yesilniksar

YALANDA SINIR YOK!.

Dini ve milli duygular kişisel çıkarlara alet edilince yalanda sınır olmuyor.

Ne garip bir memlekette yaşıyoruz, bizler “tamam her şey düzeldi, artık suyu akışına bırakalım” diyoruz, birileri bizleri yalancılıkla, yalan yazmakla suçlamaya, etraflarına yalanları ile inandırmaya çalışıyor.

Neden doğru olan bir sonuç, yalancılıkla karşılık buluyor?.

Niksar’da FETÖ terör örgütüne ait olan Bengiler mahallesindeki FEM dershanesi (şimdi Özel Asrın Lisesi oldu) artık Maliye hazinesine kayıt yapıldı ve devletimizin oldu.

FETÖ terör örgütü ile Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve devletin yetkilileri, güvenlik kuvvetleri, Adalet Bakanlığı mücadele yapmaya başladı, bu yapılan mücadeleye bizlerde Niksar’dan destek verdik vermeye de devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın devlete ve millete ihanet etmiş bir terör örgütü ile mücadele yaparken ona gönül veren insanlar olarak sessiz mi kalacağız?.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan FETÖ terör örgütü ile mücadele yaparken, bazı AK Partili olduğunu söyleyen iddia eden insanlar veya makam sahipleri mücadele yapmadı ise, yapmıyorsa bizlerin bu mücadeleden geri duracağı anlamı taşımaz, çok şükür elimiz ayağımız tutuyor, bildiğimiz ve gördüğümüz kadarı ile mücadelemizi yaptık yapmaya da devam edeceğiz.

Bizler yaptığımız mücadelenin mutluluğunu yaşarken, halen yaptıkları hatayı gizlemek için birileri harekete geçmiş, yaptıkları yanlış karşısında halkımızdan özür dilemeleri gerekirken beni yalanlamaya, suçlamaya devam ediyorlar!.

Niksar’da Bengiler mahallesinde bulunan FEM dershanesi olarak FETÖ terör örgütüne ait Melik Gazi Eğitim Kurumları A.Ş şirketine ait olan binayı Niksar Özel Asrın Lisesi sahipleri alarak binaya el koymuşlardır.

Niksar’da daha önce Büyük Tokat Dershanesi ve Sınav Dershanesini işleten kişiler, dershaneler kapanınca Niksar’da Özel Okul açma çalışması başlatmışlar dershanelerin tamamen kapandığını görünce, Hükümetimizin yeni bir uygulaması ile kapanan dershane sahiplerine özel okul açma hakkı vermiştir, verilen bu haktan faydalanan  Büyük Tokat dershanesi yetkilileri Niksar’da Keşfi Camii yanında bulunan dershane binasında eğitim yapacaklarını beyan ederek buraya okul açma ruhsatı almışlardır.

Birkaç defa yazdık ama yine herkesin iyi bilmesi için yazıyoruz.

FETÖ terör örgütünün orta ve üst seviyedeki hainleri darbe yapılacağından haberleri var idi, hainler darbeyi gerçekleştirdiklerinde sattıkları bütün menkul ve gayri menkulleri zaten geri alacaklarını biliyorlardı, askeri darbe gerçekleştiğinde bu hainlerin önünde kim nasıl durabilecekti?, ancak darbenin gerçekleşmeyeceğini hesap ederek ellerindeki mülk ve gayrimenkulleri satarak devletten mallarını kaçırmak istediler, mallarını paraya çevirip başarılı olamadıktan sonra ekonomik olarak güçlerine devam edip, ikinci bir darbe teşebbüsünü gerçekleştirme istekleri vardı.

FETÖ terör örgütü, Niksar’da kendi mülkleri olan  Bengiler mahallesindeki FEM dershanesini satmak için büyük çaba harcadıklarını  herkes biliyor, örgüt mensupları binayı satmak için Niksar’da ekonomik durumu iyi olan iş adamlarına giderek “binayı satmak istiyoruz” dediklerinde, vatan sever iş adamları kendilerine cevap olarak; “bu binayı halk yaptırdı, halkın malını satamazsınız” diyerek binayı almamışlardır.

