Son günlerde yerel konulardan daha çok, genel konulara bakmaya başladık.

Yerel meseleleri zaten sürekli yazıyoruz, gündemi takip edince genel hizmetleri inkar eden insanları yanlışlarını ortaya koymak gerekiyor.

Ülkemizdeki siyasi kirlilik devam ediyor.

AK Parti iktidarı yönetiminde ülkemiz ve milletimiz için güzel hizmetler yapılırken, muhalefet partilerinden bazıları bu ülkede hiçbir şey yapılmıyormuş!, gibi sürekli TV lerden konuşması, onların tetikçi gazetecileri ve köşe yazarları TV lerde “ülke bitti battı” yalanları, bizlerin genel konulara ortaya koymasını zorunlu hale getiriyor.

Bazı insanlar konuştuklarını inkar eder, ama yazılanlar ve var olan hizmetler asla inkar edilemez!.

Bizim memlekette bir tabir vardır; “anamın adı Döndü, bende döndüm” denir, bu söz daha çok sözlü ifade edilip, sonradan inkar eden insanlar için kullanılır, ama yazılı olan  sözlerin inkar edilmesi mümkün değildir, şimdi bizlerin yaptığı gibi yazıyoruz, tarihe not düşüyoruz, yazdıklarımızı inkar etmemiz mümkün değildir.

İnkarcı siyasetçilere tavsiyem şudur; sayın İsmail Demir T. C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanıdır, sayın başkanın sözlerine inanmayıp; bu ülke de ne yapılıyor?” diyerek her gün TV lerde insanların kafasını karıştıracağınıza Allah rızası için bir Türk vatandaşı olarak sayın İsmail Demir’in sosyal medyadan yaptığı paylaşımları okumanızı isterim. “@IsmailDemirSSB”.

Sahi bu ülkede hiçbir şey yapılmıyorsa ki yapılıyor, biz bile yazmakta zorlanıyoruz!, o zaman yapılan neler var?, merakı ile sayın Demir’in Tweet’daki paylaşımlarına bir göz atın, Mavi Kuş resimli olan sosyal paylaşım hattını!.

Biz göz attık, ancak Eylül ayında yapılan bir kısmını yayınlıyoruz.

– İsmail Demir; Amfibi deniz piyademizin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak geliştirilen Zırhlı Amfibi Hücum Aracı “ZAZA” nın mühendislik doğrulama faaliyetlerinde önemli bir aşama olan kendini düzeltme testi başarıyla tamamlandı.

 

“ZAZA” lar zorlu hava koşullarında denizde alabora olması durumunda, içerisinde bulunan mürettebata zarar vermeden ve ilave bir sistem kullanmadan kendini döndürme özelliğine sahip. Bu test ile doğrulama faaliyetleri tamamlandı ve artık kalifikasyon testlerine başlanıyor.

-FNSS, farklı arazi ve iklim şartlarında operasyonlar için özel geliştirdiği, amfibi kabiliyetlere sahip paletli ve tekerlekli zırhlı araçları Türk Silahlı Kuvvetleri, dost ve müttefik orduların kullanımına vererek bu alandaki yetkinliğini kanıtlamıştır.

 

-FNSS, Defense News Dergisi’nin dünya savunma sektörü 100 büyük firmasını açıkladığı Defense News Top 100 listesine ilk defa girerek 98. sırada yer aldı.

Listede yer alan şirketlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Hedefimiz bu listede daha fazla savunma şirketiyle yer almak. @aselsan- @TUSAS- @roketsan-@STMDefence-@HAVELSANResmi-@FNSS Savunma-BMC

-TSK’nın ihtiyaçları doğrultusunda başlatılan proje kapsamında FNSS tarafından geliştirilen PARS 6×6 Mayına Karşı Korumalı Aracın ilk montajı yapıldı.

-Dünyada ilk olacak özelliklere sahip PARS 6×6 Mayına Karşı Korumalı Aracımızı 2021 yılında TSK’ya teslim edeceğiz.

Artık başka ülkelerin parmak sallamalarına aldırmıyoruz. Her türlü kısıtlama ve engeli Yerli üretimle aşarak yolumuza devam ediyoruz.

