata olmuştur:Türkiye elindeki bir kozu kaybederken, PKK NATO içinde bir müttefik daha bulmuştur. Erdoğan, Biden’ın önünde diz çökmüş, yenilgiyi kabul etmiştir. Bu karar ülkemize ağır zararlar verecektir” diyor!…

Yine bu Özdağ ülkemizde göçmen olarak sığınan Suriye’li insanları; “Türkiye’den sınır dışı edeceğiz, Suriyelileri kendi ülkelerine göndereceğiz” diyerek çeşitli illeri ziyaret ederek halkımızı bir şekilde tahrik ederek olayların çıkmasına katkı sağlamaya çalışıyor.

Zafer Partisi genel başkanı sayın Özdağ, neden böyle hatalar yapıyor, yaptıkları hatalar kendisini her geçen gün halkın gözünden düşürdüğünü mutlaka anlamalıdır.

Zafer partisi genel başkanı sayın Özdağ devletin önemli kuruluşlarında hizmet yaparken buna benzer hataları bilerek ve isteyerek yaptı ise vay halimize!…

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı her mükemmel hizmet ile ülkemizi Dünya gündemine taşıyor, artık dünya terör konusu Türkiye’nin gündeminden takip ederek dünya milletlerinin teröre karşı dikkatli olmasını sağlıyor!.

Birileri Cumhurbaşkanımıza YEL DEĞİRMENLERİNE KILIÇ SALLATTIRMAK istiyor.

Ülkemizi dünyada en mükemmel bir şekilde temsil eden Cumhurbaşkanımızın önemli hamleleri sayesinde ülkemi artık daha Hür ve daha Bağımsız olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, ne yazık ki içimizdeki kısır siyasi çekişmelerden uzaklaşamayan siyasetçilerin çelmeleri ile uğraşmak zorunda kalıyor.

Aslında ülkemizde bazı siyasetçiler, halen Türkiye’nin eski Türkiye olduğunu düşünüyorlar.

Siyasetçiler şunu artık bilmelidir.

Türkiye eski Türkiye değildir.

Artık Cumhurbaşkanlığı  seçim sistemi vardır.

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi, yani yönetim sisteminin varlığını bildiği halde inkar etmek kimseye fayda sağlamayacaktır, ancak insanların kafasını karıştırmaktan başka bir şey olmayacaktır.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan; “Filandiya ve İsveç terör örgütlerini destekliyor, bundan vazgeçerse o zaman gerekli desteği veririz” dediğinde yine ülkemizdeki muhalefet partileri, “Cumhurbaşkanı hata yapıyor, NATO üyeliklerini desteklemeli” diyenler, bugün Türkiye Dış Politikada hata yaptı” demekten geri durmuyor!…

Yeni Türkiye “siyasi parti liderlerinin ne diyeceği, ne söyleyeceği” üzerine kurulmadı, Türk milleti ne diyor, ne istiyor?, onun istekleri doğrultususun da yönetiliyor, bu nedenle muhalefet partileri halkın düşüncelerine ilgi gösteren Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamaları mümkün değildir!.

Yeni Türkiye; Türk milletinin hayallerini gerçeğe dönüştüren, Türk milletinin arzu ve isteklerin hayata geçmesi için çalışan bir Türkiye’dir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi Türk milleti için en uygun seçim sistemi olduğunu her geçen gün net ortaya çıkmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi, ülkemizi HÜKÜMET krizlerinden kurtaran önemli bir yönetim sistemidir.

Eski Parlamenter sistemi savunanlar, şunu asla unutmamalıdır.

Eski parlamenter sistem ile seçilen Cumhurbaşkanı sayın Ahmet Necdet Sezer, Türkiye’de en büyük ekonomik krizin çıkmasına neden olmuştur.

Cumhurbaşkanı sayın Sezerin seçilmesini sağlayan rahmetli Bülent Ecevit, Milli Güvenlik Kurulunda yaptığı konuşma sonrasında kendisinin seçilmesini sağlayan rahmetli Ecevit’in önüne Anayasa kitapçığını atması Türkiye’de görülmemiş ekonomik krizlerin yaşanmasına neden olmuştur, yani TBMM de Milletvekillerinin seçtiği Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın önüne Anayasa kitapçığını atarak; “al oku” dercesine çirkin bir harekette bulunmuş, rahmetli Ecevit bu hareketi hazmedemeyince, toplantıyı terk ederek yaptığı açıklama sonrasında Türkiye’de gecelik %7000 lere varan ekonomik krizler çıkmıştır.

Ve yine, rahmetli Süleyman Demirel kendi kurduğu partinin genel başkanı sayın Tansu Çillere hükümeti kuracak Milletvekili sayısına sahipken, Tansu hanıma Hükümet kurma yetkisini vermedi, 1 milletvekili olarak DYP den ayrılan Yalım Erez’e hükümet kurması için yetki verdi, Türkiye aylarca Hükümetsiz kaldı!…

Yani;  Parlamenter sistem ülkemiz için asla sağlıklı bir Hükümet sistemi olmamıştır.

Cumhurbaşkanımız birilerinin istediği gibi “Yel Değirmenlerine Kılıç Sallamıyor”, Türkiye gerçeklerini Dünya milletlerinin devlet başkanlarına  anlatıyor ve kendi tezlerini kabul ettiriyor.

Türkiye güçlü oldukça YURTTA SULH, CİHANDA SULH’UN gerçekleşeceğini muhalefet partileri genel başkanları iyi anlamaları gerekir.

Günün Sözü; Hayırlısını istemek yetmez kolayını da isteyeceksin, çünkü hayırlısı bazen öyle zor oluyor ki hayırlısından da vaz geçersin.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.