FETÖ terör örgütü elemanlarının binayı satmak istediklerini bilen, daha önce Büyük Tokat Dershanesi (Final Dershaneleri) Niksar daki isim hakkını kullanan kişiler, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın akrabaları terör örgütü mensupları ile bir araya gelerek, pazarlık yapılmış, binanın resmi kayıtlardaki satışı 820 bin TL, gayri resmi satışın ise daha yüksek olarak satış 2016 yılı Mayıs-Haziran aylarında gerçeklemiştir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve zamanın başbakanı, bakanları terör örgütünü işaret ederek; “ bu FETÖ terör örgütünün okullarında okuyan, dershanelerinde kurs gören, yurtlarında barınan çocuklarınızı mutlaka alın bu örgütle bağlantınızı kesin, ayrıca bu örgütten menkul ve gayri menkul almayın” diyerek defalarca halkımızı uyarmışlar, yetkililerin dikkatlerini çekmişlerdi, bu süreçler devam ederken, 15 Temmuz ihanet darbe girişimi gerçekleşmiş oldu.

Niksar Özel Asrın Lisesi sahipleri terör örgütünden bilerek binayı satın almışlardır, söz konusu kişiler toplumda konu açıldığında kendilerini savunurken; biz sosyal demokrat insanlarız, biz aleviyiz, biz milliyetçiyiz, biz onlarla her zaman mücadele yaptık” gibi düşüncelerle kendilerini savunmaya çalışmışlar, bizlerin; “satılan bina FETÖ terör örgütünündür” diyerek binanın devletin malı olduğunu iddia ederken; “Cemalettin Bilgin yalan yazıyor, iftira atıyor” diyerek kendilerinin binayı almakta bir sıkıntı olmadığını her zaman iddia ederek tam 2.5 yıl milletin malını, devletin malına el koyarak o binada eğitim yapmışlar, para kazanmışlardır.

Bugün çok şükür mutluyum ve huzurluyum, çünkü milletimin malı devletimin olması gerekirken, sinsi planlarla çalmak isteyenler amaçlarına ulaşamamışlardır, devletimin yetkilileri geç de olsa malına sahip çıkmış, 18 Ağustos 2018 tarihinde 14 Ada, 39 parsel de Maliye Hazinesine kayıt yapılmıştır.

Niksar’da Büyük Tokat ve ya Final dershaneleri isim hakkını kullanarak dershanecilik yapan, kişiler eski veya yeni ortaklar; “biz FETÖ grubu ile her zaman kavgalı olduk, onlarla mücadele yaptık, onları hiç sevmedik” derken, kavgalı oldukları ve  işin daha vahimi devletin TERÖR örgütü dediği gruptan veya terör örgütü mensuplarından nasıl oluyor da binalarını alarak gayri resmi olan bir binayı resmileştirip satın alıyorlar?.

Şu husus herkes tarafından bilindiği halde, “terör örgütünün mallarına devlet  el koyuyor” dendiği halde 15 Temmuz öncesinde terör örgütü mensubu Hakim ve Savcıların Yargıdaki hakimiyetleri devletin terör örgütünün mallarına el koymaya başladığında, Hakimler el konan malları verdikleri kararlarla serbest bıraktıkları için, Niksar’daki binaya devlet el koyamamış, devletin el koyacağını bilen örgüt mensupları bir an önce binanın satılmasını sağlamışlardır.

Burada şu soruyu çok önemlidir. FETÖ terör örgütü darbeyi gerçekleştirmiş olsa idi, dershane binasını satın alan Özel Asrın Lisesi sahipleri o binayı okul olarak açabilirler mi idi?, sanırım biraz vicdanı olan her insan şunu diyecektir, kesinlikle orayı Özel Asrın Lisesi sahipleri okul olarak bırakın açmayı, o okulun kapsına yaklaşamazlardı, FETÖ terör örgütü mensupları binaya gider oturur, kendileri tekrardan dershane veya okul açarlar ve Özel Asrın Lisesi ortaklarına da; “bu binayı sizden HİMMET katkısı olarak geri aldık, hadi ense tıraşınızı göreli” şeklinde sözlerle binaya el koyar, terör örgütünden mal alan kişilerde; “sakın bize dokunmayın da ne isterseniz yaparız” derlerdi!. Darbe yapan, devleti yıkmak için çalışma yapan bir ihanet şebekesi karşısında kim ne yapabilirdi ki!.