-“CEZİRE” birçok güzel şeyin habercisi… Gençlerimize güveniyoruz, nice başarıların ilk adımı olarak gördüğümüz bu adıma katkısı olan ve emek veren herkesi tebrik ediyorum.

-Taktik sınıf İHA’larımız sürü olarak önemli görevler üstlenirken, mikro ölçekli firmalar ve KOBİ’lerin de bu alandaki heyecanı memnuniyet verici. İnanıyorum ki bu yarışmaya katılan firmalarımız, daha ileri seviyede geliştirecekleri İHA’larla ülke savunmasına katkı sağlayacaklar.

-Sürü İHA Teknoloji Geliştirme ve Gösterim Projesi kapsamında düzenlediğimiz yarışmanın ilk aşaması tamamlandı. Mikro ölçekli firmalar ve KOBİ’lerin bu alanda kabiliyet kazanması ve sürü İHA teknolojisinde ekosistemin güçlenmesi amacıyla başlatılan yarışma dört fazdan oluşuyor.

-26 firmanın başvurduğu Faz-1 Aşama-1 yarışması için gerekli yeterliliklere sahip firmalara teknoloji geliştirme maliyeti karşılanarak destek sağlandı. İlk aşamadaki uçuşlu testlerde başarılı olan firmalar, Aşama-2’ye geçerek geliştirme ve üretim faaliyetlerine devam edecek.

-Minyatür Bombanın atışlı testleri sürüyor.

Geliştirilen çoklu taşıma salanıyla bir F-16 kanadında 4 bomba taşınabilecek. Delici ve parçacık etkili olarak iki farklı harp başlığı olacak 145 kiloluk Minyatür Bombayı İHA’larımıza da entegre etmeyi hedefliyoruz.

-Veri Kovanında oluşacak güvenilir ve doğrulanmış etiketli veri setleri, yapay zekâ uygulamalarımıza önemli katkı sağlayacak. Gençlerimizi bu platforma başvurarak yapay zeka projelerimizin bir parçası olmaya davet ediyoruz. Sen de bu projeye katıl, Yapay Zekâ senden öğrensin!

-Gençler! Başkanlığımızın Yapay Zekâ projelerine destek vermeye ne dersiniz?

-Yapay Zeka Projelerimiz için ihtiyaç olan etiketlenmiş veri setlerinin oluşturulacağı “VERİ KOVANI” platformuna aday etiketleyici başvuruları başladı.

-“TEBER” güdüm kitli mühimmat ilk kez bir İHA’dan atıldı.

Roketsan’ ın ürettiği TEBER’in  “Aksungur” dan atışı başarılı şekilde gerçekleşti.” Paylaşımlarını görüyoruz, söz konusu başlıklar halinde yazdığımız her çalışmanın resmi ve videosu sayın Demir’in paylaşımında vardır, bizim şartlarımız uygun olmadığı için resim paylaşımı yapmıyoruz.

Bu paylaşımları zaman zaman yapmaya çalışıyoruz.

Hani; kendisini Türk olarak anlatan, yazan, ifade eden insanlara, iktidarı iş yapmamakla suçlayan, yapılanları inkar eden, kalbi kararmış, beyni sulanmış insanlara acaba küçük bir katkımız olabilir mi?, diyoruz.

Kalbi karamış, üç-beş kuruşluk dünya menfaatleri için kalemini satan, beynini kiraya verenler acaba uyanma şansları olur mu?.

Devletimiz yetkililer, ürün alıyor,” neden aldın?” diyorlar. Teknolojiyi yakalamak için çalışma yapılıyor, “neden yaptınız?” diyorlar. İnsansız Hava araçları üretiliyor, “neden ürettiniz?, bunlar yalan, uydurma işler” deniyor.

Sahi siz ne işe yararsınız?, son söz şu olmamalı, sizi anlamakta zorluk çekiyoruz!, siz kimin milletindensiniz?, hangi ülkeye satıldınız?.

Yeni sömürge jeopolitiğini dayatmaya çalışanlar hüsrana uğrayacak..Mazlumlar nefes alacak…Tarih yazmaya devam edeceğiz.. Direneceğiz kazanacağız.

Günün Sözü: BEYİNLERİNİ KİRAYA VERENLER, KAPLERİNİN MÜHÜRLENMESİNE VESİLE OLURLAR!.