Sonuç olarak; Niksar’daki FETÖ terör yapılanması içinde olanların üst seviyesindeki kişileri darbe olacağını biliyorlardı, darbenin gerçekleştirilmesi sağlanamaz ise, milletin parası ile yapılan bütün binalar ve işletmeleri paraya çevirip ilerleyen zamanda yine güçlü oldukları ekonomik güçle yeni darbe planları yapmak istedikleri, aynı zamanda darbe gerçekleşmediği zamanda devletin ellerindeki mallara el koymaması için satış yaparak devletten mal kaçırmış oldular.

Bizler, yaşanan süreçleri takip etmemiş olsa idik, Niksar’daki devletin yetkililerinin de alet olduğu terör örgütü binasının satışını ortaya çıkartamazdık, devletin malı olması gereken binayı terör örgütü satarak ekonomik güç elde etmiş olacaktı, terör örgütü ile mücadele yaptığını iddia edenler, terör örgütünden düşük rakamla bedava binaya konmuş olacaklardı, devletin milyonlarca lirası kaybolacak,  terör örgütü mensupları ekonomik gücüne sahip çıkacak, terör örgütünden mal alanlar bedavadan servet sahibi olacaklardı.

FETÖ terör örgütünden alınan binanın resmi satış rakamı 820 bin TL dir.

Bina terör örgütünden alındıktan sonra normal satın alınan bina gibi gösterilip MEB lığından geçici özel okul açma izni alınmıştır.

Niksar Belediyesi veya Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan düşünceleri doğrultusunda hareket etse ve örgütten alınan binaya işyeri açma ruhsatı vermemiş olsa idi, bu binanın satışı gerçekleşmez, binada Özel Okul açılma şansı olmaz idi. Yani bina satın alınmış ve 2.5 yıldır devletin malı gasp edilmiş bina üzerinden işletme sahipleri bedavadan ekonomik rant sağlamışlardır, söz konusu bina Maliye Hazinesine yeni kayıt yapılmış, bugüne kadar kiracı olarak değil, devletten mal kaçıran kişiler olarak binayı kullanmışlardır.

Halkımız merak ediyordur. Bundan sonra ne olacak?, diye.

Bizler; vatan sever insan olarak üzerimize düşen görevi yapmanın huzuru içindeyiz, devletten çalınan malı devletimizin kazanması mücadelesinde başarılı olduk, tabi ki vatan sever devlet yetkililerimiz sayesinde. 2.5 yıl önce devletin malına sahip çıkmayan her kimse; Mal Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Güvenlik Kuvvetleri, devletin hangi kurum yetkilisi ise mutlaka adalete hesap verecektir.

Bizlerin FETÖ terör örgütü ile yaptığı mücadeleyi karalamak ve bizleri baskı altına almak isteyen, defalarca hakkımda şikayetçi olan ve çok sayıda hakkında Ceza davası açılmasını sağlayan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaşanan bu süreçten dolayı halkımızdan özür dilemesi gerekmektedir ve AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın terör örgütü ile yaptığı mücadeleyi dikkate almadığı için de AK Parti yetkili kurumları tarafından gerekli uyarının verilmesi halkımızın istekleri arasındadır.

Saygıdeğer halkımıza saygı ile duyurulur.

Günün Sözü: “İtin kavgası et, Yiğidin kavgası Devlet için olur, İt kemikle avunur, Yiğit Vatanını savunur..”

 

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Cemalettin bey sizi uzun zamandır takip ediyorum özellikle belediye başkanı ile olan davanızı takip ediyorum.yuce adalet kararını verdi ve haklı olduğunuz ispatlandı sizi tebrik ediyoruz mücadelenizin devam etmesini istiyorum insallah niksar halki da bunlarin ne oldugunu secime kadar anlarda niksar bir beladan kurtulur bizler niksari yürekten seven insanlarız niksara en hayırlı insanların hizmet etmesi dileğiyle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.